Neler Yeni

Genellemeleri çok fazla uzerime aliniyorum

Swords

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,242
İsim
Berat Yapıcı
Biliyorsunuz turkiyede islamofobi bi hayli arttı. İnsanlar müslümanlara eleştiride bulunup suçlayabiliyorlar instagramda yada başka mecralarda. Ben sorguladım araştırdım ve kuran müslümanı oldum. Ama sünnilere tarikatçılara ahlaksiz muslumanlaea yapilan elestirileri nedense ustume aliniyorum. kimseye birsey dayattigim yok. okulda din kitabinda peygamberimiz kelimesini prygamber diye okurum ki, inanmayan birisi varsa bisey dayatmis olmayayim diye. Zaten din ve tarih arastirmacisiyim hobi olarak

sizce bunu nasi cozebilirim?
insanlari umursamamak icin siz neler yapiyorsunuz ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Biliyorsunuz turkiyede islamofobi bi hayli arttı. İnsanlar müslümanlara eleştiride bulunup suçlayabiliyorlar instagramda yada başka mecralarda. Ben sorguladım araştırdım ve kuran müslümanı oldum. Ama sünnilere tarikatçılara ahlaksiz muslumanlaea yapilan elestirileri nedense ustume aliniyorum. kimseye birsey dayattigim yok. okulda din kitabinda peygamberimiz kelimesini prygamber diye okurum ki, inanmayan birisi varsa bisey dayatmis olmayayim diye. Zaten din ve tarih arastirmacisiyim hobi olarak

Yani Kendimi birine benzetmem gerekirse yasar nuri ozturk olabilir.
Allaha söven arkadaşlarıma bile bir şey demiyorum

Margot Robbie

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
59,530
İsim
Margot Robbie
İlgilendiği Kategoriler
YKS, İskandinav mitolojisi
Ben sorguladım araştırdım ve kuran müslümanı oldum.
Hadis olmadan nasıl olcek bu işler diyiver gayri
Ama sünnilere tarikatçılara ahlaksiz muslumanlaea yapilan elestirileri nedense ustume aliniyorum.
Sünnilere ahlaksız dedin beni kaybettin hacı.

inanmayan birisi varsa bisey dayatmis olmayayim diye.
Kimseye bişey dayatmazsın merak etme inanmayan/inanan adam kendine göre anlar zaten.
İnsanları umursamamak bu kadar zor mu ya ben ünideyken her türlü düşünceden yedi koldan ırktan insan vardı hepsiyle de arkadaş oldum düşüncelerine önem verdim. Sende deneyebilirsin yani umursamamak yerine umursarsan belki daha çok şey katabilir sana.
Allaha söven arkadaşlarıma bile bir şey demiyorum
Burada hata yapıyorsun. Allah'a söven birini uyarmak senin dini görevin, şikayet etmek ise vatandaşlık görevin ve hakkındır. Dini değerlere saldırının kanunda da cezası vardır.

Swords

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,242
İsim
Berat Yapıcı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Kimseye bişey dayatmazsın merak etme inanmayan/inanan adam kendine göre anlar zaten.

İnsanları umursamamak bu kadar zor mu ya ben ünideyken her türlü düşünceden yedi koldan ırktan insan vardı hepsiyle de arkadaş oldum düşüncelerine önem verdim. Sende deneyebilirsin yani umursamamak yerine umursarsan belki daha çok şey katabilir sana.

