Neler Yeni

GENCERGAMİNG SATIŞ VE SONRASI TECRÜBELER

paesani

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
mehmet said macit
19 mayısta @GENCERGAMİNG ten pch v2.1 hazır sistem sipariş ettim. Sipariş esnasında özelleştirme olarak sırf soğutma bloğu büyük olduğu ve çift fanlı olduğu için hiçbir bilgim olmadan id cooling se 207 trx kule tipi soğutucuyu ekledim. Sistemle ve anakartla uyumlu olup olmadığını araştırmadım çünkü eğer özelleştirme olarak eklendiyse uyumludur diye düşündüm. Ayrıca soğutucunun montajlı halde gönderileceğini bekliyordum. Soğutucu eklememin bir nedeni de buydu montajlı gelirse pek anlamadığım için uğraşmam diye düşündüm. Firmayla ilgili edindiğim ilk tecrübe siparişin 30 haziranda kargoya teslim edilmesi ve bu yüzden benim elime 6 haziranda ulaşmasıydı. Çok hızlı kargolama yaptıkları söylenemez neyse bu çok önemli değil. Asıl sıkıntı paketi evde açtığımda soğutucunun demonte olduğunu görmemle başladı. Pcyi şehir değişikliği nedeniyle bir süre kullanmadım. Daha sonra soğutucuyu kendim monte etmeye uğraştım fakat yapamadım çünkü soğutucu am4 soketle uyumlu değildi. Threadripper işlemciler ve uyumlu anakartlar içindi. İşlemci kısmında sadece am4 uyumlu işlemciler olmasına rağmen özelleştirmeye bu soğutucunun eklenmesi ve demonte gönderilmesi ilk hatalarıydı. 15 haziranda siteden talep oluşturdum ve iade ya da fiyatta muadil uyumlu bir soğutucuyla değişim istedim. Yanıt alamadım. Müşteri hizmetlerini ve teknik servisi mükerrer aramalarım neticesinde bir iade koduyla soğutucuyu 18 haziranda gönderebildim ancak. Ve iade kodunu veren arkadaş ısrarla uymlu olduğunu ve yeniden aynı ürünün gönderileceğini soket parçalarının eksik olduğunu ifade etti. Ürün ellerine ulaştığında tekrar aradım ve aynı ürün gönderilmesi halinde sonucun değişmeyeceğini iade ya da uyumlu ürünle değişim istediğimi tekrar ettim. Bu sefer görüştüğüm kişiye kendimi anlatabildim ve görüştüğüm kişi iade ellerine ulaştığı gün bana id cooling se 226 xt advenced snow argb modelinin gönderileceğinin sözünü verdi. Bu modelin güncel fiyatının benim satın aldığım modelden 180 TL ucuz olduğunu söyleyip ücret farkını istedim. Yapamayacaklarını söylediler ve siteden se 226 snow modelinin fiyatını 30 dk içerisinde se 207 trx modeliyle aynı seviyeye çektiler. Mecbur kabul ettim. Ertesi gün yani 21 haziranda ilk görüştüğüm aynı ürünün gönderileceğini ısrarla söyleyen arkadaş arayarak iadenin ellerine ulaştığını ve soğutucunun uyumlu olmadığını bu yüzden demonte gönderildiğini itiraf etti. Se 226 xt snow modelinin gönderileceğini kendisinden de teyit ettim. Ürünün 21 haziranda gün içinde gönderileceğini söyledi ve kendisinden kargoya teslimat sonrasın takip no istedim kargo firmasının teslimat sonrası kodu mesaj olarak göndereceğini söyledi. Dünden beri kendilerine hiçbir telefondan ulaşamıyorum. Ürünü hala kargoya vermediklerini düşünüyorum bu yüzden. Uzun lafın kısası özelleştirme kısmında sisteteminizle uyumsuz parçalar olmadığından emin olmak, hangi soğutucunun hangi soket tipiyle uyumlu olduğunu dahi bilmeyen ve bilmediğini öğrenmeden ısrar eden bir teknik servisle muhatap olmak istemiyorsanız ya da en azından malını sattıktan sonra muhatap bulabileceğiniz bir firma arıyorsanız anlattıklarımın karar vermenizde yardımcı olacağını düşünüyorum.

Son düzenleme:
Top Bottom