Neler Yeni

Gigabayt rtx 4060 oc eagle 8gb ryzen 5 5600 düşük fps sorunu

emirrumus

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Emir
Sistemim;
.Ryzen 5 5600 3.5 GHz
.Gigabayt rtx 4060 oc eagle 8gb.
.Anakart b450m k11
.PSU 500w
.Ram 8x2 2666mhz
(Stok soğutucu)
Açıklama:Arkadaşlar öncesinde halı hazırda bir sistemim vardı ekran kartı işlemci ve anakart aldım yükseltmek için bu sistemi topladım.Ekran kartını takmadan önce eski ekran kartı sürücüsünü kaldırmayıp yeni ekran kartı taktığım için ilk başlarda sorun çıkardı fps az veriyordu ddu ile eski sürücüyü ve yeni kurduğum sürücüleri kaldırıp tekrar temiz kurulum yaptım oyunlarda fps biraz daha arttı.Birde sistemi ilk açtığımda Windows kurulu olduğu ssd full doluydu birşeyler silip biraz yer açtım 240gb ssd de sadece Windows yüklü ama 70gb yer var.
Çok uzun oldu kusura bakmayın Şimdi soruma gelelim:Youtubeden aynı sistem ile rdr2 60 90 fps alırken ben 50 80 fps alıyorum PUBG youtubede 90 130 fps alırken ben 60 80 fps alıyorum bu nden oluyor? İlk kurulumda yanlış birşemi yaptım bilmiyorum birde grafikleri düşürsem bile fps artmıyor.

emreBeoa

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,513
İsim
Emre siyah
yanlış yapmaktan değil de baktığın videoların işlemcilerine de bakman lazım işlemci de çok etkili oyunlarda rdr2 nin de detaylı bir ayar rehberini izleyebilirsin

emirrumus

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Emir
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
yanlış yapmaktan değil de baktığın videoların işlemcilerine de bakman lazım işlemci de çok etkili oyunlarda rdr2 nin de detaylı bir ayar rehberini izleyebilirsin
İşlemci ve ekran kartı aynı izlediğim videolarda gameloop üzerinden PUBG mobil oynarken bile sürekli fps drop oluyor

emreBeoa

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,513
İsim
Emre siyah
Evet ekran kartı yükte 65 dereceyi geçmiyor işlemci ise yükse 70 80 derece
videoların güncelliği de önemlidir nvidanın detaylı ayarları vardır windows ayarları vardır arkaplanda sistemi yoran bazı şeyler vardır belki gibi gibi aldığın fpslerde çok fark yok bu arada en kötü baştan windows kur öyle tekrar dene

Top Bottom