Neler Yeni

Öneri GF64 Thin UC11-238XTR almayı düşünüyorum. Lütfen muadil önerin (konuyu okuyun).

Mıratd

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Murat Kurt
Bütçe
26.500
Üniversitede dil hazırlık, programlama, 3D tasarım, teknik çizim tarzı derslerim için GF64 Thin UC11-238XTR almayı düşünüyorum. Aynı zamanda rahatça FPS/Grand Strategy tarzı oyun da oynayabilmek istiyorum.

https://tr.msi.com/Laptop/GF63-Thin-11UX/Specification
Buraya göre 40w, ısınma sorunu olduğu da söyleniyor. Bilgisayardan çok anlamam, size sormak istedim:

1. Bu bahsettiğim sorunları ne kadar ciddiye almalıyım? Herhalde hep şarjda kullanılan, altından fan eksik olmayan bi mahlukata dönüşmez birkaç aya 😢
2. Bu bilgisayar beni 5-6 sene götürür mü?
3. RAM (8GB) eklemek elzem mi, eklemezsem ne olur, bana kaç patlar ortalama?
4. Bu karşılaştırmada Mac i yener mi: https://www.epey.com/laptop/karsila...c-238xtr_apple-macbook-air-13-6-m2-mly33tu-a/

Daha f/p ve/ya da sorunsuz önerilerinize açığım. Bütçe 25-27k arası. Şimdiden hepinize teşekkürler.

Sakin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
149
İsim
Tolga
Üniversitede dil hazırlık, programlama, 3D tasarım, teknik çizim tarzı derslerim için GF64 Thin UC11-238XTR almayı düşünüyorum. Aynı zamanda rahatça FPS/Grand Strategy tarzı oyun da oynayabilmek istiyorum.

https://tr.msi.com/Laptop/GF63-Thin-11UX/Specification
Buraya göre 40w, ısınma sorunu olduğu da söyleniyor. Bilgisayardan çok anlamam, size sormak istedim:

1. Bu bahsettiğim sorunları ne kadar ciddiye almalıyım? Herhalde hep şarjda kullanılan, altından fan eksik olmayan bi mahlukata dönüşmez birkaç aya 😢
2. Bu bilgisayar beni 5-6 sene götürür mü?
3. RAM (8GB) eklemek elzem mi, eklemezsem ne olur, bana kaç patlar ortalama?
4. Bu karşılaştırmada Mac i yener mi: https://www.epey.com/laptop/karsila...c-238xtr_apple-macbook-air-13-6-m2-mly33tu-a/

Daha f/p ve/ya da sorunsuz önerilerinize açığım. Bütçe 25-27k arası. Şimdiden hepinize teşekkürler.

1 Bu işlemci için soğutma sorunlarını ciddiye almalısınız. H işlemciler iyi bir soğutmaya ihtiyaç duyar. Bahsettiğiniz kadarda olacağını sanmıyorum.
2 Kullanıma bağlı.
3 Bahsettiğiniz modelde attığınız linke göre 16GB ram var.
4 Mac ile karşılaştırırken sadece donanıma bakmamalısınız. Donanım olarak düşük gözükebilir ama işletim sistemi kaynaklı daha performanslı çalışırlar.

mert6161

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
244
İsim
mert

Hermitus

80+ Bronze
msi thin serisi alınmaz hele 63 kodlular tek fanlı oluyor uzak durun.

Mıratd

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Murat Kurt
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
msi thin serisi alınmaz hele 63 kodlular tek fanlı oluyor uzak durun

25-30k arası bir bütçede (kullanma amaçları göz önüne alınarak) sizin tercihiniz nedir? Acer Nitro 5 serisine bir bakıyorum ayrıca, güzel diye duydum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

1 Bu işlemci için soğutma sorunlarını ciddiye almalısınız. H işlemciler iyi bir soğutmaya ihtiyaç duyar. Bahsettiğiniz kadarda olacağını sanmıyorum.
2 Kullanıma bağlı.
3 Bahsettiğiniz modelde attığınız linke göre 16GB ram var.
4 Mac ile karşılaştırırken sadece donanıma bakmamalısınız. Donanım olarak düşük gözükebilir ama işletim sistemi kaynaklı daha performanslı çalışırlar.

Teşekkürler. Kullanım amacı düşünüldüğünde sizin 25-30k (eğer dramatik bir performans artışı gösteriyorsa 30 un birkaç bin üzeri de olur) gibi bir bütçeye önereceğiniz laptop nedir? Victus ve Acer Nitro 5 serisini çok duyudum, gördüm. Kafama da yatmıyor değiller. Bilemedim (⁠*⁠_⁠*⁠)

Son düzenleme:

alp126

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
50
İsim
alp eren
Thin tek fanlı AMA soğutması mükemmel.
Ekran kartı 45 watt olduğu için iade ettim.

Sakin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
149
İsim
Tolga
25-30k arası bir bütçede (kullanma amaçları göz önüne alınarak) sizin tercihiniz nedir? Acer Nitro 5 serisine bir bakıyorum ayrıca, güzel diye duydum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Teşekkürler. Kullanım amacı düşünüldüğünde sizin 25-30k (eğer dramatik bir performans artışı gösteriyorsa 30 un birkaç bin üzeri de olur) gibi bir bütçeye önereceğiniz laptop nedir? Victus ve Acer Nitro 5 serisini çok duyudum, gördüm. Kafama da yatmıyor değiller. Bilemedim (⁠*⁠_⁠*⁠)

3060 lı victus paylaşılmıştı forumda konuyu tam hatırlayamadım. Bu modelde işinizi görür diye düşünüyorum.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,848
Üyeler
140,706
Son üye
Kayra Işık
Top Bottom