Neler Yeni

Gebze Teknik Üniversitesi Siber Güvenlik

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Talha Can
Arkadaşlar merhaba , Gebze Teknik Üniversitesi nde bu sene başlamak üzere "Siber Güvenlik Analistligi ve Operatörlüğü" adı altında bölüm açıldı 2+1 İngilizce hazırlık olmak üzere 3 yıllık bir bölüm.Gebze de okuyan biri varsa hem üniversite hem bölüm hakkında bilgisi olan var mı? (bina, bölüm konumu,çevre) bilgilendirebilir misiniz ya da öneride bulunur musunuz? Sanırım üniversitenin tek yüksekokul bölümü,Teşekkürler.

Sakin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
149
İsim
Tolga
Arkadaşlar merhaba , Gebze Teknik Üniversitesi nde bu sene başlamak üzere "Siber Güvenlik Analistligi ve Operatörlüğü" adı altında bölüm açıldı 2+1 İngilizce hazırlık olmak üzere 3 yıllık bir bölüm.Gebze de okuyan biri varsa hem üniversite hem bölüm hakkında bilgisi olan var mı? (bina, bölüm konumu,çevre) bilgilendirebilir misiniz ya da öneride bulunur musunuz? Sanırım üniversitenin tek yüksekokul bölümü,Teşekkürler.

Bölüm hakkında bilgim yok. Okulun eğitimi iyi. Yakınından marmaray geçiyor Tuzla, Darıca, Gebze, Çayırova arasında sakin bir noktada. Şehrin içinde değil ama ulaşımı da zor değil. Pendik Kartal Maltepe Kadıköy e direk Avrupa yakasına aktarmayla metro kullanabilirsin. Binalar enstitü zamanından kalma diye biliyorum yeni değil. Yurt konusunu araştırmak lazım açıkçası onuda bilmiyorum.

JSezar

80+ Silver
gebze teknik iyidir

Garipbirfizikci

80+ Bronze
Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü olduğu zamanlardan bilirim,
Tübitak Bilgemdeki bazı kişileri ve artık yazılım alanında geride kalan akademisyenleri istihdam etmek üzere açılmış bir bölüm, siyaset kokar orası , Tübitak gençler için yazılım okulu başlattı elinde patladı, bu sefer de üniversite üzerinden gençleri kekleyelim diyorlar, çok fazla etrafınızda taraflı projeler dönecektir, zaman zaman gel gel diyeceklerine eminim, malum kafa yapısına veya parayı götürme niyetin varsa öneririm

Üniversite güzel, projeler ve çalışma alanları sebebiyle çok fazla lisansüstü araştırmacı ihtiyacı duyuluyor, bu da uluslararası düzeyde bir boost sağlıyor idi,
Yaşam koşulları açısından gebze ve darıca bölgesi öğrenci için çok da uygun değil, çayırova tarafları daha iyi, özel yurtların çoğu da garip isimlere sahip şüpheli

firsatgamingx

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,567
İsim
Cem Ayar
Instagram
firsatgamingx
Okulda 2 sene çalıştım araştırma görevlisi olarak. Ama şu anda izmirdeyim de bölüm herhalde bilgisayar mühendisliği kısmında olur diye düşünüyorum. Marmaray geçiyor zaten okulun içinden. Sor sorularını ben de ilgili hocalara sorarım nası oluyor diye. Ben gebzede doktora yapıyorum su anda malware analizi çalışıyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü olduğu zamanlardan bilirim,
Tübitak Bilgemdeki bazı kişileri ve artık yazılım alanında geride kalan akademisyenleri istihdam etmek üzere açılmış bir bölüm, siyaset kokar orası , Tübitak gençler için yazılım okulu başlattı elinde patladı, bu sefer de üniversite üzerinden gençleri kekleyelim diyorlar, çok fazla etrafınızda taraflı projeler dönecektir, zaman zaman gel gel diyeceklerine eminim, malum kafa yapısına veya parayı götürme niyetin varsa öneririm

Üniversite güzel, projeler ve çalışma alanları sebebiyle çok fazla lisansüstü araştırmacı ihtiyacı duyuluyor, bu da uluslararası düzeyde bir boost sağlıyor idi,
Yaşam koşulları açısından gebze ve darıca bölgesi öğrenci için çok da uygun değil, çayırova tarafları daha iyi, özel yurtların çoğu da garip isimlere sahip şüpheli
Bu saydığınız şeyleri ben 2 sene orada çalışmış bir akademisyen olarak gözlemlemedim. 2021-2023 arasında. Siyasetin akademisyenler arasında yeri yok orada.

