Neler Yeni

Gigabyte b450m anakart için pwm fan önerisi!

Cagaty01

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
çağatay

Herkese selam,link'te olna kasayı kullanmaktayım 4 adet fan mevcut ve 12 cm 1200 rpm hızında psu dan güç alarak çalışıyorlar.Anakartım gigabyte b450m s2h üzerinde 1 adet sys_1 4pin soket mevcut,kasanın ön giriş fanlarını çıkartıp 2'sini üst tarafa egzoz fan olarak takıcam ön tarafa da 3 adet 1800 rpm yada daha fazla bunda kararsızım 1200 den yüksel olmasını istiyorum,pwm fan düşünüyorum ve çoklayıcı kullanarak anakarta bağlayacağım bununla ilgili bir sıkıntı yaşar mıyım 1 sokete 4 adet fan bağlamakla ve uyumlu çalışırlar mı şuan baktığım ürün şu tabi ki önerilere açığım f/p çatısı altında herkese iyi akşamlar dilerim

AboveShaft

80+ Bronze

Herkese selam,link'te olna kasayı kullanmaktayım 4 adet fan mevcut ve 12 cm 1200 rpm hızında psu dan güç alarak çalışıyorlar.Anakartım gigabyte b450m s2h üzerinde 1 adet sys_1 4pin soket mevcut,kasanın ön giriş fanlarını çıkartıp 2'sini üst tarafa egzoz fan olarak takıcam ön tarafa da 3 adet 1800 rpm yada daha fazla bunda kararsızım 1200 den yüksel olmasını istiyorum,pwm fan düşünüyorum ve çoklayıcı kullanarak anakarta bağlayacağım bununla ilgili bir sıkıntı yaşar mıyım 1 sokete 4 adet fan bağlamakla ve uyumlu çalışırlar mı şuan baktığım ürün şu tabi ki önerilere açığım f/p çatısı altında herkese iyi akşamlar dilerim

3 fan için bütçeniz nedir? Rgb mi tercih edersiniz? Yoksa önemli değil mi?

Cagaty01

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
çağatay
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
3 fan için bütçeniz nedir? Rgb mi tercih edersiniz? Yoksa önemli değil mi?
şuan için rgb önceliğim değil adana da yaşıyorum kasam ufak ve buranın sıcağı normal olmuyo şu an ki hedefim 1200 rpm den yükseğe çıkmak tabi ki rgb de var ama o 2.planda şu an da bütçe olarak maksimum 1 adet fan a 100 tl.

AboveShaft

80+ Bronze
şuan için rgb önceliğim değil adana da yaşıyorum kasam ufak ve buranın sıcağı normal olmuyo şu an ki hedefim 1200 rpm den yükseğe çıkmak tabi ki rgb de var ama o 2.planda şu an da bütçe olarak maksimum 1 adet fan a 100 TL.
110CFM, 3MM Statik basınç. TR'de bulabileceğin en iyi/en performanslı fan.

Cagaty01

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
çağatay
110CFM, 3MM Statik basınç. TR'de bulabileceğin en iyi/en performanslı fan.
maksimum 1600 rpm ama hava akış oranı benim baktığım 1800 rpm den daha fazla bu da sanırım kanat yapısından kaynaklı.

AboveShaft

80+ Bronze
maksimum 1600 rpm ama hava akış oranı benim baktığım 1800 rpm den daha fazla bu da sanırım kanat yapısından kaynaklı.
Evet, paller çok iyi tasarlanmış. Bu sayede standard kanatlı fanlarla aynı rpm'de çalışırken onlara göre %45-%50 daha fazla hava akımı verebiliyor.

Cagaty01

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
çağatay
""""""""
Evet, paller çok iyi tasarlanmış. Bu sayede standard kanatlı fanlarla aynı rpm'de çalışırken onlara göre %45-%50 daha fazla hava akımı verebiliyor.
peki son sorum anakartımın 1 adet 4 pin çıkışından çoklayıcı ile bu fan dan 3 tane takabilir miyim bi sorun yaşar mıyım

AboveShaft

80+ Bronze
""""""""

peki son sorum anakartımın 1 adet 4 pin çıkışından çoklayıcı ile bu fan dan 3 tane takabilir miyim bi sorun yaşar mıyım
Bu linkteki gibi beslemeyi psudan verebilecek bir aparata takarsan bir sorun yaşamazsın.

Cagaty01

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
çağatay
Top Bottom