Neler Yeni

Gigabyte B450M-K Valorant'a Girerken Secure Boot Hatası

PseP

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Doğuş Emre
Merhaba.
Öncelikle anakart modelim Gigabyte B450M-K
İşlemci : R5 5600
Windows 11.
Güvenli ön yükleme durumu: Kapalı.
BIOS'ta Secure Boot: Açık.
CSM Support: Kapalı.
BİOS Modu: UEFİ
BİOS Güncel Son Sürüm

Bilgisayarımı hazır sistem halinde yeni aldım ve Valorant yükledim yalnız Secure Boot sorunu aldım ve Secure Boot'u aktif ettim. Ve Valorant'a giriş yaptığımda hala aktif olmadığını ve Secure Boot'u açmam gerektiğini söylemekte. Sistem bilgisi kısmında güvenli ön yükleme durumu kapalı gözükmekte. Bu konuda bilgi sahibi olan var ise yardımcı olabilir mi güvenli ön yüklemeyi nasıl açabilirim veya BIOS'tan aktif ettiğim halde neden hala açık gözükmemekte.
Daha öncesinde bu ayarı açtığımda PC siyah ekranda kalmıştı ve teknik servise gönderdim sorunu çözüp bilgisayarı açıp tekrar bana gönderdiler fakat hala durum bu.

Ekler

• tpm2.jpeg
    tpm2.jpeg
    335.7 KB · Hit: 136
  • valorant1.png
    valorant1.png
    5.4 KB · Hit: 133
  • tpm.png
    tpm.png
    36.6 KB · Hit: 137

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,107
İsim
Emre Zengin
Merhaba.
Öncelikle anakart modelim Gigabyte B450M-K
İşlemci : R5 5600
Windows 11.
Güvenli ön yükleme durumu: Kapalı.
BIOS'ta Secure Boot: Açık.
CSM Support: Kapalı.
BİOS Modu: UEFİ
BİOS Güncel Son Sürüm

Bilgisayarımı hazır sistem halinde yeni aldım ve Valorant yükledim yalnız Secure Boot sorunu aldım ve Secure Boot'u aktif ettim. Ve Valorant'a giriş yaptığımda hala aktif olmadığını ve Secure Boot'u açmam gerektiğini söylemekte. Sistem bilgisi kısmında güvenli ön yükleme durumu kapalı gözükmekte. Bu konuda bilgi sahibi olan var ise yardımcı olabilir mi güvenli ön yüklemeyi nasıl açabilirim veya BIOS'tan aktif ettiğim halde neden hala açık gözükmemekte.
Daha öncesinde bu ayarı açtığımda PC siyah ekranda kalmıştı ve teknik servise gönderdim sorunu çözüp bilgisayarı açıp tekrar bana gönderdiler fakat hala durum bu.
BIOS'tan Secure Boot kısmının ekran görüntüsünü atar mısın?

Top Bottom