Neler Yeni

GİGAYTE X670 Gaming X AX V2 anakartta "INVALİD BIOS IMAGİNE" hatası

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
enes furkan
Merhaba arkadaşlar,

İki ay önce bir sistem topladım. Bazen bilgisayarı kapattıktan sonra tekrar açmaya çalıştığımda ekran gelmiyor ve anakart üzerindeki CPU kırmızı ışığı yanıyordu. RAM'leri söküp takarak bu sorunu çözüme kavuşturuyordum ancak son zamanlarda bu durum sürekli olmaya başladı. BIOS güncellemenin belleklerle uyumluluğu sağladığını öğrendim ve BIOS'u güncellemeye karar verdim. Ancak sorun buradan sonra başlıyor. Anakartım "GIGABYTE X670 GAMING X AX V2" ve şu anda olan BIOS versiyonu F2. Ancak, sitenin destek > BIOS sayfasında F2 sürümü bulunmuyor. Tekrar tekrar gözden geçirdiğim halde anakartım doğru, ancak sitedeki BIOS sürümleri F1, F20 ve F21 olarak gidiyor. Şimdi asıl sorun, bu BIOS sürümlerini teker teker denememe rağmen "INVALID BIOS IMAGE" hatasıyla karşılaşıyorum ve BIOS'u bir türlü güncelleyemedim. GIGABYTE'a e-posta bile attım ancak geri dönüş yapılmadı. Hatanın resmini ve sistemin özelliklerini resim olarak paylaşıyorum. Yardımlarınız için teşekkür ederim.

DİPNOT: Flash'ı Rufus ile FAT32 ve MBR biçiminde formatladım. Anakartın üzerindeki revizyon numarasını ve hangi model olduğunu da kontrol ettim. "GIGABYTE X670 GAMING X AX V2" ve revizyon 1.0 olduğunu doğruladım.

Ekler

• aaaaaaa.png
    aaaaaaa.png
    261.9 KB · Hit: 6
  • aaassssdd.png
    aaassssdd.png
    112.3 KB · Hit: 4
  • asdaasd.png
    asdaasd.png
    42.4 KB · Hit: 3
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR