Neler Yeni

Çözüldü✓ Gigabyte Z590 Elit Ax Anakart M2 SSD Görmüyor Yardımcı Olursanız Sevinirim

Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
ÇağkanKaplan
Sorunu Şu Şekilde Belirtmek İstiyorum Toplamda 3 M2 SSD Yuvası Var 2 Su Çalışmakta Fakat İşlemciye Yakın Taraf Daha İletken Die Duydum İçin Oraya Almaya Çalıştım Fakat ?2 SSD Ne Boot Ekranında Ne Bios Da Hiç Bir Şekilde Görmedi Tanımadı Yani, Anakart Sıfır Alındı Bios Güncellemeleri Atıldı, M2 SSD İntelin Bir M2 SSD Si Sorun Nedir Yardımcı Olursanız Sevinirim Bir Kaç Ayar Mı Yoksa Sorun Mu Anlamadığım için Paylaşmak istedim Diğer İki Slotta Da Çalışıyor Dediğim Gibi
Screenshot_2023-03-08-09-50-57-698_com.android.chrome.jpg

Just

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
162
İsim
Veysel
Discord
Jvst#3777
Ssd modelin nedir. Eğer işlemciye yakın olan yere taktığında görünmüyorsa diğer iki yerde görünüyorsa geçici olarak öyle kullan sorun çözülürse yine oraya takarsın.

Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
ÇağkanKaplan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ssd modelin nedir. Eğer işlemciye yakın olan yere taktığında görünmüyorsa diğer iki yerde görünüyorsa geçici olarak öyle kullan sorun çözülürse yine oraya takarsın.
Ortaya Taktım Şuanda Hocam işlemciye Yakın olan Bölümle Ortadaki Bölüm Gözle Görülür Farkları Varmı Yoksa Aynı Mı Yani Diğer 2 Yer De Okuyor Sorun Yok Yani, İşin Tuhaf Kısmı anakart Sıfır Ve Soğutucularının Jiletini Yeni Söküp Montaj Sağladım Yani Ama Dediğim Gibi 2 Yerde Görüyor Diğer Yerde Hiç Bir Şekilde Görmüyor SSD ile mi ilgilidir yoksa Die Düşünmüyor Değilim Seçme Gibi Yapa Biliyormuş Çünkü Öle bir şey Duymuştum Yanlış Hatırlamıyorsam?

Just

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
162
İsim
Veysel
Discord
Jvst#3777
Ortaya Taktım Şuanda Hocam işlemciye Yakın olan Bölümle Ortadaki Bölüm Gözle Görülür Farkları Varmı Yoksa Aynı Mı Yani Diğer 2 Yer De Okuyor Sorun Yok Yani, İşin Tuhaf Kısmı anakart Sıfır Ve Soğutucularının Jiletini Yeni Söküp Montaj Sağladım Yani Ama Dediğim Gibi 2 Yerde Görüyor Diğer Yerde Hiç Bir Şekilde Görmüyor SSD ile mi ilgilidir yoksa Die Düşünmüyor Değilim Seçme Gibi Yapa Biliyormuş Çünkü Öle bir şey Duymuştum Yanlış Hatırlamıyorsam?
Eğer ssd'in gen 4 değilse bir fark olurmu zannetmiyorum.

Emre_kymk

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,175
İsim
Ali Emre Kaymak
İlgilendiği Kategoriler
bilgisayar, oyun
Instagram
emrekymk_10
aygıt yöneticisinde disk yönetimi var kontrol et orada ayrılmamış alan olarak duruyor olabilir

Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
ÇağkanKaplan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Eğer ssd'in gen 4 değilse bir fark olurmu zannetmiyorum.
Valla Bende Anlamadım Hocam Yanlış Mı Taktım Die Kontrolü Şekilde denedim 2 Yerde Oluyor Da Orda Nasıl Olmuyor Anlamadım Sorunlu Olsa Anakart Sıfır Soğutma bloğundaki Pedleri Daha Yeni Jiletin Söküp Denedim Fakat Olmadı, 2 Yerde sorunsuz Çalışmaktadır Ama Sorun Olmaz Die Düşünüyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

aygıt yöneticisinde disk yönetimi var kontrol et orada ayrılmamış alan olarak duruyor olabilir
Boot Ettim Disk SSD Olduğu için bios Gözükmüyor Hocam Yani Ayırmakla İlgili Olduğunu Düşünmüyorum

Emre_kymk

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,175
İsim
Ali Emre Kaymak
İlgilendiği Kategoriler
bilgisayar, oyun
Instagram
emrekymk_10
Valla Bende Anlamadım Hocam Yanlış Mı Taktım Die Kontrolü Şekilde denedim 2 Yerde Oluyor Da Orda Nasıl Olmuyor Anlamadım Sorunlu Olsa Anakart Sıfır Soğutma bloğundaki Pedleri Daha Yeni Jiletin Söküp Denedim Fakat Olmadı, 2 Yerde sorunsuz Çalışmaktadır Ama Sorun Olmaz Die Düşünüyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Boot Ettim Disk SSD Olduğu için bios Gözükmüyor Hocam Yani Ayırmakla İlgili Olduğunu Düşünmüyorum
ayırmadığında biosta da görünmez hocam sen bi bak orada ayrılmamış alan olarak var mı yok mu yoksa başka çözüm yolu bakalım

• Beğen
Reaksiyonlar: Just
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
ÇağkanKaplan
z590 anakartta 10. nesil işlemci ile o yuva çalışmıyor hocam 11. nesil işlemci takmak dışında bir çözüm yok.
Dediğin gibi ise Ondandır Die Düşünüyorum Öyleyse Hocam Fakat Bu Denenmiş Sağlam Bir Bilgi Mi Kesin Olarak Cevap Verirseniz Konuyu Çözüldü Olarak Göstericem Şimdiden Her Bir Kullanıcıya İlgilendiği için Teşekkür Eserim

cdrcdpnd

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
65
İsim
ZS
Dediğin gibi ise Ondandır Die Düşünüyorum Öyleyse Hocam Fakat Bu Denenmiş Sağlam Bir Bilgi Mi Kesin Olarak Cevap Verirseniz Konuyu Çözüldü Olarak Göstericem Şimdiden Her Bir Kullanıcıya İlgilendiği için Teşekkür Eserim

evet aynı sorunu ben de MSI Z590-A PRO anakartta 10700K işlemci ile yaşadım, 11700K işlemciye geçince aynı ssd o yuvada çalışmaya başladı.

• Beğen
Reaksiyonlar: Just
Top Bottom