Burada hata yapıyorsun. Allah'a söven birini uyarmak senin dini görevin, şikayet etmek ise vatandaşlık görevin ve hakkındır. Dini değerlere saldırının kanunda da cezası vardır.
suniilik ve hadis konusunda saka yaptigini farz ediyorum

ozgurlukcu bir insanim ayrica kuranda musriklerden sizi incetecek seyler duyacaksiniz ama sabirli olacaksiniz diyor. ali imran suresinin bir ayetiydi

Marshal

80+ Silver
En İyi Cevap
3
Üzerine alınsan ne yazar. Millet ne düşünür acaba diye mi inancını şekillendiriyorsun? Ateist olacaksın da toplumdan dışlanırım korkusuyla mı olmuyorsun? Herkesin inancı kendine, kimseyi ilgilendirmez. Farklı inançta insanların bir arada bulunmaları sakıncalı bir durum değil fakat kimse kimsenin inancı hakkında kötü konuşmamalı, eleştirmemeli bile. Çünkü herkes kendince haklı. Eğer çevrende seni inancından ötürü eleştirenler varsa aynı söylediğim cümleleri söyleyebilirsin. Anlayışsız insanlarla zaten muhatap olmayın. Sosyal medyadakilerden söz ediyorsan, ağzı olan konuşur. Kimse seninle aynı düşünceyi savunmak zorunda değil. İnternette insanlar karşıt düşünceleri rahatlıkla eleştiriyorlar. Sen kendi inancın üzerine yapılan eleştirilerden rahatsız oluyorsan inancında eksiklik var demektir. Eleştirenleri haklı görüp bunu kendine yediremiyorsun demektir. Yoksa rahatsız olman için bir sebep yok.

Neden olamasın mesela

Margot Robbie

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
59,530
İsim
Margot Robbie
İlgilendiği Kategoriler
Neden olamasın mesela
Neden olmasınmış abi soruya bak ya 😀

İmanın 6 şartı vardır hani beş yaşından beri bize öğretilen, biri de peygamberlere iman. Birine eksik inanırsan dinden çıkarsın. Hadislerin tümünü inkar etmek demek peygamber hiç konuşmamış demektir bu da dinsizliktir. Hadisler Kur'an'ı tefsir niteliğindedir. Onlar olmadan iman sahibi olunmaz. Sahte hadislerden bahsetmiyorum.

Swords

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,242
İsim
Berat Yapıcı

Burada hata yapıyorsun. Allah'a söven birini uyarmak senin dini görevin, şikayet etmek ise vatandaşlık görevin ve hakkındır. Dini değerlere saldırının kanunda da cezası var

Üzerine alınsan ne yazar. Millet ne düşünür acaba diye mi inancını şekillendiriyorsun? Ateist olacaksın da toplumdan dışlanırım korkusuyla mı olmuyorsun? Herkesin inancı kendine, kimseyi ilgilendirmez. Farklı inançta insanların bir arada bulunmaları sakıncalı bir durum değil fakat kimse kimsenin inancı hakkında kötü konuşmamalı, eleştirmemeli bile. Çünkü herkes kendince haklı. Eğer çevrende seni inancından ötürü eleştirenler varsa aynı söylediğim cümleleri söyleyebilirsin. Anlayışsız insanlarla zaten muhatap olmayın. Sosyal medyadakilerden söz ediyorsan, ağzı olan konuşur. Kimse seninle aynı düşünceyi savunmak zorunda değil. İnternette insanlar karşıt düşünceleri rahatlıkla eleştiriyorlar. Sen kendi inancın üzerine yapılan eleştirilerden rahatsız oluyorsan inancında eksiklik var demektir. Eleştirenleri haklı görüp bunu kendine yediremiyorsun demektir. Yoksa rahatsız olman için bir sebep yok.

Neden olamasın mesela
elestirenleri hakli gormuyorum. cok dusunmemin, bana anksiyetemin verdigi bi yan etki teşhisli bi şekilde sosyal anksiyetem var

İmanın 6 şartı vardır hani beş yaşından beri bize öğretilen, biri de peygamberlere iman. Birine eksik inanırsan dinden çıkarsın. Hadislerin tümünü inkar etmek demek peygamber hiç konuşmamış demektir bu da dinsizliktir. Hadisler Kur'an'ı tefsir niteliğindedir. Onlar olmadan iman sahibi olunmaz. Sahte hadislerden bahsetmiyorum.
sahte hadisleri redediyor bence zaten

