Neler Yeni

Gaming Laptop vs iş laptop

spacez

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
54
İsim
Çağdaş
Bütçe
20000
Genelde yazılım ve ders için kullanacağım bir laptop arıyorum fakat çok oyun oynamasamda arada oynayasım gelirse diye çok arada kaldım acaba rtxli bir laptop mu alsam yoksa https://www.trendyol.com/huawei/mat...djust_campaign=akakce_urun_listeleme&v=1.22.5

bunu mu almalıyım aynı fiyatta ki gaming laptoplar ile rtxli laptoplar arasında ki farklar nelerdir genelde ince taşınabilir ve fonksiyonel olmasından yanayım arada da oyun oynarim yada oynamam belli değil farkları nelerdir pil hız vs yazarsanız sevinirim teşekkürler

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Aşağıdaki sorulara yanıt verir misiniz?
  • Sizin için ders ve yazılım mı önemli oyun mu önemli?
  • Cihazı sürekli prize bağlama zorunluluğu sizin konforonuzu önemli derecede etkiler mi?
  • Bulut oyunculuk servislerine bütçeniz var mı?

spacez

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
54
İsim
Çağdaş
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Aşağıdaki sorulara yanıt verir misiniz?
  • Sizin için ders ve yazılım mı önemli oyun mu önemli?
  • Cihazı sürekli prize bağlama zorunluluğu sizin konforonuzu önemli derecede etkiler mi?
  • Bulut oyunculuk servislerine bütçeniz var mı?
ders ve yazılım daha önemli
sürekli prize bağlama zorunluluğu etkiler evet

bulut oyunculuk servisleri için sanırım yüksek internet gücü gerekiyor diye biliyorum doğru mu emin değilim internet hızım çok yüksek degil ama aylık aboneliklere yeter evet

burkavuk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
burak kavuk
Mesaj otomatik birleştirildi:

ekran 2.5k işlemci farkları hakkında net bilgi sahibi değilim amd işlemci 8 çekirdek li performans olarak daha iyi bana göre. fiyat farkıda göz önüne alırsan bunu değerlendir.
bu cihaz huawei online markette çanta ve fare var 21k fiyat var ben alıp satmak için düşünüyorum ama tam eminde değilim.
kullanıcı olarak alınabilir

spacez

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
54
İsim
Çağdaş
Mesaj otomatik birleştirildi:

ekran 2.5k işlemci farkları hakkında net bilgi sahibi değilim amd işlemci 8 çekirdek li performans olarak daha iyi bana göre. fiyat farkıda göz önüne alırsan bunu değerlendir.
bu cihaz huawei online markette çanta ve fare var 21k fiyat var ben alıp satmak için düşünüyorum ama tam eminde değilim.
kullanıcı olarak alınabilir
teşekkür ederim peki bu laptoplar ile hp victus gaming laptoplarin ne gibi avantaj ve dezavantajları oluyor? hp victus serisi biraz daha gaming laptoplara gore minimal duruyor matebook alacagima hp victus tarzi alsam derslerde ne gibi eksileri olur bana?

w4da

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
128
İsim
Fatih Dinçer
teşekkür ederim peki bu laptoplar ile hp victus gaming laptoplarin ne gibi avantaj ve dezavantajları oluyor? hp victus serisi biraz daha gaming laptoplara gore minimal duruyor matebook alacagima hp victus tarzi alsam derslerde ne gibi eksileri olur bana?
hicbir eksisi olmaz bence tek sorunu şarj suresi olabilir ama hp victus modelleri diger laptoplara gore daha uzun kullanim suresi var diye biliyorum

burkavuk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
burak kavuk
victus serisi hakkında bilgim yok ama onlar oyun odaklı oldukları için şarj konusu huawei matebook' a göre düşük olabilir diye düşünüyorum.
ben sahşen oyun için dizüstü tercih etmem ne kadar gaming olursa olsun ( 50-100 bin TL fiyatlarındaki dizüstü oyunu bilg. hariç) masaüstü performansı ve ömrü olmuyor. zorladıkça ısındıkça cihazın ömründen gidiyor.

ekran kartına ihtiyaç duyan bölüm okuyorsan veya iş yapıyorsan tabii ki harici ekran kartı olan bir cihaz al. ama böyle bir durum yoksa senin için önem arz eden işlemci ve diğer donanım kalitesi olmalı. Oyuncu pc si alırsan dersleride aksatma durumun olabilir.
bahsettiğin victus serisinin linkini paylaşırmısın merak ettim.

spacez

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
54
İsim
Çağdaş
victus serisi hakkında bilgim yok ama onlar oyun odaklı oldukları için şarj konusu huawei matebook' a göre düşük olabilir diye düşünüyorum.
ben sahşen oyun için dizüstü tercih etmem ne kadar gaming olursa olsun ( 50-100 bin TL fiyatlarındaki dizüstü oyunu bilg. hariç) masaüstü performansı ve ömrü olmuyor. zorladıkça ısındıkça cihazın ömründen gidiyor.

ekran kartına ihtiyaç duyan bölüm okuyorsan veya iş yapıyorsan tabii ki harici ekran kartı olan bir cihaz al. ama böyle bir durum yoksa senin için önem arz eden işlemci ve diğer donanım kalitesi olmalı. Oyuncu pc si alırsan dersleride aksatma durumun olabilir.
bahsettiğin victus serisinin linkini paylaşırmısın merak ettim.

ve evet haklısın aslında evde apu sistemim var masaüstü olarak direkt matebook tarzı sanırım beni daha iyi götürür teşekkürler tekrardan olmadı ilerde apu sistemime bi ekran kartı alırım dediğin gibi çok farklı olmasa bile ömür olarak rtxli sistemler çok ömür yiyebilir matebook daha mantıklı geldi

burkavuk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
burak kavuk

ve evet haklısın aslında evde apu sistemim var masaüstü olarak direkt matebook tarzı sanırım beni daha iyi götürür teşekkürler tekrardan olmadı ilerde apu sistemime bi ekran kartı alırım dediğin gibi çok farklı olmasa bile ömür olarak rtxli sistemler çok ömür yiyebilir matebook daha mantıklı geldi
bu arada hiç oyun oynaktamaz gibi bir durum yok bende 2021 sürüm matebook d16 var ryzen 5 4600h yada 4800h dı tam aklımda değil csgo,
falorant, wreackfest ve crysis akıcı oynatıyor. ama tavsiyem ne kadar az oyun oynarsan o kadar uzun ömürlü kullanım elde edersin bu cihazlarda.
rica ederim. saygılar.

Top Bottom