Neler Yeni

Gölgeli çift görme(tek göz ilede)

seyhomert

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
mert turfan
Hayır öğrenemedim 2 defa doktora gittim gözüm sapasağlam kusur yok birde sen gözünü kısınca düzeliyormu artıyormu bende artıyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Astigmat korneadamı mercektemi ?
bende astigmat da yok ama üste doğru çift görüyorum bende kırma kusuru olduğunu düşünmüyorum çünkü gözümü 4-5 dk karanlık ta ışık gelmiyecek şekilde kapadığımda düzeliyor düzelmesede normal a yakın görüyorum 6-10dk sonrada eski haline dönüyor birde uykudan uyandığımda (oda aydın olduğunda, güneş doğmuş oldunda) çift görmem hayla aynı ama boyle 05:00 06:00 04:00 gibi güneşin olmadığı saatlerde yada doğmadığı saatlerde uyandımda dışarı bakıyorum her şey normal sanki gözüm eskisi gibi çok güzel görüyorum anlamış değilim koskaca googledede astigmat kornea bozuklukları dışında gram bilgi yok ben miyop olsam (allah korusun) miyopu araştırsam miyop hakkında gram bilgi olmaz şansıma
gözümü kısınca artıyor benim de. Hafif karanlık ortamda tv izlerken de çok sıkıntı oluyor bende, sanki ekrandaki ışıkları dağınık görüyorum. Pc'de yazı falan okurken de kötü oluyor? Sende de böyle mi?

İsmail Aslan

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,745
İsim
İsmail aslan
İlgilendiği Kategoriler
Monitör , ekran kartı
Steam
irexaTR
Reddit
İsmailAslanx
gözümü kısınca artıyor benim de. Hafif karanlık ortamda tv izlerken de çok sıkıntı oluyor bende, sanki ekrandaki ışıkları dağınık görüyorum. PC'de yazı falan okurken de kötü oluyor? Sende de böyle mi?
Bendede böyle kısınca artıyor

gözümü kısınca artıyor benim de. Hafif karanlık ortamda tv izlerken de çok sıkıntı oluyor bende, sanki ekrandaki ışıkları dağınık görüyorum. PC'de yazı falan okurken de kötü oluyor? Sende de böyle mi?
Peki bu dediklerimi yaparmasın gözümü 4-5 dk karanlık ta ışık gelmiyecek şekilde kapadığımda düzeliyor düzelmesede normal a yakın görüyorum 6-10dk sonrada eski haline dönüyor birde uykudan uyandığımda (oda aydın olduğunda, güneş doğmuş oldunda) çift görmem hayla aynı ama boyle 05:00 06:00 04:00 gibi güneşin olmadığı saatlerde yada doğmadığı saatlerde uyandımda dışarı bakıyorum her şey normal sanki gözüm eskisi gibi çok güzel görüyorum anlamış değilim koskaca googledede astigmat kornea bozuklukları dışında gram bilgi yok ben miyop olsam (allah korusun) miyopu araştırsam miyop hakkında gram bilgi olmaz şansıma

Birde bende ağlayınca artıyor hani gözün sulu olurya

Son düzenleme:

seyhomert

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
mert turfan
Bendede böyle kısınca artıyor

Peki bu dediklerimi yaparmasın gözümü 4-5 dk karanlık ta ışık gelmiyecek şekilde kapadığımda düzeliyor düzelmesede normal a yakın görüyorum 6-10dk sonrada eski haline dönüyor birde uykudan uyandığımda (oda aydın olduğunda, güneş doğmuş oldunda) çift görmem hayla aynı ama boyle 05:00 06:00 04:00 gibi güneşin olmadığı saatlerde yada doğmadığı saatlerde uyandımda dışarı bakıyorum her şey normal sanki gözüm eskisi gibi çok güzel görüyorum anlamış değilim koskaca googledede astigmat kornea bozuklukları dışında gram bilgi yok ben miyop olsam (allah korusun) miyopu araştırsam miyop hakkında gram bilgi olmaz şansıma

Birde bende ağlayınca artıyor hani gözün sulu olurya
geçti mi kanka son durumun ne

İsmail Aslan

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,745
İsim
İsmail aslan
İlgilendiği Kategoriler
Monitör , ekran kartı
Steam
irexaTR
Reddit
İsmailAslanx

İsmail Aslan

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,745
İsim
İsmail aslan
İlgilendiği Kategoriler
Monitör , ekran kartı
Steam
irexaTR
Reddit
İsmailAslanx

Nihad05

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Nihad
Alıştınızmı bu olaya? Acaba psikolojik falan ola bilirmi?

