Neler Yeni

GIGABYTE Radeon RX 6600 EAGLE Alınır mı ?

atilla_zg

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
169
İsim
atilla üzgün
Alınabilir pulse almaktan iyidir

Dahası  
Reaksiyon skoru
2,116
İsim
Osman
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar
Alınmaz, bunlar 3 fanlı diye satılıyor ama sıcaklıkları çok yüksek. İndirim falan denk gelirse Asus Dual al, hepsine bin basar. Buz gibi çalışır.

Deysz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
42
İsim
Enes Ceyhan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Alınmaz, bunlar 3 fanlı diye satılıyor ama sıcaklıkları çok yüksek. İndirim falan denk gelirse Asus Dual al, hepsine bin basar. Buz gibi çalışır.
İnternette biraz testlerine baktım ASUS ile aralarında fark yok gibi soğutma konusunda acaba asus indirime girermi oda var normalde onu bekliyordum bugün bunu gördüm alsam mı almasam mı diye arada kaldım

Dahası  
Reaksiyon skoru
2,116
İsim
Osman
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar
kullanmadığın o kadar belliki biri uydurmuş herkes peşinden gidiyor gayet serin çalışıyor eagle modelleri
Bak bakalım bu teste, uydurma mı gerçek mi? Bilmesem neden öneride bulunayım.

Videoadaki 6600 Eagle modeli. 6600XT modeli ise Asus Dual. Biri daha alt seviye GPU, biri daha üst seviye GPU. Ona rağmen ve 3 fanı olmasına rağmen 6600 daha sıcak. Yaklaşık 6-7 derece daha sıcak GPU ısısı olarak.

Hot Spot sıcaklığıda bununla doğru orantılıdır, o da daha yüksektir. Bu da demek oluyor ki Kart ısınıyor, o gösterişe rağmen

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Ebru Ilgaz
Eagle modelleri sıkıntı pc toplayan adamda önermiyor topluluk kısmında paylaşmıştı 10-15 kişi sıcaklık değerlerini göndermişti kontrol edebilirsiniz. Çok sık görülüyor bu modelde ısınma sorunu yerinizde olsam msi veya asus tercih ederdim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Efe

itopyada 5899 TL şuanda alınır mı veya başka modeli indirim için beklenir mi ?
çok enteresan bir olay gigabyte eagle (eagle oc de öyle ama düz eagleda öyledir herhalde) modellerinde belleklerde termal pad atılmamıştır o yüzden bellekler eagle modelinde sıcaktır ben önermem lakin 6600 soğuk çalışdığını düşünüyorum bence kabul edilebilir.

Videoadaki 6600 Eagle modeli. 6600XT modeli ise Asus Dual. Biri daha alt seviye GPU, biri daha üst seviye GPU. Ona rağmen ve 3 fanı olmasına rağmen 6600 daha sıcak. Yaklaşık 6-7 derece daha sıcak GPU ısısı olarak.

Hot Spot sıcaklığıda bununla doğru orantılıdır, o da daha yüksektir. Bu da demek oluyor ki Kart ısınıyor, o gösterişe rağmen

ben hayatımda böyle saçmalık görmedim nasıl 6650xt 6600xt den daha çok fps veriyor?

çok enteresan bir olay gigabyte eagle (eagle oc de öyle ama düz eagleda öyledir herhalde) modellerinde belleklerde termal pad atılmamıştır o yüzden bellekler eagle modelinde sıcaktır ben önermem lakin 6600 soğuk çalışdığını düşünüyorum bence kabul edilebilir.

ben hayatımda böyle saçmalık görmedim nasıl 6650xt 6600xt den daha çok fps veriyor?
6650xt daha iyi olduğu için olabilir mi

Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Efe
6650xt daha iyi olduğu için olabilir mi
kardeşim dalga mı geçiyorsun nasıl daha iyi olabilir çok gülünç dediğin.
-çok basit ilerleyelim 6650xt daha çok elektirik çekiyor tdp si daha yüksek
-aralarında tmus rops bus tipi çekirdek vram farkı yok
-tek fark
6600xt de
Pixel Rate 165.7 GPixel/s Texture Rate 331.4 GTexel/s
6650xt de ise
Pixel Rate168.6 GPixel/sTexture Rate337.3 GTexel/s
aralarında çok az bir fark var ama var ayrıca çekirdek sayıları aynı olduğundan çarpmaya gerek yok yani yotubedan saçma sapan testlere bakıp akıl ve mantık dışı kararlar vermeyin.
İyi günler.

Dahası  
Reaksiyon skoru
64
İsim
Samed Enser

Arkadaşım. Git youtuba yaz gigabyte rx 6600 eagle bissürü inceleme var kart 65 i aşmıyor buzzzz gibi kart... ne saçmalıyosun. Harika bir model. Çıktığından beri hiç bu fiyatlara düşmemişti nerdeyse
Mesaj otomatik birleştirildi:

itopyada 5899 TL şuanda alınır mı veya başka modeli indirim için beklenir mi ?
Kardeşim harika fiyat harika model alınır net alınıt kaçmaz. En yakın fiyat 7 bin küsürlerde geziyor. Saphire falan alınmaz ısınıyor herkes ısınıyor demiş. Bu kart buz gibi çalışıyor donanım haberin incelemesi var 65 derece üstüne çıkmıyo kart. Ayrıca sessiz. Al geç

Top Bottom