Neler Yeni

Gigabyte b450m s2h v2 anakart pci express x16 slotu hakkında

ByHalo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Halil İbrahim Özkul
Merhabalar,
Aranızda yeniyim ve başıma gelen bir sıkıntıyı sizlerle paylaşıp yardımcı olmanızı rica ediyorum. Gigabyte b450m s2h v2 marka anakartıma ikinci el fakat garantisi devam eden rx 570 8gb ekran kartı alıp taktım. 1 hafta sonra anlamadığım bir nedenden dolayı ekran kartım kısa devre yaparak çalışmadı. Sonrasında ekran kartımı tamire götürdüm ve yapıldı. Tekrar sistemime taktım her şey güzel derken 2 gün sonra tekrar kısa devre yaptı ve ekran kartım çöp oldu. Bunun üzerine yine ikinci el garantisi devam eden 1 senelik rx 580 8gb aldım. Bugün sistemime takmadan önce pci express x16 slotunun ekli resimdeki işaretli kısmına bilgisayarı açmadan sadece güç kablosu takılı iken kontrol kalemi değdirdim ve çıt sesi ile birlikte kıvılcım çıktı. Kesin yanmıştır dedim fakat yine de ekran kartımı taktım bağlantılarını yaptım ve çalıştı görüntü de aldım. Fakat şu anda açmaya korkuyorum bu slot bu ekran kartıma da kısa devre yaptırır mı? Biraz uzun oldu ama yardımcı olursanız sevinirim.
İyi forumlar dilerim.

Ekler

• IMG_20210318_180359.jpg
    IMG_20210318_180359.jpg
    26.9 KB · Hit: 87

Lisa Su

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
546
İsim
Can Uzay
Risk alma yolla garantiye veya aldığın yere değiştirsinler.

Takizawa

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
310
İsim
Cevahir Teğek
Rx 580 e yazık etme anakartı yine aynı marka alabilirsin bence şansızmışsın :'(

ByHalo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Halil İbrahim Özkul
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Risk alma yolla garantiye veya aldığın yere değiştirsinler.
Garantiden slot sağlam veya ekran kartına kısa devre yaptırmaz şeklinde cevap gelir mi acaba
Mesaj otomatik birleştirildi:

Rx 580 e yazık etme anakartı yine aynı marka alabilirsin bence şansızmışsın :'(
Evet ilk kez böyle bir şanssızlık geldi başıma fakat bu şekilde yanmayıp çalışması da ilginç değil mi?

Lisa Su

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
546
İsim
Can Uzay
Garantiden slot sağlam veya ekran kartına kısa devre yaptırmaz şeklinde cevap gelir mi acaba
Sanmıyorum, eğer son 14 gün içerisinde aldıysan direkt cayma hakkını kullan

ByHalo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Halil İbrahim Özkul
Sanmıyorum, eğer son 14 gün içerisinde aldıysan direkt cayma hakkını kullan
Maalesef 14 günü geçeli çok oldu garanti şansımı deneyeceğim ilginize teşekkür ederim.

ByHalo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Halil İbrahim Özkul
Merhabalar,
Yeni konu açmayıp bu konu üzerinden yazmak istedim. İlgili anakartı servise yollamadım biraz daha iyi bir anakart olsun diyerek Msi tomahawk b450 max aldım. Çok güzel bir anakart her şey yolunda fakat Frisby kasamda fan kontrolcü var ve 1 tarafı psu ya diğer 4 pin kablosu da anakartta hangi yere taktıysam bilgisayarın güç düğmesine bastığımda açılmıyor. Hiçbir tepki vermiyor. Bu durumda kontrolcüyü iptal etmem mi gerekiyor. Yardımlarınızı rica ederim.
İyi forumlar.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
996,670
Üyeler
157,778
Son üye
İzanamı
Top Bottom