Neler Yeni

Gamepower Mei sorunu

Status
Bu konu kilitlenmiştir.

metehan44

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
322
İsim
mede
Merhabalar. Bu arada forum herkese hayırlı olsun fena olmuş :D Abdullah reisin videosunda gördüğüm kulaklığı satın aldım gayette memnunum güzelce kullanıyordum. Dün bir sorun oluştu bilgisayarı kapattım tekrar açtığımda rgb yanmadı dikkat etmedim sonra gördüm. Oyunda iken kulaklığın 7.1 ayarını açmak için yazılıma girdiğimde kulaklık tanınmadı diye bir uyarı aldım ve fark ettim ki mikrofon ışığım yanmıyor ama sesim karşıya gidiyordu. Normal şartlarda ışığın yanarken sesimin gitmesi gerekiyordu bu sefer ışık yanınca sesim gitmiyordu. ve EQ tuşu bas konuş gibi davranıyordu. En garip kısmı ürünü Rampage yazılımıyla çalıştırabildim bütün sorunlar aynı bu sefer EQ ayarını açınca rgb çalışıyordu kapatınca sönüyordu ses ayarına girdim windowsta ürün eskiden USBFC1-A isimli gözüküyordu şuan USB PnP Audio Device olarak gözükmekte. Yardımlarınızı ve yorumlarınız beklemekteyim. Ayrıca kumandadan ses arttırınca kulaklıktan artıyordu artık windowsu kontrol ediyor. Şimdiden Teşekkürler. Yardımlarınızı beklemekteyim.

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,331
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Başka bir USB portuna takıp denedin mi?

ozerotr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Özer Güzel
Facebook
ozerotr
Twitter
avoniss
İlk önce yüklediğin bütün driverları sil ve kulaklığı çıkar. Aygıt yöneticisine girip "Ses, video ve oyun kontrolcüleri" kısmına tıkla. Kullanmadığın driverları oradanda sil, mei'nin drivlerlarınıda sil. Sonra kulaklığı tak bekle biraz windows driverı yüklesin. Sonra bilgisayarı kapatıp açmanı ister yüksek ihtimalle. İstemezse taktıktan 10dk sonra bilgisayara restart at. Yüksek ihtimalle yine USBFC1 olarak görünür. Sonra driverını yükle tekrar, eğer görmezse kulaklığı çıkar tekrar tak uygulamayı kapatıp aç büyük ihtimalle çözülür.

metehan44

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
322
İsim
mede
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İlk önce yüklediğin bütün driverları sil ve kulaklığı çıkar. Aygıt yöneticisine girip "Ses, video ve oyun kontrolcüleri" kısmına tıkla. Kullanmadığın driverları oradanda sil, mei'nin drivlerlarınıda sil. Sonra kulaklığı tak bekle biraz windows driverı yüklesin. Sonra bilgisayarı kapatıp açmanı ister yüksek ihtimalle. İstemezse taktıktan 10dk sonra bilgisayara restart at. Yüksek ihtimalle yine USBFC1 olarak görünür. Sonra driverını yükle tekrar, eğer görmezse kulaklığı çıkar tekrar tak uygulamayı kapatıp aç büyük ihtimalle çözülür.
Bir düzelme olmadı hala usb pnp audio device ayrıca kumandada eq tuşuna basınca mikrofon ışığı yanıp sönüyor. Ve hala Mic çalışırken ışık yanmıyor yani mic açıkken ışık yanması gerekirken kapalı iken yanıyor.

Cengiz48

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Cengiz
Bir düzelme olmadı hala usb pnp audio device ayrıca kumandada eq tuşuna basınca mikrofon ışığı yanıp sönüyor. Ve hala Mic çalışırken ışık yanmıyor yani mic açıkken ışık yanması gerekirken kapalı iken yanıyor.
Bende de aynı sorun var kardeşim çözüm bulabildim mi ??

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Baran Baltacı
bende aynı sorunu yaşıyorum yaklaşık 1 aydır ve şimdi hiç ses gelmiyordu kumandadan olduğnu farkettim kumadnayı açtım elim birşeylere değidi ve bir anda düzeldi ismi usb pnp audi deviceden orjinal hali USBFC1-A döndü sonrasında tekrar gitti çözebilen var mı?

YusufShn01

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
628
İsim
Yusuf Emre Şahin
bende aynı sorunu yaşıyorum yaklaşık 1 aydır ve şimdi hiç ses gelmiyordu kumandadan olduğnu farkettim kumadnayı açtım elim birşeylere değidi ve bir anda düzeldi ismi usb pnp audi deviceden orjinal hali USBFC1-A döndü sonrasında tekrar gitti çözebilen var mı?
keşke hortlatmak yerine yeni konu açsaydın

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,210
Üyeler
140,618
Son üye
ramazannnnv