Neler Yeni

Çözüldü✓ Gigabyte secure boot platform key ayarlarken ekran gitti

1emiin1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Emin Temel
Win11'de Valorant oynamak için biostan secure boot ayarliyordum. "System in setup mode" erroru aldım. Hemen Hintli abimin videosuna başvurdum pc bozuldu. Sistem çalışıyor ama ekran gelmiyor. (
) izlediğim video bu. Sistem çalışırken bios menüsünde en son key manegement kısmında platform key'e update -dakika 1.20- attım sonra reset without save çıktı yes dedim sistem kendini resetledi daha da ekran gelmedi. Sorunu çözmek icin bios pilini çikartıp resetlemeyi denedim ama hiçbir şey değişmedi. Çalışan ama çalışmayan sistemle kaldim ne yapmam lazim.

Anakart Gigabyte b450m s2h
Gigabyte nvidia gtx 1660super oc
Amd ryzen 5 3500

ademyaa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Adem Yaa
bios sürümünü başka PC den USB ya yükle sonra da anakarttaki tuşa bas USB’lerin olduğu kısımda siyah bi tuş

1emiin1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Emin Temel
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
bios sürümünü başka PC den USB ya yükle sonra da anakarttaki tuşa bas USB’lerin olduğu kısımda siyah bi tuş
Anakartımda bios reset tuşu yok. Bios pilini çıkartıp 10 dakika bekleyerek reset atmaya çalıştım ama bi değişiklik olmadi hala ekran yok

Berat Özdemir

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
548
İsim
Berat Özdemir
Discord
RevelioLivento#9596
Anakartımda bios reset tuşu yok. Bios pilini çıkartıp 10 dakika bekleyerek reset atmaya çalıştım ama bi değişiklik olmadi hala ekran yok
CLR_CMOS pini mutlaka vardır, tornavida ile dokunun. Anakart modelinizi söylerseniz fotoğraflardan yerine bakabiliriz.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,735
İsim
Emre Zengin
Win11'de Valorant oynamak için biostan secure boot ayarliyordum. "System in setup mode" erroru aldım. Hemen Hintli abimin videosuna başvurdum pc bozuldu. Sistem çalışıyor ama ekran gelmiyor. (
) izlediğim video bu. Sistem çalışırken bios menüsünde en son key manegement kısmında platform key'e update -dakika 1.20- attım sonra reset without save çıktı yes dedim sistem kendini resetledi daha da ekran gelmedi. Sorunu çözmek icin bios pilini çikartıp resetlemeyi denedim ama hiçbir şey değişmedi. Çalışan ama çalışmayan sistemle kaldim ne yapmam lazim.

Anakart Gigabyte b450m s2h
Gigabyte nvidia gtx 1660super oc
Amd ryzen 5 3500
Hocam 2 seçeneğin var. Başka UEFI destekli bir ekran kartı bulup görüntü almaya çalışacaksın, eğer ekran gene gelmezse anakartı garantiye göndereceksin.

1emiin1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Emin Temel
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Çok yararlı videolar da keşke csm supportu kapatmadan önce görseydim bu videoları.
Şimdi sistem soft brick modunda servise göndericem anakartı, garanti süresi içinde inşallah kullanıcı hatasi diyip para istemezler.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,735
İsim
Emre Zengin
Çok yararlı videolar da keşke csm supportu kapatmadan önce görseydim bu videoları.
Şimdi sistem soft brick modunda servise göndericem anakartı, garanti süresi içinde inşallah kullanıcı hatasi diyip para istemezler.
Yeni BIOS atıp gönderirler para istemezler. Eğer başka UEFI destekli ekran kartı varsa onla çalıştırmayı da deneyebilirsin. Eğer olmazsa gönder garantiye.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
992,398
Üyeler
156,923
Son üye
Nameless1
Top Bottom