Neler Yeni

Çözüldü✓ Gigabyte B450M s2h ve r5 3600 ile yeni sistem kurmaya çalışıyorum

denizbulut

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
286
İsim
Deniz Bulut
Merhabalar dostlar , elimde kısıtlı bir bütçe var ve bunun ile bir şeyler yapmak istiyorum. Yardımınıza ihtiyacım var. Suan aklımda ki sistem şu;
Gigabyte B450M S2H Anakart
Ryzen 5 3600 İşlemci
Gskill 3200 Mhz 2x8Gb Ram
400W Psu ( Elimde Var)
Asus Gt1030 (Elimde Var)
120 Ssd ve 500Hdd ( Elimde Var )

Bu sistem birbiriyle uyumlu olarak çalışır mı , psu bir sıkıntı çıkarır mı rica etsem bu işin içinde olan arkadaşlar bilgilendirirse sevinirim

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,166
İsim
Emre Zengin
Merhabalar dostlar , elimde kısıtlı bir bütçe var ve bunun ile bir şeyler yapmak istiyorum. Yardımınıza ihtiyacım var. Suan aklımda ki sistem şu;
Gigabyte B450M S2H Anakart
Ryzen 5 3600 İşlemci
Gskill 3200 Mhz 2x8Gb Ram
400W Psu ( Elimde Var)
Asus Gt1030 (Elimde Var)
120 Ssd ve 500Hdd ( Elimde Var )

Bu sistem birbiriyle uyumlu olarak çalışır mı , psu bir sıkıntı çıkarır mı rica etsem bu işin içinde olan arkadaşlar bilgilendirirse sevinirim
Ben senin yerinde olsam şuan elindeki parçaları satar ikinci elden hazır sistem bakardım ya da APU sistemlere yönelirdim.

Phanzox

80+ Silver
Anakart , Ram ve İşlemci için 6k kadar bir bütçem var
İşlemci:
Anakart:
Ram:

denizbulut

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
286
İsim
Deniz Bulut
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ben senin yerinde olsam şuan elindeki parçaları satar ikinci elden hazır sistem bakardım ya da APU sistemlere yönelirdim.
Satacak olsam da 4 parça var elimde ve üçü de bence öyle kolay kolay satılacak parçalar değil
Mesaj otomatik birleştirildi:

İşlemci:
Anakart:
Ram:
Bu şekilde tercih etmem daha mı iyi olacaktır

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,166
İsim
Emre Zengin
Satacak olsam da 4 parça var elimde ve üçü de bence öyle kolay kolay satılacak parçalar değil
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu şekilde tercih etmem daha mı iyi olacaktır
Ekran kartın çok düşük. PSU'n düşük ilerde sıkıntı çıkaracaktır. Depolaman idare eder. Dediğim gibi senin yerine olsam hepsini satar. Bütçeyi 9000 TL'ye kadar zorlardım ikinci el piyasasından güzel bir şey alabilirsin diye düşünüyorum bu fiyata.

denizbulut

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
286
İsim
Deniz Bulut
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Evet r5 5600 3600'dan çok daha güçlü bir işlemci.Ayrıca b550 anakart ile ileride pcı4.0 ekran kartı alınca performans kaybı olamadan kullanabileceksiniz.
Dediğiniz parçaları taksit ile alacağım ve şuan attıgınız işlemcide maalesef taksit imkanı yoktu aynı parçaları trendyol üzerinde topladım ve 500tl kadar bir fark oluştu doğal olarak. Anakartı daha ucuz bir şey ile değiştirebilir miyiz acaba bir öneriniz var mı

Phanzox

80+ Silver
Dediğiniz parçaları taksit ile alacağım ve şuan attıgınız işlemcide maalesef taksit imkanı yoktu aynı parçaları trendyol üzerinde topladım ve 500tl kadar bir fark oluştu doğal olarak. Anakartı daha ucuz bir şey ile değiştirebilir miyiz acaba bir öneriniz var mı
Hocam bildiğim kadarıyla taksit var attığım yerlerde.
Ekran Görüntüsü (8).png

Ekran Görüntüsü (9).png

Daha ucuz bir anakart tercih edilebilir ancak giriş seviyesi anakartların fiyatları çok uçuk 1500tl'ye b450 anca alınabiliyor.Ayrıca b450'lerde 5. nesil desteği için bios güncellemesi lazım belki satıcıya rica edersiniz bios güncellemesi yapar eğer yapmazsa ve elinizde eski am4 işlemci yoksa bilgisiyarcıya gidip 100-200tl bios güncellemesi için para bayılmanız lazım.Bu da 1700tl'ye denk geliyor.Ben olsam sadece 400tl ödeyerek güncel birr chipset pcı4.0 avantajı fazladan 2 ram slotu ve fazladan bir tane m2 yuvası almış oluyorsunuz b550 ile.Hemde bios güncellemesi ile uğraştırmicak.

denizbulut

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
286
İsim
Deniz Bulut
Hocam bildiğim kadarıyla taksit var attığım yerlerde.
Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle
Daha ucuz bir anakart tercih edilebilir ancak giriş seviyesi anakartların fiyatları çok uçuk 1500tl'ye b450 anca alınabiliyor.Ayrıca b450'lerde 5. nesil desteği için bios güncellemesi lazım belki satıcıya rica edersiniz bios güncellemesi yapar eğer yapmazsa ve elinizde eski am4 işlemci yoksa bilgisiyarcıya gidip 100-200tl bios güncellemesi için para bayılmanız lazım.Bu da 1700tl'ye denk geliyor.Ben olsam sadece 400tl ödeyerek güncel birr chipset pcı4.0 avantajı fazladan 2 ram slotu ve fazladan bir tane m2 yuvası almış oluyorsunuz b550 ile.Hemde bios güncellemesi ile uğraştırmicak.
Hocam merhabalar şimdi tüm attiginiz her şeyi ayri ayrı almak yerine trendyolda topladım arada çok bir fark olmadı sadece anakartın o modelini bulamadım ve şunu buldum aralarında bir fark var mı bakabilir misiniz rica etsem

Ekler

• Screenshot_20230122_105854_Trendyol.jpg
    Screenshot_20230122_105854_Trendyol.jpg
    600.5 KB · Hit: 19

Phanzox

80+ Silver
Hocam merhabalar şimdi tüm attiginiz her şeyi ayri ayrı almak yerine trendyolda topladım arada çok bir fark olmadı sadece anakartın o modelini bulamadım ve şunu buldum aralarında bir fark var mı bakabilir misiniz rica etsem
Bir tane m2 slotu ve 2 tane ram slotu daha az.Onun dışında neredeyse aynı diyebiliriz.Yinede ben olsam attığım anakartı alırdım.Ancak sizin maddi durumunuza bağlı.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
910,988
Üyeler
141,379
Son üye
emir.ergor
Top Bottom