İsmail Aslan

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,745
İsim
İsmail aslan
İlgilendiği Kategoriler
Monitör , ekran kartı
Steam
irexaTR
Reddit
İsmailAslanx

Remarkx

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Hakan Hakan
Merhaba, Anlattıklarınıza benzer problemi 8 yıldır yaşıyorum. Göz ve noroloji hak getire. Hepsine çok kez gittim. 18 19 lu yaşlarımda başladı ve hala aynı acaba sizin yaşlarınız nedir ? Ergenlikten sonra mı başlıyor nasıl oluyor bu illet merak ediyorum.
Mesela gündüz full güneş ışığı altında görmede mi daha rahatsınız akşam mı?

Brolar nasıl son durumunuz ?
Aynı. Sizde de mi aynı problem var?

seyhomert

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
mert turfan
Merhaba, Anlattıklarınıza benzer problemi 8 yıldır yaşıyorum. Göz ve noroloji hak getire. Hepsine çok kez gittim. 18 19 lu yaşlarımda başladı ve hala aynı acaba sizin yaşlarınız nedir ? Ergenlikten sonra mı başlıyor nasıl oluyor bu illet merak ediyorum.
Mesela gündüz full güneş ışığı altında görmede mi daha rahatsınız akşam mı?

Aynı. Sizde de mi aynı problem var?
Evet yaklaşık 4 aydır var ve giderek artıyor gibi ben de 21 yaşındayım. Işığın az olduğu daha karanlık ortamlarda daha çok belli oluyor üste doğru çift görmem. Ve bu üste doğru çift, gölgeli gibi görme, siyah zemin üzerindeki açık renkli yazılarda oluyor. Ve şu an açık renkli çoğu cismi de üste doğru gölgeli(çift) gibi görüyorum. Ayrı olarak bi de sokak lambasında, araba farlarında falan saçaklı görme var bende. Ben de bir çok nöroloji, göz doktoruna gittim. Bir şey yok diyip yolluyorlar

Remarkx

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Hakan Hakan
Evet yaklaşık 4 aydır var ve giderek artıyor gibi ben de 21 yaşındayım. Işığın az olduğu daha karanlık ortamlarda daha çok belli oluyor üste doğru çift görmem. Ve bu üste doğru çift, gölgeli gibi görme, siyah zemin üzerindeki açık renkli yazılarda oluyor. Ve şu an açık renkli çoğu cismi de üste doğru gölgeli(çift) gibi görüyorum. Ayrı olarak bi de sokak lambasında, araba farlarında falan saçaklı görme var bende. Ben de bir çok nöroloji, göz doktoruna gittim. Bir şey yok diyip yolluyorlar
Geçmiş olsun. Bendede aynı problem 8 yıldır var. Şu an 27 yaşındayım. Yakında daha az ama uzaktaki bir cisme bakınca ana görüntünün yansıması yukarı doğru silinik gölgeleri oluşuyor. Uzaklaştıkça birden çok şekilde. Gündüz açık ve güneşli havalarda daha cisimlerin üste doğru ve gölgeli yansımasını daha az görüyorum ve rahat hissediyorum. Ancak akşam olunca ışıklar araba farları her türlü cisim çok kötü görünmeye başlıyor, uzaktaki cismin boyutuna göre neredeyse kendinden fazla üstünde gölgeli yansımasını(yansımalarını) görüyorum.

Tedavi bence yok bilinen rastlanılan araştırılan bir rahatsızlık değil. Ancak bizim doktorlara göre bir şey yok. Bizim insanlarımızın bilmiyorum deme huyu da yok . Ben hayal kurup onları anlatıyorum sana . Neyse aynı cevapları ben de çok aldım. Bir şey yok deyip yolluyolar . Sinir bozucu. Tavsiyem kafaya takmayıp alışmanız o şekilde rahat ediyorum. Ancak ne zaman düzelmesi için umut edip doktora gitmeye başladığımda çok kafama takıyorum.

Bu arada sizinki yeni başlamış belki geçicidir umarım geçer de rahat edersiniz

seyhomert

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
mert turfan
Gözlük falan kullandınız mı fayda etti mi acaba?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
928,213
Üyeler
145,129
Son üye
emrewest
Top Bottom