Neler Yeni

Fractal Terra kasa benzeri mini kasalar

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Tristan Hawkins
Bugün Donanımarşiv'in yeni videosunu izledim. Kasaya hayran kaldım resmen. Videoda Fractal Terra modeli olduğunu söylüyor. İnternetten açıp araştırdım biraz fiyatları pahalı olduğunu ve stokta kalmadığını gördüm her yerde. Çok hoşuma gitti o mini kasalar, mini itx anakartlar falan. Aynı şekilde videodaki kasaya benzer önerebileceğiniz kasalar ve tavsiyeler var mıdır?

İzlemeyenler için buraya videoyu da salıyorum:

ege001

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,846
İsim
ege erdem demirelli
Videoyu izledikten sonra kasami satip mini itx e gecesim geldi:D

Dahası  
Reaksiyon skoru
157
İsim
Melih Baygör
Bugün Donanımarşiv'in yeni videosunu izledim. Kasaya hayran kaldım resmen. Videoda Fractal Terra modeli olduğunu söylüyor. İnternetten açıp araştırdım biraz fiyatları pahalı olduğunu ve stokta kalmadığını gördüm her yerde. Çok hoşuma gitti o mini kasalar, mini itx anakartlar falan. Aynı şekilde videodaki kasaya benzer önerebileceğiniz kasalar ve tavsiyeler var mıdır?

İzlemeyenler için buraya videoyu da salıyorum:

modülerlik anlamında imzamdaki kasa daha verimli, sıvı soğutma takabilirsin. Dik formda olduğu için de masada az yer kaplıyor. Terranın yeşil rengine benzer ssupd nin de yeşil rengi mevcut. meshroom v2 modelini de önerebilirim atx anakart takanlar var. bulunabilirlik anlamında ise en uygunu lianli q58 olabilir veya Lian Li A4-H2O.

ege001

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,846
İsim
ege erdem demirelli
Kasalar:
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dahası  
Reaksiyon skoru
157
İsim
Melih Baygör
Kasalar:
eski kasam h210 du. güzel kasa ama ekran kartı tarafında sınırlıyor max kalınlık 51mm. n200p de çok popüler kasa tercih edilebilir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Tristan Hawkins
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
modülerlik anlamında imzamdaki kasa daha verimli, sıvı soğutma takabilirsin. Dik formda olduğu için de masada az yer kaplıyor. Terranın yeşil rengine benzer ssupd nin de yeşil rengi mevcut. meshroom v2 modelini de önerebilirim atx anakart takanlar var. bulunabilirlik anlamında ise en uygunu lianli q58 olabilir veya Lian Li A4-H2O.

Lianli'ler biraz daha benim göz zevkime uygun hocam. Dediklerinize baktım, kaliteli ve hoş duruyorlar ama yüksekliği eninden çok çok fazla olan bir kasa aramıyorum, teşekkürler önerileriniz için

Kasalar:
Mesaj otomatik birleştirildi:

Nzxt'nin bu modelini biliyordum, evet gerçekten çok güzeller. Almak için hatta bi ara favorilere atmıştım. Cooler Master ve Razer'ın ki de çok güzel gerçekten. Aklımda bir tane daha bilgisayar dizme planı var. Eğer Fractal'ın bu bahsettiğim Terra modeli Türkiye'ye gelmezse Cooler ya da Razer'ı alabilirim. Çok teşekkürler. Aklımdaki tek soru Cooler'ınkine sanırım 3 fanlı ekran kartları sığmayacak. Şu an zaten RX 6600'e sahibim. Yeni bir bilgisayar topladığımda da bu yıl içerisinde olursa zaten 4070 super düşünüyordum. Belki daha da ileride 3 fanlı bir ekran kartı alırsam diye aklıma takıldı biraz.

_Emir

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,141
İsim
Emir
Lianli'ler biraz daha benim göz zevkime uygun hocam. Dediklerinize baktım, kaliteli ve hoş duruyorlar ama yüksekliği eninden çok çok fazla olan bir kasa aramıyorum, teşekkürler önerileriniz için

Nzxt'nin bu modelini biliyordum, evet gerçekten çok güzeller. Almak için hatta bi ara favorilere atmıştım. Cooler Master ve Razer'ın ki de çok güzel gerçekten. Aklımda bir tane daha bilgisayar dizme planı var. Eğer Fractal'ın bu bahsettiğim Terra modeli Türkiye'ye gelmezse Cooler ya da Razer'ı alabilirim. Çok teşekkürler. Aklımdaki tek soru Cooler'ınkine sanırım 3 fanlı ekran kartları sığmayacak. Şu an zaten RX 6600'e sahibim. Yeni bir bilgisayar topladığımda da bu yıl içerisinde olursa zaten 4070 super düşünüyordum. Belki daha da ileride 3 fanlı bir ekran kartı alırsam diye aklıma takıldı biraz.
https://www.akakce.com/bilgisayar-k...fanli-atx-oyuncu-kasasi-fiyati,160423080.html buna bakablrsn o kadr küçük değil ama 37cme kadar destek sağlıyor diye biliyorum

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Tristan Hawkins
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

_Emir

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,141
İsim
Emir
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Tristan Hawkins
daha küçüğü için pek sağlıklı olacağını sanmam

Sıvı soğutmalı kullanacağım ya, zaten öyle aşırı zorlayacak biri değilim. OC falan da yapacak bilgi, birikimim yok. Genelde hikayeli oyunlar oynarım, eşim de dövme işleri için kullanıyor bilgisayarı. Sıradan kullanım yani.

_Emir

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,141
İsim
Emir
Sıvı soğutmalı kullanacağım ya, zaten öyle aşırı zorlayacak biri değilim. OC falan da yapacak bilgi, birikimim yok. Genelde hikayeli oyunlar oynarım, eşim de dövme işleri için kullanıyor bilgisayarı. Sıradan kullanım yani.
sıvı soğutma sığmaz ki.

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Tristan Hawkins

_Emir

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,141
İsim
Emir

Üstteki arkadaşın birinin önerdiği şu modelde yanlış anlamadıysam 120mm'ye kadar destekliyor. Ekran kartlarının da artık soğutmaları öyle eskisi gibi değil ki, hiçbir şey yapmasan da serin serin çalışıyor zaten. Fsr açtığımda bile performansta oynuyorum ben.
çok küçük yav :D kasa karpuza benziyo bu arada (nasıl benzettım bılmıyorm sabah kafasıyla sanırım.)
1707975148531.png
1707975160555.png

Top Bottom