OZAN J

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
203
İsim
OZAN TANKUŞ
Her gün önünden geçiyorum. Sana sadece ulaşım konusunda yardımcı olabilirim. Arkadaşın dediği gibi ulaşımı gayet iyi. Direkt marmaray ile geldiğinde MAX 1-2 dk yürümeyle üniversitenin içindesin. Onun haricinde otobüs duraklarına da yakın olduğu için, ulaşım konusunda sorun yaşamayacaksın. Ama Minibüs kullanacak isen o biraz seni zorlayacaktır. Sabahları ben saat 6da da kalksam 8 de olsa minibüsler dolu oluyor. Saatinde gelmiyor. Minibüs şoförleri biraz kasap. Sanki minibüs'ün sahibiymiş gibi davranırlar. Eve döneceğim gece birine dalacaktım durakta durmadığı için. Kimseyi almadan oradan kaçıyorlar. Sebebi ise marmarayı görüyorlar. Durağa geçiyorlar (durakta 1-2 kişi oluyor.) Onları alıyor ve gidiyorlar. Marmaraydan inenleri bekliyim vs yok. Ev falan tutacaksan ona göre tut. Kocaeli dışında vs tutabilir isen ne mutlu sana. (çayırovaya taşındım 1 sene önce ve belli başlı insanlar olarak pek de benim aileme göre bir yer değil)

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Talha Can
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Okulda 2 sene çalıştım araştırma görevlisi olarak. Ama şu anda izmirdeyim de bölüm herhalde bilgisayar mühendisliği kısmında olur diye düşünüyorum. Marmaray geçiyor zaten okulun içinden. Sor sorularını ben de ilgili hocalara sorarım nası oluyor diye. Ben gebzede doktora yapıyorum su anda malware analizi çalışıyorum.

Bu saydığınız şeyleri ben 2 sene orada çalışmış bir akademisyen olarak gözlemlemedim. 2021-2023 arasında. Siyasetin akademisyenler arasında yeri yok orada.
Teşekkür ederim cevaplarınız için, Yani ogrenebilirsen mesela kesin bilgi olması için hangi binada ya da hangi fakültede ya da nereye yakın olduğunu öğrenebilir misin Bu bölümün + ben Düzce'den gelicem yani sadece yurtta kalabilirim KYK sıkıntısı mi var? tekrardan teşekkürler

gebze teknik iyidir
Üniversitenin az çok iyi olduğunu biliyorum da yurt ve bu bölüm önemli , akademik kadrosunu da göremiyorduk sanırım arastirmistim bu bölümde ders verenleri merak ediyorum.

firsatgamingx

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,567
İsim
Cem Ayar
Instagram
firsatgamingx
Teşekkür ederim cevaplarınız için, Yani ogrenebilirsen mesela kesin bilgi olması için hangi binada ya da hangi fakültede ya da nereye yakın olduğunu öğrenebilir misin Bu bölümün + ben Düzce'den gelicem yani sadece yurtta kalabilirim KYK sıkıntısı mi var? tekrardan teşekkürler

Üniversitenin az çok iyi olduğunu biliyorum da yurt ve bu bölüm önemli , akademik kadrosunu da göremiyorduk sanırım arastirmistim bu bölümde ders verenleri merak ediyorum.
Isletme binasında olduğunu duydum. Kyk muallim köyde çok uzak. Ben oradayken güzelyalıda kalıyordum mevki olarak çok güzel.

Marmaraya yakın.

korro

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
336
İsim
Koray Yıldız
Selam bu bölüm kaç puan ve sıradan öğrenci alıyor acaba?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,914
Üyeler
140,725
Son üye
Kutayyy
Top Bottom