Neler Yeni

Öneri Gigabyte yeni gelen BIOS güncellemesinde Secure Boot çalışmıyor!

Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Doğukan Gündoğdu
Öncelikle herkese merhaba. Yeni gelen FFA kodlu BIOS güncellemesini indirdim. BIOS da kendimce yapmış olduğum ayarları yaptıktan sonra Secure Boot'u açmak istedim. Tam olarak 2 saat uğraş verdim fakat hiçbir şekilde açamadım. Secure Boot ekranında System mode setup yazıyor ve bunu hiçbir şekilde user olarak yapamadım. User mode yapmak istediğimde (secure variable Update is locked down try again after System reboot) hatası aldım. İnternetten türlü türlü videolar izledim türlü türlü makaleler okudum fakat her şey bir önce ki sürümümde yaptığım ile aynıydı yani hata bende değildi ya anakartım ile ilgili bir problemim vardı ya da BIOS sorunluydu ki verdiği uyarıdan az çok anlayıp kullandığım eski sürüme geri döndüm ve sorunsuz bir şekilde Secure Boot açıldı. Geçecek olan arkadaşlara bilgilendirme olsun diye konu açmak istedim. Tek çözümü eski sürüme geçiş yapmaktır bilginize. Yeni gelecek sürümlerde çözülür mü bilmiyorum veyahut Gigabyte kasıtlı mı yaptı farkında mı değil mi onu da bilmiyorum zaman gösterir.

qiqo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
dncan
Bende Gigabyte anakart kullanıyorum (A520M H) ve senin gibi Bios güncellemesi sonrası hiçbir şekilde Secure Boot açamadım. Olmazsa eski bios sürümüne döneceğim. Sorun biosla alakalı gibi duruyor.

Top Bottom