Neler Yeni

GİGABYTE AMD RADEON RX 5700 XT EKRAN GİDİP GELMELERİ

rkaan093

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
KAAN BALCI
Merhaba yeni sitem topladım sistemimde başlıkta belirttiğim gibiİ GİGABYTE AMD RADEON RX 5700 XT kullandım ancak pcyi ilk açtığımda oyuna girşi yapıyorum ve ekran syah olup geri geliyor 1 2 saniyeliğine sürekli bunu yapıyor ancak pcyi yeniden başlat diyorum ve tekrar açılınca hiçbir sorun olmuyor oyunlarda bunun sebebi amdnin driverları yüzünden mi internette baya şikayet gördüm sistemsel hatalarından bahsediyorlar buda onlardan bir tanesi mi çözüm bulabilir miyiz veya başka bir sıkıntı mı var yardımcı olursanız sevinirim teşekküler.

SİSTEMİMDE RYZEN 5 3600X İŞLEMCİ
ASUS TUF PRO GAMİMG ANAKART
CARSAİR 3000 MHZ 16 GB RAM
RAMPAGE 850 W TAM MODÜLER POWER SUPPLY VAR

Son düzenleme:

Yakup.

80+ Gold
En İyi Cevap
10
MERHABA YENİ SİSTEM TOPLADIM SİSTEMİMDE BAŞLIKTA YAZDIĞIM GİBİ GİGABYTE AMD RADEON RX 5700 XT KULLANDIM ANCAK PCYİ İLK AÇTIĞIMDA OYUNA GİRİŞ YAPIYORUM VE EKRAN SİYAH OLUP GERİ GELİYOR 1 2 SANİYELİĞİNE SÜREKLİ BUNU YAPIYOR ANCAK PCYİ YENİDEN BAŞLAT DİYORUM VE TEKRAR AÇILINCA HİÇBİR SORUN OLMUYOR OYUNLARDA BUNU SEBEBİ AMDNİN DRİVERLARI YÜZÜNDEN Mİ İNTERNETTE BAYA ŞİKAYET GÖRDÜM SİSTEMSEL HATALARINDAN BAHSEDİYORLAR BUDA ONLARDAN BİRİ Mİ ÇÖZÜM BULABİLİR MİYİZ VE YA BAŞKA BİR SIKINTI MI VAR YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK SEVİNİRİM?

Driver sürümünü ne ?
Capslock kapatabilirmisiniz

KeremMm

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Bu arada o PSU kalitesiz boşa para vermişsin

Kimera

80+ Bronze
MERHABA YENİ SİSTEM TOPLADIM SİSTEMİMDE BAŞLIKTA YAZDIĞIM GİBİ GİGABYTE AMD RADEON RX 5700 XT KULLANDIM ANCAK PCYİ İLK AÇTIĞIMDA OYUNA GİRİŞ YAPIYORUM VE EKRAN SİYAH OLUP GERİ GELİYOR 1 2 SANİYELİĞİNE SÜREKLİ BUNU YAPIYOR ANCAK PCYİ YENİDEN BAŞLAT DİYORUM VE TEKRAR AÇILINCA HİÇBİR SORUN OLMUYOR OYUNLARDA BUNU SEBEBİ AMDNİN DRİVERLARI YÜZÜNDEN Mİ İNTERNETTE BAYA ŞİKAYET GÖRDÜM SİSTEMSEL HATALARINDAN BAHSEDİYORLAR BUDA ONLARDAN BİRİ Mİ ÇÖZÜM BULABİLİR MİYİZ VE YA BAŞKA BİR SIKINTI MI VAR YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK SEVİNİRİM?

Umarım PSU yüzünden o sistem çöp olmaz.

Ayrıca mesajınızı düzenleyerek Caps Lock hatalarınızı düzeltir misiniz ?

