Neler Yeni

Genellikle strafe at diyolar ama e sporcular neredeyse hep CTRL basıyorla neden?

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
weffwe
Ben şöyle bir şey fark ettim sürekli aim antrenmanlarında strafe falan atın diyorlar CTRL basmayın kolay hedef olursunuz diyorlar ama ben e sporcuların çok CTRL bastıklarını görüyorum neden?

Nquyen

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,251
İsim
Selim
Ben şöyle bir şey fark ettim sürekli aim antrenmanlarında strafe falan atın diyorlar CTRL basmayın kolay hedef olursunuz diyorlar ama ben e sporcuların çok CTRL bastıklarını görüyorum neden?
Ctrl basmayın derken her yerde basmayın demek istiyor ama çoğu durumda Ctrl basmak hayat kurtarıyor. Mesela duvar kenarindasın burada Ctrl basarsan ölürsün çünkü duvardan hızlı bir şekilde çıkıp vurup hemen geri duvara dönmen gerekiyor tabii burada ping ve monitör gecikmesi çok önemli tabii klavye tepki süresi de önemli onun dışında normal koşullarda aim düzeltmesi için ya da spray atmak istediğin de Ctrl basabilirsin bunda sorun yok ve çoğu rekabetçi turnuvada bunu yaparlar. Şöyle bir durum da var e sporcu olmak sadece aimle olmuyor oyun analizi ve tahmin yeteneğin de iyi olması gerekli yani mantık yürütmen gerekiyor. Örneğin bomba sende ve rakip 3 kişi kalmış sen A ya gidersin ses yaparsin sonra b ye giden koridorda bekleyip herkesin A ya gelmesini beklersin o sırada ara koridorda vurur b ye kaçarsın bu sadece bir örnek buna benzer mantıksal düşünmen de gerekli.

Keepr

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
566
İsim
Enes Altunışık
Ya onları izlerken cross koyup oynadıklarını da görüyoruz ama benim mesela sistemim ve monitörüm üst düzey değil. Cross koyduğumda tek yiyorum çünkü sistem farkı olabiliyor ve peekers advantage dediğimiz olay da var. Kısaca kendine göre oyun tarzın değişir. Spray atacaksan eğilmek zorundasın ve bunu esporda çok görüyorsun. Yukarıdaki arkadaşın da dediği gibi pozisyona göre de oynuyorsun. Kısaca o an sana hangisi doğru geliyorsa öyle oyna. Ctrl bir noktada spray atarken yaptığın bir reflexe dönüşüyor.

Top Bottom