Neler Yeni

Gerçekten de Türkiye'de Çok Fazla Yazılımcı Açığı Olduğu Doğru? Mu

SorryImSoBussy

80+ Silver
En İyi Cevap
9
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,964
İsim
HBE
7k ne harçlık mı veriyorsunuz **ASGARİ MAAŞ** OLMUŞ 5K, 7K KAZNSAM NE KAZANMASAM NE OKUMAM DAHA IYI. BURADA ANCA ÖMÜR ÇÜRÜTÜRÜZ BAŞKA HİÇ BİR ŞEYE YARAMAZ BÖYLE AÇ GÖZLÜ İŞ VERENLER OLDUKTAN SONRA...
7k maaş çok düşük bir maaş okuma yazma bilmeyen adam 5.5k maaş alıyor birkaç sene öncesinin standartları onlar.
Evet arkadaşlar. Ne yapabildiğini, yapabileceğini dahi bilmediğimiz insanlara gidip 15-20 k maaş verilsin. Sizin istediğiniz tam olarak bu. Ben ücretlerin yüksek olduğunu savunmuyorum fakat gelen 100 kişiden sadece 1 i bu parayı hakediyor. Siz ne kadar iyiyim derseniz diyin. Ortaya bir şey koymadıkça hiçbirşey alamazsınız. Yurtdışına çıkın, 3.500 euro ile orada krallar(!) gibi yaşayın.

Halen küçük ofis firmaları üzerinden konuşuyorsunuz. Büyüyün, büyütün şu hedeflerinizi. Hedefiniz bir yazılımcı olmak olmasın. Hedefiniz Koç Holding'te, ASELSAN'da, İGA'da, Turkish Teknik'te yazılımcı olmak veya en kötü asistan olarakta olsa bir üniversitede eğitimci olmak olsun.

YouTube videoları ile, Udemy dersleri ile yazılımcı olup, gelip 15-20k beklerseniz, kusura bakmayın ama hem daha çok kuru ekmeği suya banıp yersiniz hem de doğru söyleyenlere gülücük emojisi atarsınız. Elinizdeki tecrübe dayanağı olmayan kıytırık internet sertifikaları ya da sağdan soldan özel bir üniversiteden alınmış bir diplomaya bu işler zor.

Çalışana bu ülkede hakkını verenler var. Devlet demiyorum yanlış anlamayın. Çoğunluğu özel sektörde.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ağır konuştuğum için kusura bakmayın. Ben ne olduğumu biliyorum. Karşıma gelenleri görüyorum. Bu işin kurdu dediğimiz insanları dinledim, dinlemeye devam ediyorum. Sizler neden olmayasınız? Ne gördünüz de ne yaşadınız da böyle düşünüyorsunuz?

PİŞMANIM

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,845
İsim
İbrahim
O kafada olanın bize faydası olmazdı zaten.
doğrusu bu değil mi?
Mesaj otomatik birleştirildi:

7k ne harçlık mı veriyorsunuz **ASGARİ MAAŞ** OLMUŞ 5K, 7K KAZNSAM NE KAZANMASAM NE OKUMAM DAHA IYI. BURADA ANCA ÖMÜR ÇÜRÜTÜRÜZ BAŞKA HİÇ BİR ŞEYE YARAMAZ BÖYLE AÇ GÖZLÜ İŞ VERENLER OLDUKTAN SONRA...
kesinlikle katılıyorum

Star trek

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
951
İsim
Mehmet bozan
Avrupalı ve Amerikalı şirketler yurt dışına kayıyor, daha ucuza iş yaptırabilmek için. Bu günün Çin'i ni yaratan, sonsuz ve ucuz iş gücü potasiyeli. Yurt dışına çalışmaya gitmeyi hayal edenler hep bu hayal ile yaşayacaklar. Onların kaderi bu. Hayal kurarak hiç bir iş alanında ilerlenemiyor. Gerçekçi olanlar her zaman kazanır. Yurt dışında para çok olabilir, ama o sizin paranız değil. Hiç bir faydasını da göremeyeceksiniz. O paralar zaten sizin sırtınızdan kazanılıyor. Kapitalizmin bir çok mekânızması var. Kendi paranız olsun istiyorsanız, bunun için çalışmalısınız. Şimdiden hazırlık yapmalısınız. Zaman su gibi akıp gidiyor.

Yazılım ileride her alana girecek. Türkiyede ve tüm Dünya'da.

Nasıl bugün İngilizce bilememek bir cahillik belirtisi ise, gelecekte yazılıma uzak kalmak ta, büyük bir eksiklik olacak.

Bu tavsiyemi dikkate alın ve bir yerlerden hepiniz de başlayın. Elektroniğin olduğu yerde yazılım kaçınılmaz.

Oguzhansah

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,582
İsim
Oğuzhan Şahin
2 senelik Bilgisayar Mühendisliği bitirmiş bi tanıdığım 12K + yol yemek fasa fiso alıyor. Nasıl 7K ya. Ayrıca mezun olalı 2 sene falan anca oldu

Oguzhansah

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,582
İsim
Oğuzhan Şahin
kanka bilgisayar programlığıcı olabilir mi dediğin o 2 senelik çünkü senin dediğin mühendislik 4 senelik ?
Programcılığı evet. 2 senelik yazmışım zaten doğru

Star trek

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
951
İsim
Mehmet bozan
Her mesleğin kendi dalları ve kendi dereceleri var. Bill Gates de bir iş adamı, bizim bakkal emmi de bir iş adamı. İkisinin kazancı bir mi?

Oguzhansah

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,582
İsim
Oğuzhan Şahin
kanka yok sen 2 senelik bilgisayar mühendisliği yazmışşın iyi oku yanlış yazdığın doğrusu 2 senelik bilgisayar programcılığı bitirdi demen gerekiyordu demek istemiştim
Yav kardeşim okumuyor musun? Programcılığı demişim zaten sonra

SorryImSoBussy

80+ Silver
En İyi Cevap
9
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,964
İsim
HBE
2 senelik Bilgisayar Mühendisliği bitirmiş bi tanıdığım 12K + yol yemek fasa fiso alıyor. Nasıl 7K ya. Ayrıca mezun olalı 2 sene falan anca oldu
Bilgisayar mühendisliğinin 2 yıllık bölümü yok. 2 yıllık olan programcılık. Bir programcı 12 k ile ilk iş yerine giremez. Kimse o adama 12K vermez. Ya bu söylenenler bir söylenti, ya da arkadaş sağlam yerden torpilli. İmkanı yok öyle birşeyin.

Eğer tecrübeliyse de az kazanıyor haberiniz olsun :)

Oguzhansah

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,582
İsim
Oğuzhan Şahin
Bilgisayar mühendisliğinin 2 yıllık bölümü yok. 2 yıllık olan programcılık. Bir programcı 12 k ile ilk iş yerine giremez. Kimse o adama 12K vermez. Ya bu söylenenler bir söylenti, ya da arkadaş sağlam yerden torpilli. İmkanı yok öyle birşeyin.

Eğer tecrübeliyse de az kazanıyor haberiniz olsun :)
Yazdım zaten biliyorum mühendislik olmadığını. Forumda okuyan yok cidden.
Torpilli girdiği yerden TürkTelekom 12K veriyor diye çıktı zaten.

Top Bottom