Neler Yeni

Garantiye Gidecek HDD Low Level Format atılır mı ?

Dejour

80+ Bronze
1 TB'lık HDD'den fotoğrafları aldım çok fazla yanıt vermeme sorunu çıkarıyordu disk ve farklı farklı cızırtı sesleri geliyordu (bazen korkutuyordu) onun için garantiye göndereceğim.
Disk şuan biçimlendirilmiş durumda ama bana farklı bir disk verip , benim diskimide tamir edip başka bir kullanıca gitme ihtimali olabilir diye fotoğraflara erişilmemesi için low level format atayımmı yoksa diski mekanik plakasını değiştirip mi kullanıcılara yolluyorlar.

Low level format atayımmı ?

baykemal

80+ Bronze
Öyle saçma bir şeyin olacağını düşünmüyorum. Bence atmanıza gerek yok. Çok istiyorsanız atabilirsiniz.

M-Q^GÖKTÜRK

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
10,884
İsim
göksel yurtcan
1 TB'lık HDD'den fotoğrafları aldım çok fazla yanıt vermeme sorunu çıkarıyordu disk ve farklı farklı cızırtı sesleri geliyordu (bazen korkutuyordu) onun için garantiye göndereceğim.
Disk şuan biçimlendirilmiş durumda ama bana farklı bir disk verip , benim diskimide tamir edip başka bir kullanıca gitme ihtimali olabilir diye fotoğraflara erişilmemesi için low level format atayımmı yoksa diski mekanik plakasını değiştirip mi kullanıcılara yolluyorlar.

Low level format atayımmı ?
biçimlendirmeniz yeterli olacaktır diye düşünüyorum hocam zaten bozuk hddyi başkasına verme ihtimalleri yok

Dejour

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
biçimlendirmeniz yeterli olacaktır diye düşünüyorum hocam zaten bozuk hddyi başkasına verme ihtimalleri yok
Hocam HDD Sata kablosu ile bağlanıldığında Windowsun açılmasını engelliyor ama USB aparat ile çalışıyor düzgün birşekilde ben zaten USB aparat ile kurtarabildim fotoğrafları.
Yinede sadece biçimlendirmem yeterli olur mu ?

M-Q^GÖKTÜRK

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
10,884
İsim
göksel yurtcan
Hocam HDD Sata kablosu ile bağlanıldığında Windowsun açılmasını engelliyor ama USB aparat ile çalışıyor düzgün birşekilde ben zaten USB aparat ile kurtarabildim fotoğrafları.
Yinede sadece biçimlendirmem yeterli olur mu ?
içerisinde veri kalmadıysa yeterli olur hocam

Dejour

80+ Bronze

M-Q^GÖKTÜRK

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
10,884
İsim
göksel yurtcan

Dejour

80+ Bronze
bilemiyorum hocam ama hdd çalışmıyorsa sıkıntı olmaz gibi
Hocam şuan SATA kablosu ile denedim sıfırlanınca çalışıyor ama bad sector çıktı yinede garantiye göndereceğim.
Low level format zarrarlımıdır ?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
996,605
Üyeler
157,715
Son üye
emir7e
Top Bottom