Neler Yeni

Yardım Fps Drop yiyorum 3060 ti kullanıyorum

addenn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Aden Yıla
hocam her oyuna girdiğimde fps drop yiyorum sebebini anlıyamadım garantiye verdik herhangi bir sorunu yok dedi tüm kasanın 3 ay önce aldım 1 2 aydır böyle devam ediyor sisteme 2 kere format attım ve halen devam ediyor / İşlemci i5-13400f / Ekran Kartı Asus Tuf Gaming 3060-Ti / AnaKart B660m-k D4 / ramler xpg 3200mhz 8x2 16gb / sebebini belki siz anlarsınız genellikle 100 120 fps alırken bir anda tüm her şey gidiyor ve 1-2 saniyelik FPS drop yiyorum. herhangi bir şekilde çözemiyorum denemediğim yöntem kalmadı derdime derman olun. lütfen
Mesaj otomatik birleştirildi:

Fps 01 e düşüp geri 100 120 fpslere çıkıyor bu 5 dakikada yada 3 dakikada bir oluyor

Son düzenleme:

dzoe

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
63
İsim
Talha özbilen
Nvidia ekran kartlarında bu aralar sorunlar arttı forumda amdden çok nvidia gorüyorum
Droplar kısa sürelimi yoksa geçmek bilmeyen cinsten ve sık sık mı

invy

80+ Bronze
Bendede acayip şekilde var 40 günden beri

Nvidia ekran kartlarında bu aralar sorunlar arttı forumda amdden çok nvidia gorüyorum
rtx lerde görüyorum hem gtx lerde yok

Son düzenleme:

addenn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Aden Yıla
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sık sık oluyor bazen 10 saniyede bir fps 100 iken 40 50 hatta 10 lara bile düşüyor ve drop yiyorum, kısa bi süre sonra geri geliyor ancak tüm testlerde herhangi bir sıkıntı yok funmark yaptım hiç bir sıkıntı ile karşılaşmadım. donanımsal olmayıcağı kesin, zaten garantiye göndermiştim

bu gün yine format atıp oyunu açtım ve oynamaya başladım, halen devam ediyor

MrCodeX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,234
İsim
Sinan Aba
hocam her oyuna girdiğimde fps drop yiyorum sebebini anlıyamadım garantiye verdik herhangi bir sorunu yok dedi tüm kasanın 3 ay önce aldım 1 2 aydır böyle devam ediyor sisteme 2 kere format attım ve halen devam ediyor / İşlemci i5-13400f / Ekran Kartı Asus Tuf Gaming 3060-Ti / AnaKart B660m-k D4 / ramler xpg 3200mhz 8x2 16gb / sebebini belki siz anlarsınız genellikle 100 120 fps alırken bir anda tüm her şey gidiyor ve 1-2 saniyelik FPS drop yiyorum. herhangi bir şekilde çözemiyorum denemediğim yöntem kalmadı derdime derman olun. lütfen

Fps 01 e düşüp geri 100 120 fpslere çıkıyor bu 5 dakikada yada 3 dakikada bir oluyor
Ddu ile ekran kartı driverını sil eski drivlerdan kur. Bu aralar çok fazla nvidia konusu geliyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
6,572
İsim
Burak Karadağ
emin ol ki driver sorunlarındandır. Eski driverına dön

addenn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Aden Yıla
Ddu ile ekran kartı driverını sil eski drivlerdan kur. Bu aralar çok fazla nvidia konusu geliyor.
Alakası yok hocam format attım dedimya, dediğinide 5 kere denemişimdir.

Nasıl dönebilirim hocam.

şu anda en son sürüm kurulu aşşa indiğimde herhangi başka bir sürüm bulunmamakta.

Ekler

• resim_2023-10-29_015623659.png
    resim_2023-10-29_015623659.png
    641.3 KB · Hit: 36
Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,572
İsim
Burak Karadağ
NVIDIA Rollback yazılımı ile eski drivera dönebilirsin

addenn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Aden Yıla
Hocam anlatabilir misiniz

bu 2 aydır devam ediyor ve her güncelleme geldiğinde ekran kartı güncellemesi direk yüklüyorum ilk aldığımda drop yemiyordum driverden olabilir eski driverim hangisi açıkcası bilmiyorum 5 6 kere format attım unuttum 30 temmuzda aldım bilgisayarı

1698608974605.png

hocam şuanda bulup kurdum 536.67 sürümünü deniyorum eğer drop geçerse çözüm olarak paylaşacağım teşekkür ediyorum.

Son düzenleme:

Ladiator

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Orxan Aliyev
DDU indir. eski driverlerleri tamaminikaldirir. sonra 3,4 ay onceki driveri kur bak degisiyormu. Msi dn donanim kullanim degerlerine bak bak drop yedigin an hangi donanim calismiyor ve ya dusuyor kullanimi

Top Bottom