Neler Yeni

GİGABYTE RTX 3070Tİ Ekran Kartı Isınıp Belirli Bir Zaman Sonra Kapanıyor

GADAMLORD

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Furkan YAZ
Öncelikle herkese merhaba,

Yaklaşık 6 ay önce ikinci el olarak GİGABYTE RTX 3070Tİ Gaming OC 8GB ekran kartını aldım. Bu kart 5 ay kadar mining yapmış. Testlerde herhangi bir sorun çıkmadı. Sıra oyun oynamaya gelince 2K full ayarlarda PUBG-BF5-ETS2-FORZA HORİZON 5 gibi oyunlarda belirli bir süre sonra kart kendini korumaya alarak kendi kapatıyordu. İlk başta 600W 80+ BRONZ GameTech marka PSU vardı yetmiyor diye düşündüm. 850W 80+ GOLD MSİ marka PSU aldım. Ama değişen bir şey olmadı. Yine 2K full ayarlarda bir süre sonra kapanıyor. Hatta her ne oyun olursa olsun ekran kartı direk 83-86 dereceye çıkıyor ve yüksek ayarda çok hızlı fan çeviriyor. Termal pedleri değiştireyim dedim hangi bilgisayarcıya gitsem "bu kartların çok sıcak çalıştığını, pedleri değişsek bile fazla fark olmayacağını" söylediler. Sizin bir öneriniz var mıdır? Sistem özellikleri aşağıdaki gibidir.
Şimdiden Teşekkürler.

Asus Z790-P DDR5
İ5-13600KF
GİGABYTE RTX 3070Tİ Gaming OC 8GB
Kingston Fury Beast 2*8 5200 MHz
Kingston Fury Renegade 1TB 7300/6000
Cooler Master Ml240l v2 Argb
Corsair 4000D AirFlow
MSI MPG A850G PCIE5 850W 80+ Gold PCIe 5.0

Strangersupuk

80+ Bronze
Malesef Eagle modelleri çok ısınıyor, Özellikle Memory junction yani Vram ile pcb'nin birleşim noktaları.
Gpu-Z ile Memory Junction kısmının ısı derecesini atabilir misiniz?
Malesef Yapabileceğiniz bence de çok bir şey yok Bakır Plaka ile mod tarzı birşeyler yapabilirsiniz en fazla.
Vram'lere underclock yaparak kullanmaya da çalışabilirsiniz 100-120mhz performans açısından çok bir şey fark ettirmeyecektir ancak yardımcı olabilir.

GADAMLORD

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Furkan YAZ
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
2.png
1.png

Ekler

• 3.png
    3.png
    49.9 KB · Hit: 40
Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Emrah Saraç
Instagram
https://www.instagram.com/emrah.sarac37/
Steam
https://steamcommunity.com/id/SilentScream37/
Facebook
BlackSea37
Twitter
onnumarakaptan
Hoca 103 derece en sıcak noktası ben sizin yerinizde olsam kaliteli bir termal macun ve termal pad bakardım eğer değişimini yapamam derseniz servisten destek istemenizi öneririm altta ki resimde Techpowerup(GPU-Z) sitesi tarafından inceleme sayfasından bir görüntü en temiz halinde max 75 derece oluyor sizin fanlar %100'de 83.5 derece oluyor kesinlikle soğutmasında bir sorun var en kısa zamanda çözmenizi öneririm

Ekler

• cooler-performance-comparison.png
    cooler-performance-comparison.png
    27.6 KB · Hit: 26

GADAMLORD

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Furkan YAZ
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Teşekkür ederim. Kaliteli bir macun ve pad bulup değişimini yapıcam. Son durum hakkında bilgi veririm. Tekrardan teşekkürler.

Top Bottom