Neler Yeni

Gigabyte H610M H Anakartta F AUDIO Combo Jak Soketi Var Mı?

Shyankh

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
523
İsim
Anonim Ankh
Corsair Spec Delta Kasam var ve önde tek jak girişi var hem mikrofon hem hoparlör kablolarını anakartıma taktım ama telefon kulaklığımı bu jaka taktığımda çalışmıyor acaba anakartımda mı destek yok jak mı bozuk telefon kulaklığı olduğu için mi anlamış değilim dün bilgisayar kulaklığı sipariş ettim tek jaklı olanlardan bugünde jak girişini kontrol edeyim dedim sıkıntı çıkmasın diye ama gördüm ki telefon kulaklığımı takınca çalışmıyor

jeff123can

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
726
İsim
Anonim
buradan ses driverini indir: https://download.gigabyte.com/FileList/Driver/mb_driver_audio_realtek_6.0.9373.1.zip
Mesaj otomatik birleştirildi:

iki jakı aynı anda takarsan sadece birisi çalışır.görev çubuğundaki ses simgesine sağ tıklayıp ses ayarlarından hoporlor ve kulaklık arasında geçiş yapabilirsin.

indirdiğin realtek uygulamasının adı realtek audio console. windows arama yerine yazarsan çıkar.sol alttan aygıtın gelişmiş seçeneklerine tıklarsan bu menü gelir karşına.ayarları böyle yaparsan dediğim gibi tıkladığın cihazın sesini alırsın sadece.

Ekler

• 543.png
    543.png
    58.1 KB · Hit: 17
Son düzenleme:

Shyankh

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
523
İsim
Anonim Ankh
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
buradan ses driverini indir: https://download.gigabyte.com/FileList/Driver/mb_driver_audio_realtek_6.0.9373.1.zip

iki jakı aynı anda takarsan sadece birisi çalışır.görev çubuğundaki ses simgesine sağ tıklayıp ses ayarlarından hoporlor ve kulaklık arasında geçiş yapabilirsin.
Driver'ım zaten kurulu ve ayrı olarak sadece hoparlörüm bağlı, telefon kulaklığımı kasa önündeki combo jaka takınca pc hiçbir tepki vermiyor, ses cihazı seçme yerinde de sadece hoparlörüm gözüküyor.

jeff123can

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
726
İsim
Anonim
kasanın jak girişinin kablo bağlantısını anakartına yaptın mı ?

Shyankh

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
523
İsim
Anonim Ankh
kasanın jak girişinin kablo bağlantısını anakartına yaptın mı ?
Evet, garip bi şekilde çok fazla kez çıkar tak yaptım ve bildirim geldi hangisini seçmem gerekli, kulaklık seçtim ama mikrofonu algılamadı başka bi ayar mı var acaba
1686340618316.png

mikrofonu çalıştırmayı başardım tüm giriş jakları bağımsız giriş aygıtı olarak ayarlayı seçerek ama şimdi de mikrofonun sesi anlık olarak hoparlöre yansıyor

Son düzenleme:

jeff123can

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
726
İsim
Anonim
şuan senin harici bir mikrofonun var ve anakarta takılı , öndeki portada telefon kulaklıgı takmaya calısıyorsun dogru mu anladım

Shyankh

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
523
İsim
Anonim Ankh
şuan senin harici bir mikrofonun var ve anakarta takılı , öndeki portada telefon kulaklıgı takmaya calısıyorsun dogru mu anladım
Çözdüm çok teşekkürler, denetim masasından realtek mikrofon devre dışıymış onu etkinleştirdim driverdan da deneye yanıla doğru ayarları buldum.

Top Bottom