Neler Yeni

GIGABYTE B450M S2H V2 ön yükleme seçenekleri görünmüyor.

Alihann

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Alihan BABAOĞLU
Arkadaşlar olayı tane tane anlatayım sizlere bilgisi olan varsa lütfen yardım etsin; Valorantta vanguard hatası alıp csm desteğini kapatmam gerektiğini öğrendim csm desteğini kapattığım zaman bios ayarlarını kaydedip yeniden başlatınca tekrardan bios sayfası geliyor ve bu defa ön yükleme seçenekleri (disklerin bulunduğu kısım) görünmüyor içi boş şekilde kalıyor bildiğiniz. ancak biosu başlangıç ayarlarına geri yükle seçeneği ile tekrardan eski haline getirebiliyorum ve bu çok can sıkıcı bildiğiniz valorant oynayamıyorum aynı zamanda AMD Ekran kartı ve işlemcisinin entegre çalışmasını sağlayan S.A.M özelliği için de RE-Size Bar support ve Above 4G decoding'i açınca ve kaydedip yeniden başlatınca da aynı sorunu alıyordum sizce bunun çözümü nedir biosumu en son sürüme güncelledim lakin aynı hata devam ediyor. Cevaplarınızı bekliyorum şimdiden sağolun.
NOT: mesela ramlerin xmp desteğini açtığımda veya erp açtığımda böyle bir sorunla karşılaşmıyorum ama yukardakilerde böyle bir sorun yaşıyorum..
Ekran kartım; XFX RX 5600 XT
işlemcim; AMD R5 3500

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,789
İsim
Emre Zengin
Arkadaşlar olayı tane tane anlatayım sizlere bilgisi olan varsa lütfen yardım etsin; Valorantta vanguard hatası alıp csm desteğini kapatmam gerektiğini öğrendim csm desteğini kapattığım zaman bios ayarlarını kaydedip yeniden başlatınca tekrardan bios sayfası geliyor ve bu defa ön yükleme seçenekleri (disklerin bulunduğu kısım) görünmüyor içi boş şekilde kalıyor bildiğiniz. ancak biosu başlangıç ayarlarına geri yükle seçeneği ile tekrardan eski haline getirebiliyorum ve bu çok can sıkıcı bildiğiniz valorant oynayamıyorum aynı zamanda AMD Ekran kartı ve işlemcisinin entegre çalışmasını sağlayan S.A.M özelliği için de RE-Size Bar support ve Above 4G decoding'i açınca ve kaydedip yeniden başlatınca da aynı sorunu alıyordum sizce bunun çözümü nedir biosumu en son sürüme güncelledim lakin aynı hata devam ediyor. Cevaplarınızı bekliyorum şimdiden sağolun.
NOT: mesela ramlerin xmp desteğini açtığımda veya erp açtığımda böyle bir sorunla karşılaşmıyorum ama yukardakilerde böyle bir sorun yaşıyorum..
Ekran kartım; XFX RX 5600 XT
işlemcim; AMD R5 3500
Windows'u UEFI kurman gerek. Windows CSM (Legacy) olarak kurulmuş.
Windows 11 Yapılımı:
1) Öncelikle elinizde en az 8 ya da 16 GB'lık bir flash bellek olsun.
2) (https://www.microsoft.com/tr-tr/software-download/windows11) sayfayı alta kaydır, ISO yazan kısmından Windows 11'i seçip indir. Bu indirme işlemi bittikten sonra masaüstünde ya indirilenler klasöründe bu ISO'nuz görünecek.
3) Şimdi RUFUS adlı programı indiriyoruz. (https://rufus.ie/tr/)
4) RUFUS'u çalıştırıyoruz ve flash belleği takıyoruz. Önyükleme seçiminden indirmiş olduğunuz ISO'yu seçiyorsunuz. Sonra Disk Bölüm Düzenini GPT seçiyorsunuz, Hedef Sistem ise UEFI (CSM yok) diye görünecek. Diğer hiçbir şeye dokunmanıza gerek yok otomatik yapıyor bu ayarları sonra başlat diyorsunuz. Ondan sonra bir kaç tane daha seçenek çıkıyor 5 ya da 6 kutucuklu onları boş bırakın. (Microsoft hesabı ile oturum açmak istemiyorsan o kutucuğu aktif et). Bu işlem yaklaşık 10-15 dakika sürmektedir. Sonra format flashınız hazır olacak.

Top Bottom