Margot Robbie

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
59,530
İsim
Margot Robbie
İlgilendiği Kategoriler
elestirenleri hakli gormuyorum. cok dusunmemin, bana anksiyetemin verdigi bi yan etki teşhisli bi şekilde sosyal anksiyetem var
Hoca senin derdin başka o zaman yani konuyla alakası yok

Swords

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,242
İsim
Berat Yapıcı

hocam ama sahihi buharide bile neler neler yaziyor

Marshal

80+ Silver
En İyi Cevap
3

Hadislere inanmamakla peygambere inanmamak arasında nasıl bir bağlantı kurdun? Buradaki mesele peygambere inanmamak değil. Hadislerin gerçekten Hz Muhammed'in sözleri olduğuna inanmamak. Kur'an-ı Kerim'de de hadislerden yükümlü olduğumuza dair bir ayet bulunmaz zaten. Hadisleri reddettiğim söylenemez ama hadisleri reddeden insanların da haklılık payı var biraz.

Swords

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,242
İsim
Berat Yapıcı
Hoca senin derdin başka o zaman yani konuyla alakası yok
yani dini bisey degil zaten tam olarak anksiyete kanser gibi fizyolojik bi hastalik

Hadislere inanmamakla peygambere inanmamak arasında nasıl bir bağlantı kurdun. Buradaki mesele peygambere inanmamak değil. Hadislerin gerçekten Hz Muhammed'in sözleri olduğuna inanmamak. Kur'an-ı Kerim'de de hadislerden yükümlü olduğumuza dair bir ayet bulunmaz zaten. Hadisleri reddettiğim söylenemez ama hadisleri reddeden insanların da haklı payları var biraz.
bence prygamberij murtedin oldurulmesini gerektigini soyledigini reddediyorsam, peygambere inanmamak degil bu. peygamberi iftiradan korumak.

Hadislere inanmamakla peygambere inanmamak arasında nasıl bir bağlantı kurdun. Buradaki mesele peygambere inanmamak değil. Hadislerin gerçekten Hz Muhammed'in sözleri olduğuna inanmamak. Kur'an-ı Kerim'de de hadislerden yükümlü olduğumuza dair bir ayet bulunmaz zaten. Hadisleri reddettiğim söylenemez ama hadisleri reddeden insanların da haklılık payı var biraz.
peygambere inanmamak peygamberin yasamadigini soylemek degilmidir zaten ? birisi musa peygamber yasamadi derse bu peygamblerlere inanmamak olur

Marshal

80+ Silver
En İyi Cevap
3
yani dini bisey degil zaten tam olarak anksiyete kanser gibi fizyolojik bi hastalik

bence prygamberij murtedin oldurulmesini gerektigini soyledigini reddediyorsam, peygambere inanmamak degil bu. peygamberi iftiradan korumak.

peygambere inanmamak peygamberin yasamadigini soylemek degilmidir zaten ? birisi musa peygamber yasamadi derse bu peygamblerlere inanmamak olur
Sen kaç yaşındasın?

Swords

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,242
İsim
Berat Yapıcı
Hadislere inanmamakla peygambere inanmamak arasında nasıl bir bağlantı kurdun. Buradaki mesele peygambere inanmamak değil. Hadislerin gerçekten Hz Muhammed'in sözleri olduğuna inanmamak. Kur'an-ı Kerim'de de hadislerden yükümlü olduğumuza dair bir ayet bulunmaz zaten. Hadisleri reddettiğim söylenemez ama hadisleri reddeden insanların da haklılık payı var biraz.
peygamber dine kural koyamaz zaten peygamberin boyle bir yetkisi yok

Sen kaç yaşındasın?
16

Marshal

80+ Silver
En İyi Cevap
3
peygamber dine kural koyamaz zaten peygamberin boyle bir yetkisi yok

16
Kur'an-ı Kerim'i anlayarak okudun mu hiç? Veya sahih hadisleri?

Top Bottom