Neler Yeni

Yardım Gaming Laptop sürekli şarjda kalması zararlı mıdır ?

ProfessionWolf

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
901
İsim
Buğra
gaming laptoplarda bildiğiniz üzere oyun oynamak için sürekli şarja bağlı kalması gerekiyor aslında artık şarj aleti şarj için değil de psu gibi sadece güç iletimi için işe yarıyor görüyor bu konuda sıkıntı yok zaten ama laptop şarjı %100 iken kapattıktan sonra şarjda bırakmak ve sürekli şarjda tutmak zararlı mıdır internette arada bir laptopun şarjı %20 25 lere düşürülmeli gibi şeyler okudum bana saçma geldi açıkçası lityum iyon pillerde sürekli şarjda kalması zararlı değildir bence %100 olduğunda gücü kesmiyor mu ?

ARTIK FAN DEĞİLİM

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,006
İsim
Bilal Tepe
gaming laptoplarda bildiğiniz üzere oyun oynamak için sürekli şarja bağlı kalması gerekiyor aslında artık şarj aleti şarj için değil de psu gibi sadece güç iletimi için işe yarıyor görüyor bu konuda sıkıntı yok zaten ama laptop şarjı %100 iken kapattıktan sonra şarjda bırakmak ve sürekli şarjda tutmak zararlı mıdır internette arada bir laptopun şarjı %20 25 lere düşürülmeli gibi şeyler okudum bana saçma geldi açıkçası lityum iyon pillerde sürekli şarjda kalması zararlı değildir bence %100 olduğunda gücü kesmiyor mu ?
Oyuncu laptoplari mecburen sarzda kalmalı harici gpu yani Nvidia AMD gibi kartların gücünü tam performans almak için mecbur kalması gerekir öbür türlü pilde kullanırsan hem donma yaşarsın hemde pil 40dk dayanır dayanmaz
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sürekli tutabilirsin sürekli kalması lazım ztn

ProfessionWolf

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
901
İsim
Buğra
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Oyuncu laptoplari mecburen sarzda kalmalı harici gpu yani Nvidia AMD gibi kartların gücünü tam performans almak için mecbur kalması gerekir öbür türlü pilde kullanırsan hem donma yaşarsın hemde pil 40dk dayanır dayanmaz
onu biliyorum zaten hocam asıl sorum gün içinde oyunumu oynadım zaten full şarja bağlı ama gece kapattıktan sonra şarjda bırakmak zarar verir mi laptopa

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Mehmet Taş
Kardeşim uzun süreli şarjda bırakacaksan bataryasını sök öldürme bataryayı güzel bir yerde muhafaza et uzun süre pilde kullanınca pilin şişiyor dışarıda kullanmaya kalkıncada 5 10dk anca pilde dayanıyor . Bilgin olsun.

Owner12

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
328
İsim
Doruk
evet uzun bir zaman sonra piline bir şey olabilir sökmelisin fakat tam emin değilim

ProfessionWolf

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
901
İsim
Buğra
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

ProfessionWolf

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru