Neler Yeni

GIGABYTE Radeon RX 6600 EAGLE Alınır mı ?

kardeşim dalga mı geçiyorsun nasıl daha iyi olabilir çok gülünç dediğin.
-çok basit ilerleyelim 6650xt daha çok elektirik çekiyor tdp si daha yüksek
-aralarında tmus rops bus tipi çekirdek vram farkı yok
-tek fark
6600xt de
Pixel Rate 165.7 GPixel/s Texture Rate 331.4 GTexel/s
6650xt de ise
Pixel Rate168.6 GPixel/sTexture Rate337.3 GTexel/s
aralarında çok az bir fark var ama var ayrıca çekirdek sayıları aynı olduğundan çarpmaya gerek yok yani yotubedan saçma sapan testlere bakıp akıl ve mantık dışı kararlar vermeyin.
İyi günler.
Fark var dediğimiz 3-5 fps fark var. 60 FPS alsan ne 63-65 FPS alsan ne, çok mu fark var? Yok, ama fark var mı var.

6500xt-6600-6600xt-6650xt-6700-6700xt-6800-6800xt diye gider bu. Hepsinin arasındaki performans farkını öyle bir ayarlıyorlar ki kim ne alacak kafa karışıklığı yaşıyor.

Sizin dediğinizde saçma farkındaysanız; Saniyedeki Pixel hız hesaplamasından söz ediyorsunuz ve çok az bir fark var ama var, ve diyorsunuz ki 6650xt daha fazla bu değerler açısından (az da olsa). E bu farkta performans farkını doğuruyor işte, neyini anlamıyorsun daha
Mesaj otomatik birleştirildi:

Arkadaşım. Git youtuba yaz gigabyte rx 6600 eagle bissürü inceleme var kart 65 i aşmıyor buzzzz gibi kart... ne saçmalıyosun. Harika bir model. Çıktığından beri hiç bu fiyatlara düşmemişti nerdeyse

Kardeşim harika fiyat harika model alınır net alınıt kaçmaz. En yakın fiyat 7 bin küsürlerde geziyor. Saphire falan alınmaz ısınıyor herkes ısınıyor demiş. Bu kart buz gibi çalışıyor donanım haberin incelemesi var 65 derece üstüne çıkmıyo kart. Ayrıca sessiz. Al geç
Sadece 65 i geçmiyor diye iyi mi oluyor, sen ne saçmalıyorsun?Hot spot değerleri ne alemde, kartın PCB kalitesi nasıl? Fanların ömrü ne kadar, bu Egale modelleri fanlarını fazla çalıştırıyor. Bu da uzun Fan ömrünü engelliyor. Asus-Msi gibi kartlara göre hem daha sesli hem de kalite olarak daha alt seviyede. Eagle modeli Giriş seviyesi sayılıyor, bir üst model Gaming olanlar daha kaliteli. Konuyu açan arkadaş almak istiyorsa alsın Eagle'yi. Fakat ekran kartı her zaman alınan bir bileşen değil ve zamanında bende alırken Eagle modelini sorduğumda önermedikleri için bu forumda, bende arkadaşa en doğru yönlendirmeyi yapıyorum.

Detaylı bilgiler hakkında bilginiz yoksa, detaylı bilgi veren insanlara da engel olmayın. Böyle ters tersde konuşma, size bir şey diyen mi oldu

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
123
İsim
Efe pınar
Bak bakalım bu teste, uydurma mı gerçek mi? Bilmesem neden öneride bulunayım.

Videoadaki 6600 Eagle modeli. 6600XT modeli ise Asus Dual. Biri daha alt seviye GPU, biri daha üst seviye GPU. Ona rağmen ve 3 fanı olmasına rağmen 6600 daha sıcak. Yaklaşık 6-7 derece daha sıcak GPU ısısı olarak.

Hot Spot sıcaklığıda bununla doğru orantılıdır, o da daha yüksektir. Bu da demek oluyor ki Kart ısınıyor, o gösterişe rağmen

Eğer o test doğruysa evet Asus 4 5 derece daha serin çalıştırıyor ama fiyat olarak 1000 1500 yukardaysa alınmaz zaten bu kart fp kartı ama benzer fiyattaysa mesela bu 5k Asus 5.3 5.4 falansa alınır

Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Efe
Fark var dediğimiz 3-5 fps fark var. 60 FPS alsan ne 63-65 FPS alsan ne, çok mu fark var? Yok, ama fark var mı var.

