Neler Yeni

Yardım God Of War'da fps drop ve takılmalar yaşıyorum

Alee29

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Ali Kır
Merhabalar God Of War oynarken aşırı derecede takılma ve fps drop yaşıyorum. Oyunu 1080p'de oynuyorum özellikle göl bölgesinde çok kötüleşiyor, Oynanmicak hale geliyor köprüye bakarken 90 100 fps'den 50'lere düşüyor. ekran kartim çoğunlukla %99 kullanımda oluyo o yüzden bottleneck olduğunu düşünmüyorum, Yabancıların böyle problemler yaşadığını gördüm fakat herhangi bir çözüm bulamadım. RDR2, Dying Light 2 gibi oyunlarda böyle bir şey yaşamadım.
biligisayar bileşenlerim:
-RX6750 XT
-I5 12400F
-16 GB DDR4 RAM

tzob

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
54
İsim
Tuğra Tunc Çakır
Merhabalar God Of War oynarken aşırı derecede takılma ve fps drop yaşıyorum. Oyunu 1080p'de oynuyorum özellikle göl bölgesinde çok kötüleşiyor, Oynanmicak hale geliyor köprüye bakarken 90 100 fps'den 50'lere düşüyor. ekran kartim çoğunlukla %99 kullanımda oluyo o yüzden bottleneck olduğunu düşünmüyorum, Yabancıların böyle problemler yaşadığını gördüm fakat herhangi bir çözüm bulamadım. RDR2, Dying Light 2 gibi oyunlarda böyle bir şey yaşamadım.
biligisayar bileşenlerim:
-RX6750 XT
-I5 12400F
-16 GB DDR4 RAM
fps'i sabitlemeyi denedin mi?

Ö.F.Ö

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,203
İsim
Ömer
İlgilendiği Kategoriler
Fenerbahçe Spor Kulübü
Oyunun optimizasyonu bozuk bende de aynı sorun var hatta çoğu kişi de aynı sorun var şuana kadar çözümü bulamadım. Tek çare güncelleme gelmesini beklemek gibi duruyor. Aynı konudan bende açtım arada sırada orayı da kontrol edersiniz.

Alee29

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Ali Kır
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
fps'i sabitlemeyi denedin mi?
sabitledim ama yine aynı şey oluyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Oyunun optimizasyonu bozuk bende de aynı sorun var hatta çoğu kişi de aynı sorun var şuana kadar çözümü bulamadım. Tek çare güncelleme gelmesini beklemek gibi duruyor. Aynı konudan bende açtım arada sırada orayı da kontrol edersiniz.
beklencek güncelleme yok 2022'den beri insanlar şikayet ediyor sene 2023 hala düzelmedilerse daha da düzeleceğini düşünmüyorum

TJacks

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
Can Polat Gökdemir
Benim de bileşenlerim seninkiyle aynı ben de god of war oynadım sadece göl bölümünde biraz kastı onun dışında donma kasma olmadan oynadım (1440p)

Alee29

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Ali Kır
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Benim de bileşenlerim seninkiyle aynı ben de god of war oynadım sadece göl bölümünde biraz kastı onun dışında donma kasma olmadan oynadım (1440p)
acaba bottleneck'mi oluyor yüzde 99 gpu kullanmasına rağmen bottlencek olabilirmi ?

Reav

80+ Silver

Reav

80+ Silver

taylansimdi

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,636
İsim
Taylan Şimdi
Oyunda herhangi bir problem yok imzamdaki eski sistemimde sıfır drop sıfır kasma ile oynuyordum 1440p ultra'da.

GPU Frekansındaki dalgalanmadan olabilir, arkada çalışan 3.parti yazılımlarla ilgili olabilir, SSD ile ilgili olabilir W10 Sürümün ile ilgili olabilir.

Alee29

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Ali Kır
Bendede çok düşüyor gölde normal
Sorun düşmesi değil fps drop ve takılma bazen gölde tekneyle giderken o kadar kötü oluyorki oynanmicak dereceye geliyor ve oyunun ilk başlarında ara sahnelerde felan hep drop yiyordum.

Alee29

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Ali Kır
Oyunda herhangi bir problem yok imzamdaki eski sistemimde sıfır drop sıfır kasma ile oynuyordum 1440p ultra'da.
Oyunda sende problem olmasada yabancılarda felan çok yaşayan gördüm çözümü bulamadağım için foruma başvurdum.

Top Bottom