Neler Yeni

Gigabyte A320m s2h anakart format atamıyorum yardım

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Berkecem
Arkadaşlar 3 gün önce itopya dan bir Bilgisayar topladım
Athlon 3000g
Hyperx 4gb ram 2x
Gigabyte a320m s2h anakart

Şimdi buraya kadar her şey tamam
Harddisk almadım arkadaşımın eski çalışan bir harddiskini aldım kendisi bana çalışıp
çalışmadığını deneyerek verdiğini söyledi
Harddiski kasaya ve anakarta taktım her şeyi tamam fakat açılış kısmında ilk açtığımda mavi bir ekran verdi
2AFEC5B4-C5E7-4687-86C7-DCCAC135B26C.jpeg
Bu ekranı daha sonra hiç almadım şimdi de açılırken sürekli bios da kalıyor kendim formatlamaya çalıştım fakat usb yi biostan bir türlü bulamadım sanırım okumuyor bu durumda kaldım
Lütfen yardım edin sorunu ne olabilir ne yapmam gerekiyor

crazyreign

80+ Titanium
En İyi Cevap
80
Dahası  
Reaksiyon skoru
38,602
İsim
Hayalet
İlgilendiği Kategoriler
fotoşop
Dostum F12 tuşu ile boot menüsüne gir ve flash belleğini seç. Eğer UEFI olarak yazdırdıysan başında UEFI: yazan flash belleğni seç.

crazyreign

80+ Titanium
En İyi Cevap
80
Dahası  
Reaksiyon skoru
38,602
İsim
Hayalet
İlgilendiği Kategoriler
fotoşop
Peki bu durum harddiski formatlayınca düzelir mi
Dostum HDD'nin içerisinde Windows 7 varmış sanırım, nereden aldıysan artık :D. Zaten format atacağın zaman içerisindeki işletim sistemi de gidecek, hata da vermeyecek böylece.

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Berkecem
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Dostum HDD'nin içerisinde Windows 7 varmış sanırım, nereden aldıysan artık :D. Zaten format atacağın zaman içerisindeki işletim sistemi de gidecek, hata da vermeyecek böylece.
Kendim alacaktım fakat arkadaşım kullanmadığını çalıştığını söyleyince bütçeden dolayı kabul ettim bende mecburen yeni harddisk alsaydım daha az yorucu olurdu 😂

crazyreign

80+ Titanium
En İyi Cevap
80
Dahası  
Reaksiyon skoru
38,602
İsim
Hayalet
İlgilendiği Kategoriler
fotoşop
Kendim alacaktım fakat arkadaşım kullanmadığını çalıştığını söyleyince bütçeden dolayı kabul ettim bende mecburen yeni harddisk alsaydım daha az yorucu olurdu 😂
İyi hadi bakalım, PC açılırken F12 tuşuna ardı ardına bas, çıkan şeyin fotoğrafını at buraya.

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Berkecem
İyi hadi bakalım, PC açılırken F12 tuşuna ardı ardına bas, çıkan şeyin fotoğrafını at buraya.
Şimdi açtık kurduk bilgisayarı fakat bu seferde ne ayarları açıyor ne bilgisayarım kısmını açıyor sürekli yanıt vermiyor diyor yada donuyor
E104DCCD-FB8B-4C23-B433-CE6ABBF69E57.jpeg

crazyreign

80+ Titanium
En İyi Cevap
80
Dahası  
Reaksiyon skoru
38,602
İsim
Hayalet
İlgilendiği Kategoriler
fotoşop
Şimdi açtık kurduk bilgisayarı fakat bu seferde ne ayarları açıyor ne bilgisayarım kısmını açıyor sürekli yanıt vermiyor diyor yada donuyor
Alıntıyı görüntüle
Demek ki iyi HDD değilmiş. Yavaş olduğu için öyle demesi normal. Ya eski olduğundan dolayı çok yavaş ya da hasar gelmiş.

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Berkecem
Demek ki iyi HDD değilmiş. Yavaş olduğu için öyle demesi normal. Ya eski olduğundan dolayı çok yavaş ya da hasar gelmiş.
Hay arkadaş işe bak ya ilk defa yaşıyorum böyle bir şey hiç bir şeyi açmıyor güncellicem onu da yapamıyorum yanıt vermiyor sürekli mecbur yeni harddisk alıcam şimdi

crazyreign

80+ Titanium
En İyi Cevap
80
Dahası  
Reaksiyon skoru
38,602
İsim
Hayalet
İlgilendiği Kategoriler
fotoşop
Hay arkadaş işe bak ya ilk defa yaşıyorum böyle bir şey hiç bir şeyi açmıyor güncellicem onu da yapamıyorum yanıt vermiyor sürekli mecbur yeni harddisk alıcam şimdi
HDD alma, SSD al, sistem tepkisel hale gelir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Berkecem
HDD alma, SSD al, sistem tepkisel hale gelir.
Ssd ler de çok pahalı ya harddisk sparişi verdim yeni umarım sorun harddisktedir başka para kalmadı çünkü
Mesaj otomatik birleştirildi:

Pahalı mı? 120/240 GB'lik SSD ile idare et diyorum, ileride de HDD alırsın.
Hocam 120lik alıcaktım fakat grafik tasarım işiyle de uğraştığım için video tasarımı felam da var bunun yarısına Windows kuruluyor zaten 60-70 gb kalıyor geriye bu da bana yetmez 240 lar çok pahalı 60 TL ye 320lik bir harddisk sparişi verdim son paramı da buna harcadım umarım sorun harddisktedir ya

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,421
Üyeler
140,645
Son üye
Ataberk001
Top Bottom