Neler Yeni

Yardım FSP HYPER H3-550 80+ PRO 550W nasıldır?

vundita

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Baran Kul
Geçenlerde bir gün pc hocasının bir videosuna denk geldim. Videonun linkini aşağıya bırakacağım. Orada bir tane tablo vardı, güç kaynağındaki olması gereken korumalar hakkında. Videonun o kısmını izlediğimde pc hocası tablodaki sarı renge boyadığı koruma türlerinin olması gerektiğini söylüyordu. Ama alacağım sistemdeki güç kaynağının yani FSP HYPER H3-550 80+ PRO'nun bir tane koruması eksikti. Eğer bu koruma olmazsa sıkıntı yaşar mıyım?

Olan Korumalar: OCP, OVP, OPP, SCP
Olmayan Korumalar: UVP
pc hocasının videosu:
Sistem linki: MUGELLO-6700XT / AMD Ryzen 5 5600 / ASUS Radeon RX 6700 XT DUAL 12GB / 16GB RAM / 500GB M.2 SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR

PSU'nun korumalarının hangi tür olduğuna baktığım site: HYPER 80+ PRO

Tablo (PC HOCASI'nın olması gerekenler dediği koruma türleri sarı ile gösterilmiş)
1686040180597.png

Mesaj otomatik birleştirildi:

.

Son düzenleme:

SinanKk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Sinan
Geçenlerde bir gün pc hocasının bir videosuna denk geldim. Videonun linkini aşağıya bırakacağım. Orada bir tane tablo vardı, güç kaynağındaki olması gereken korumalar hakkında. Videonun o kısmını izlediğimde pc hocası tablodaki sarı renge boyadığı koruma türlerinin olması gerektiğini söylüyordu. Ama alacağım sistemdeki güç kaynağının yani FSP HYPER H3-550 80+ PRO'nun bir tane koruması eksikti. Eğer bu koruma olmazsa sıkıntı yaşar mıyım?

Olan Korumalar: OCP, OVP, OPP, SCP
Olmayan Korumalar: UVP
pc hocasının videosu:
Sistem linki: MUGELLO-6700XT / AMD Ryzen 5 5600 / ASUS Radeon RX 6700 XT DUAL 12GB / 16GB RAM / 500GB M.2 SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR

PSU'nun korumalarının hangi tür olduğuna baktığım site: HYPER 80+ PRO

Tablo (PC HOCASI'nın olması gerekenler dediği koruma türleri sarı ile gösterilmiş)
1686040180597.png

Mesaj otomatik birleştirildi:

.
Hocam bir şey farketmez her psu nun kendine bir derdi var bazıları tüm özellikleri taşırken 2 3 gün içinde gidebilir psu dediğimiz olaylar genelde şans işidir FSP fiyat olarak gayet uygundur fakat genede nolur nolmaz akım korumalı priziniz olsun

CFK’

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
262
İsim
Cefika
FSP iyidir extradan akım korumalı priz alırsınız miss. Şans işi biraz C4 dediğimiz psulardan Rampagenin 650W psusunu akım korumalı priz olmadan 3-4 yıl kullandım hiç problem çıkarmadı. Kimisi en korumalısını alır, şansına 1 hafta sonra bozulur. Çok dert etmeyin garantisi var nasıl olsa.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
909,174
Üyeler
141,098
Son üye
busrasavci
Top Bottom