Neler Yeni

Fx 8350 overclock nasıl yapılır ? Yapılmalı mı ?

takopato

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Tarık Çetintürk
Arkadaşlar merhabalar. Ben yaklaşık 4 5 senedir aynı bilgisayarı kullanıyorum. Şu sıralar Cs Go oynuyorum. Genel itibariyle 140+ fps alırken şu sıralar 50- ye kadar düştü. GPU ve Ekran kartım ısınmıyor. Isınmayı geçin %40 %20 kullanım gösteriyor denetim masasında. Overclock yapmam önerildi. Pek cesaretim yok ama bilen arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim. Sistemimin tamamını yazıyorum;
GTX 1050 TI ekran kartı
Fx 8350 işlemci
16gb ram
MSI 990FXA anakartım var.
Stok soğutucu kullanmıyorum ona rağmen max 70 dereceler görüyor CPU. Bu 2 3 ay önceydi. Şuan 40 fps alıyorum ve ısınmıyor bile. Tüm bileşenlerim günceldir. Çözüm olur diyerek tüm bileşenlerimi tek tek kendi sayfalarından driverlerini güncelledim. Şu overclock olayı nedir nasıl yapılıyor bi işe yarar mı fps artışım olur mu? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim...
Alttaki görseller 2 saati aşkın csgo oynarkenki değerlerim.

Ekler

• takofps.png
    takofps.png
    1.4 MB · Hit: 42
  • cpu.png
    cpu.png
    166 KB · Hit: 43
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Tolga Toksoy
Format atmayı denediniz mi? Belki virüs bulaşmış olabilir. Çünkü 140 FPS ten 40 FPS e düşmesi normal değil. Overclock olayına gelecek olursak, işlemci 60 dereceyi geçmemeli yük altında, sapıtır. İnternette bir sürü overclock videoları var zaten, onlardan yardım alabilirsiniz.

Pişmaniye

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,800
İsim
Can BOZKURT
Format atmayı denediniz mi? Belki virüs bulaşmış olabilir. Çünkü 140 FPS ten 40 FPS e düşmesi normal değil. Overclock olayına gelecek olursak, işlemci 60 dereceyi geçmemeli yük altında, sapıtır. İnternette bir sürü overclock videoları var zaten, onlardan yardım alabilirsiniz.
1-İşlemci 75 Dereceye kadar sorunsuz çalışır. Üstüne çıkar ise ufak ufak sapıtmaya başlar.
2-Her zaman formattan önce sistemde sorun var mı, yok mu ona bakılır.

İnsanları buna göre yönlendirin.

Top Bottom