6500xt-6600-6600xt-6650xt-6700-6700xt-6800-6800xt diye gider bu. Hepsinin arasındaki performans farkını öyle bir ayarlıyorlar ki kim ne alacak kafa karışıklığı yaşıyor.

Sizin dediğinizde saçma farkındaysanız; Saniyedeki Pixel hız hesaplamasından söz ediyorsunuz ve çok az bir fark var ama var, ve diyorsunuz ki 6650xt daha fazla bu değerler açısından (az da olsa). E bu farkta performans farkını doğuruyor işte, neyini anlamıyorsun daha

Sadece 65 i geçmiyor diye iyi mi oluyor, sen ne saçmalıyorsun?Hot spot değerleri ne alemde, kartın PCB kalitesi nasıl? Fanların ömrü ne kadar, bu Egale modelleri fanlarını fazla çalıştırıyor. Bu da uzun Fan ömrünü engelliyor. Asus-Msi gibi kartlara göre hem daha sesli hem de kalite olarak daha alt seviyede. Eagle modeli Giriş seviyesi sayılıyor, bir üst model Gaming olanlar daha kaliteli.

Detaylı bilgiler hakkında bilginiz yoksa, detaylı bilgi veren insanlara da engel olmayın. Böyle ters tersde konuşma, sana bir şey diyen mi oldu
hocam çok saçma bir olay olmuş dalgınlığıma gelmiş ben orda bu test çok saçma nasıl 6600xt 6650xt den fazla fps veriyor demek istemiştimn yanlış anlatmışım tabi ki 6650xt 6600xt den daha iyi vallaha çok dalgınlığma gelmiş. Ayrıca eagle akrt ile ilgili dediklerinde sana katılıyorum.

Fehmiozay

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
54
İsim
Fehmi
yav al kullan sonra ısınıyor de bana atıyım sana testleri gayet serin o model

Miragess

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
284
İsim
Onur Tk

itopyada 5899 TL şuanda alınır mı veya başka modeli indirim için beklenir mi ?
gigabyte ekran kartıları en son bildiğim ve araştırdığım kadarıyla!! sıkıntı çıkarıyor diye duymuştum, fanları hızlı bozuluyordu, soğutmaları iyi değil sapphire alabilirsin 75 dereceyi geçmiyor kart, bazıları 75 sıcak falan diyor ama ne alaka onu anlamadım 83 84 geçmediği sürece ömründen azalmıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
64
İsim
Samed Enser

yok fanı kötüymüş de yok vramde pad yokmuş da.. sizi asus mu gönderdi ya jhahahahfkjsd.. buz gibi kart

Deysz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
42
İsim
Enes Ceyhan
Hocam kartı sipariş verdim elime ulaştığı zaman testlerini buraya atacağım

Deysz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
42
İsim
Enes Ceyhan
Arkadaşlar kartı dün akşam taktım ve sadece GTA V yüklü olduğu için onda deneyebildim1080p full ayarlarda 4 saat içerisinde kart en fazla 67 dereceyi gördü fan sesi 0 akşam farklı oyunlardaki değerlerini ss olarak atabilirim

SadeceSeyf

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,241
İsim
SEYF
Arkadaşlar kartı dün akşam taktım ve sadece GTA V yüklü olduğu için onda deneyebildim1080p full ayarlarda 4 saat içerisinde kart en fazla 67 dereceyi gördü fan sesi 0 akşam farklı oyunlardaki değerlerini ss olarak atabilirim
Kanka bi hurafe var forumda.3xxx serisinde görmedim ısındığını veya 6xxx serisinde. Hayırlı olsun. Asus dual ısınmıyor dediler ısınmıyor ama fan devri %60 %70 :D güle güle kullan

Dahası  
Reaksiyon skoru
127
İsim
Davar Güden
Ben zamanında gigabyte ekran kartı kullandım bidaha aman aman Gigabyte RX 5700 XT Gaming OC üç fanlı diye aldık fanlar %70 de dönüyor ekran kartı sıcakılğı 80 derece Bida töbe gigabyte kullanmam Aurus a bir sözüm yok

Top Bottom