Neler Yeni

Gigabyte Gtx 1660 Super OC Sıcaklık Değerleri Normal Mi?

Tworule

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
106
İsim
Tuğrul
Merhaba arkadaşlar
Birkaç gün önce bu kartı aldım performansı genel olarak oyunlarda iyi bir sorun göstermedi donma, takılma v.s. Ama sıcaklık değerlerine aklım takıldı sizce bu değerler normal mi ?
Ekran kartı boşta 49-50 derece civarında
Ekran kartı yükte 75-76 dereceyi görüyor.
Birde ekran kartı fanları çalışmaya başlayınca kasa titremeye başlıyor ve bu titreme az da değil fareyi tutarken bu titremeyi hissedebiliyorum.
Merakımdan MSİ Afterburner ile boştayken fanları 85 e getirdim 45 dereceye kadar düştü ve titreme ve rahatsız edecek kadar ses çıkarmaya başladı.
Kasam biraz eski moda Deep cool smarter 2x fan var miniatx kasa küçük olması ve hoşuma gittiği için değiştirmek istemedim sorun bundan kaynaklı da olabilir mi?
Bu olaylar dışında diğer testlerde herhangi bir sorun göstermedi

Sistem
Gigabyte Gtx 1660 Super OC
Ryzen 5 1600 12 nm af modeli stock fan
8x2 2400 mhz cl 14 ramlar
EX-A320M-GAMING anakart
Deep cool smarter ledli kasa
sistemi yavaş yavaş yükselttiğim ve bütçeminde kısıtlı olmasından kaynaklı f/p bir sistem

Ekler

• Adsız.png
    Adsız.png
    242.7 KB · Hit: 188

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Gayet iyi değerler.

Tworule

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
106
İsim
Tuğrul
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Teşekkür ederim geri dönüşünüz için peki bu titreme olayı normal mi ekran kartı yük altına girince fanların çalışmasıyla biraz kasa titriyor. Bu nedenle kasayı masanın üstünden alta indirdim dikkatimi dağıtmasın diye ekran kartı kullanımı 90 üzerine çıkan oyunlarda oluyor fanların çalışmasıyla birlikte.

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Teşekkür ederim geri dönüşünüz için peki bu titreme olayı normal mi ekran kartı yük altına girince fanların çalışmasıyla biraz kasa titriyor. Bu nedenle kasayı masanın üstünden alta indirdim dikkatimi dağıtmasın diye ekran kartı kullanımı 90 üzerine çıkan oyunlarda oluyor fanların çalışmasıyla birlikte.
Onu bilmiyorum gerçekten :(

Tworule

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
106
İsim
Tuğrul
Teşekkür ederim ilgin için :)

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
Isı değerleri normal.
Kasanın titremesini engellemek için yapabileceğiniz birkaç yöntem mevcut.
Kasa ile fanların arasına sünger koyabilirsiniz. Titreme biraz azalır.
Kasanın ayaklarına 2cm yükseklikte bez koyun titreşimi biraz emer.

Tworule

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
106
İsim
Tuğrul
Isı değerleri normal.
Kasanın titremesini engellemek için yapabileceğiniz birkaç yöntem mevcut.
Kasa ile fanların arasına sünger koyabilirsiniz. Titreme biraz azalır.
Kasanın ayaklarına 2cm yükseklikte bez koyun titreşimi biraz emer.

Evet o benimde aklıma geldi kasanın ayaklarına pamuk tarzı pedler yerleştirdim normale göre azalttı titremeyi ama benim asıl öğrenmek istediğim kartta bir sorun mu var neden böyle titriyor yoksa bu titreme normal mi

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
Evet o benimde aklıma geldi kasanın ayaklarına pamuk tarzı pedler yerleştirdim normale göre azalttı titremeyi ama benim asıl öğrenmek istediğim kartta bir sorun mu var neden böyle titriyor yoksa bu titreme normal mi
Kasa yüzündendir. Kasanız nedir?

Dahası  
Reaksiyon skoru
212
İsim
Samed ismail
Merhaba arkadaşlar
Birkaç gün önce bu kartı aldım performansı genel olarak oyunlarda iyi bir sorun göstermedi donma, takılma v.s. Ama sıcaklık değerlerine aklım takıldı sizce bu değerler normal mi ?
Ekran kartı boşta 49-50 derece civarında
Ekran kartı yükte 75-76 dereceyi görüyor.
Birde ekran kartı fanları çalışmaya başlayınca kasa titremeye başlıyor ve bu titreme az da değil fareyi tutarken bu titremeyi hissedebiliyorum.
Merakımdan MSİ Afterburner ile boştayken fanları 85 e getirdim 45 dereceye kadar düştü ve titreme ve rahatsız edecek kadar ses çıkarmaya başladı.
Kasam biraz eski moda Deep cool smarter 2x fan var miniatx kasa küçük olması ve hoşuma gittiği için değiştirmek istemedim sorun bundan kaynaklı da olabilir mi?
Bu olaylar dışında diğer testlerde herhangi bir sorun göstermedi

Sistem
Gigabyte Gtx 1660 Super OC
Ryzen 5 1600 12 nm af modeli stock fan
8x2 2400 mhz cl 14 ramlar
EX-A320M-GAMING anakart
Deep cool smarter ledli kasa
sistemi yavaş yavaş yükselttiğim ve bütçeminde kısıtlı olmasından kaynaklı f/p bir sistem
Gayet iyi hocam bir sorun gözükmüyor :).

Tworule

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
106
İsim
Tuğrul

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
Deep cool smarter mini atx bir kasa ve oldukça hafif büyük ihtimalle ondan kaynaklı diye düşünüyorum.
Hafif olduğu için o zaman. Üstüne kitap falan koymayı deneyin havalandırma kanalları kapanmayacak şekilde.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,148
Üyeler
140,779
Son üye
betrayalll
Top Bottom