Neler Yeni

Çözüldü✓ Gigabayte B450M K Bios Fast Boot

bgokbas

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Barış
Gigabayte B450M K Bios Fast Boot moduna almıştım. Şimdi o moddan çıkarmak istiyorum. Sistem açılınca del tuşuna basıyorum ama direk geçiyor. Sistemde UEFİ modu da yok nasıl gireceğim bios ayarlarına?

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,510
İsim
Emre Zengin
Gigabayte B450M K Bios Fast Boot moduna almıştım. Şimdi o moddan çıkarmak istiyorum. Sistem açılınca del tuşuna basıyorum ama direk geçiyor. Sistemde UEFİ modu da yok nasıl gireceğim bios ayarlarına?
Bilgisayarı kapat hocam. PSU kablosunu çıkar. Kasanın üstünde USB bellek vb. hiçbir şey takılı olmasın. Ondan sonra RAM'leri çıkar. Çıkardıktan sonra CLR_CMOS yazan 2 pinli yere tornavida yardımıyla 2 pine aynı anda 5-10 saniye değdir. Ondan sonra RAM'leri takıp sistemi çalıştır. BIOS ayarların sıfırlanacaktır.
Ekran Görüntüsü (428).png

bgokbas

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Barış
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
pil çıkarsak aynı sonuç olur mu
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bilgisayarı kapat hocam. PSU kablosunu çıkar. Kasanın üstünde USB bellek vb. hiçbir şey takılı olmasın. Ondan sonra RAM'leri çıkar. Çıkardıktan sonra CLR_CMOS yazan 2 pinli yere tornavida yardımıyla 2 pine aynı anda 5-10 saniye değdir. Ondan sonra RAM'leri takıp sistemi çalıştır. BIOS ayarların sıfırlanacaktır.Alıntıyı görüntüle
bir de bu işlem sonrası bios update tekrar yapmalı mıyım

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,510
İsim
Emre Zengin
pil çıkarsak aynı sonuç olur mu
Mesaj otomatik birleştirildi:

bir de bu işlem sonrası bios update tekrar yapmalı mıyım
BIOS Update yapmana gerek yok. Pilden daha kolay olduğu için ve kesin sonuç verdiği için bu yöntemi tavsiye ediyorum.

Dodo93

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
298
İsim
Doğan gelişigüzel
o kadar sök taka falan gerek yoktu gigabyte sitesinden anakartını bulup ordan destek kısmına ordan da uygulamalar kısmından Fast Boot u ındırıp ayarlarını duzeltebilirdin

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
950,372
Üyeler
149,714
Son üye
ÖzkanE
Top Bottom