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
67,670
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Oncelikle CAPSLOCK kapatman lazım.

rkaan093

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
KAAN BALCI
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Klasik AMD Driver sorunları
Driver sürümünü ne ?
Capslock kapatabilirmisiniz
20.8.3 sürümü en ggünceli
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada o PSU kalitesiz boşa para vermişsin
6 ay para biriktirdim son ay beklemek istemedim 1 sene götürseün önümüzdeki sene değiştiricem biliyorum çok kaliteli değil ama yapacak bişy yok

LastShot

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,290
İsim
Berk Esenli
20.8.3 sürümü en ggünceli
Mesaj otomatik birleştirildi:

6 ay para biriktirdim son ay beklemek istemedim 1 sene götürseün önümüzdeki sene değiştiricem biliyorum çok kaliteli değil ama yapacak bişy yok
Hocam aynı sorunu yaklaşık 2-3 ay arası çektim şu an amd kart ama stabil çalışıyor. Size 2 sorum olacak:
1-Ekran kartı monitöre hdmi ile mi bağlı, displayport ile mi?
2- 20.4.2 sürümünde misiniz değilseniz DDU ile son sürümü silip 20.4.2'ye geçiş yapar mısınız?
Yani bendeki sorun şuydu ki sizde de aynısı var gibi zaten:
Her pcyi ilk açtığımda sabahları oyuna girdiğim anda kekemelik yapıyordu yani sürekli siyah ekran gidip geliyordu ve pcyi restartlamazsam geçmiyordu, restartlarsam da öbür güne kadar sorun geçiyordu fakat diğer günün sabahı yine aynı sorun vardı. Bendeki sorun buydu sizin de aynı sanırsam, sorularımı cevpalarsanız belki çözebiliriz problemini.

rkaan093

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
KAAN BALCI
Hocam aynı sorunu yaklaşık 2-3 ay arası çektim şu an amd kart ama stabil çalışıyor. Size 2 sorum olacak:
1-Ekran kartı monitöre hdmi ile mi bağlı, displayport ile mi?
2- 20.4.2 sürümünde misiniz değilseniz DDU ile son sürümü silip 20.4.2'ye geçiş yapar mısınız?
Yani bendeki sorun şuydu ki sizde de aynısı var gibi zaten:
Her pcyi ilk açtığımda sabahları oyuna girdiğim anda kekemelik yapıyordu yani sürekli siyah ekran gidip geliyordu ve pcyi restartlamazsam geçmiyordu, restartlarsam da öbür güne kadar sorun geçiyordu fakat diğer günün sabahı yine aynı sorun vardı. Bendeki sorun buydu sizin de aynı sanırsam, sorularımı cevpalarsanız belki çözebiliriz problemini.
20.8.3 sürümünü kullanıyorum ve hdmı ile bağlanıyorum aynen aynı sorunu yaşıyoruz ne yapmam gerekli sizce teşekküler.

samet4747

80+ Platinum
Merhaba yeni sitem topladım sistemimde başlıkta belirttiğim gibiİ GİGABYTE AMD RADEON RX 5700 XT kullandım ancak pcyi ilk açtığımda oyuna girşi yapıyorum ve ekran syah olup geri geliyor 1 2 saniyeliğine sürekli bunu yapıyor ancak pcyi yeniden başlat diyorum ve tekrar açılınca hiçbir sorun olmuyor oyunlarda bunun sebebi amdnin driverları yüzünden mi internette baya şikayet gördüm sistemsel hatalarından bahsediyorlar buda onlardan bir tanesi mi çözüm bulabilir miyiz veya başka bir sıkıntı mı var yardımcı olursanız sevinirim teşekküler.

20.8.3 driver kullanıp AMD düşmanlarına malzeme çıkartıyorsun WQHL sertifikalı driver indiriceksin yani 20.4.2 sürümü

LastShot

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,290
İsim
Berk Esenli
20.8.3 sürümünü kullanıyorum ve hdmı ile bağlanıyorum aynen aynı sorunu yaşıyoruz ne yapmam gerekli sizce teşekküler.
Displayport kaablon var mı?
Bu sorunu 2.5 ay çektim ardından dispalyport ile bağlandım monitöre ve tüm sorun geçti 2-3haftadır 0 sorun.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
969,684
Üyeler
153,271
Son üye
mutlu domates
Top Bottom