Neler Yeni

Görüntü alamıyorum yardımcı olur musunuz ?

oguz23

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Oğuz Zeyrek
Öncelikle herkese iyi forumlar. Bizde yeni toplanmış bir bilgisayar var fakat eski bir monitör var. Monitörde sadece vga girişi var. Ekran kartında ise 1x HDMI ve 1x DP girişi var. Ve vga kablosunu anakarta bağlayıp bilgisayarı açtığım zaman görüntü alamıyorum. Bu şekilde görüntü alabilme ihtimalim var mı ? yada yarın hdmı to vga dönüştürücü alıp ekran kartına bağlasam görüntü alabilir miyim ? Yardımcı olursanız çok sevinirim.
- Diye konu açmıştım. Bugün dönüştürücü alıp ekran kartına bağladım ve yine görüntü alamadım. Kasayı önceki gün kendi monitörüme bağladımda hiçbir problem yoktu hatta windows falan kurdum. Neden böyle oldu yardımcı olur musunuz ? bios falan mı resetlesem acaba ? bir ihtimal aldığım dönüştürücünün bozuk cıkma ihtimali var mı ?

Opehlia

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
228
İsim
deniz asik
Piyasadaki dönüştürücülerin %70'i bu tarz durumlarda işe yaramıyor. Ayrıca anakarttan o şekilde görüntü alamazsınız. Kesin çözüm uygun girişli bir mönitör sanırım.

beskazalichinese

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
933
İsim
Sadettin Y
hdmi to vga donusturucude bir usb olur onu da taktın mı bilgisayaara?

şahin doğan

80+ Platinum

oguz23

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Oğuz Zeyrek
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
ne alaka hdmi to vga da ilk kez usb olduğunu duyuyorum.
bende ilk kez duydum. vga girişini dönüştürücüye takıp ucundaki hdmı çıkışınıda ekran kartına taktım hocam.
Piyasadaki dönüştürücülerin %70'i bu tarz durumlarda işe yaramıyor. Ayrıca anakarttan o şekilde görüntü alamazsınız. Kesin çözüm uygun girişli bir mönitör sanırım.
hocam anakarta değil ekran kartına taktım dönüştürücüyle birlikte.

Öncelikle herkese iyi forumlar. Bizde yeni toplanmış bir bilgisayar var fakat eski bir monitör var. Monitörde sadece vga girişi var. Ekran kartında ise 1x HDMI ve 1x DP girişi var. Ve vga kablosunu anakarta bağlayıp bilgisayarı açtığım zaman görüntü alamıyorum. Bu şekilde görüntü alabilme ihtimalim var mı ? yada yarın hdmı to vga dönüştürücü alıp ekran kartına bağlasam görüntü alabilir miyim ? Yardımcı olursanız çok sevinirim.
- Diye konu açmıştım. Bugün dönüştürücü alıp ekran kartına bağladım ve yine görüntü alamadım. Kasayı önceki gün kendi monitörüme bağladımda hiçbir problem yoktu hatta windows falan kurdum. Neden böyle oldu yardımcı olur musunuz ? bios falan mı resetlesem acaba ? bir ihtimal aldığım dönüştürücünün bozuk cıkma ihtimali var mı ?
Dönüştürücü bozuk olabilir ben birçok dönüştürücü aldım hiçbir sorun yaşamadım

Opehlia

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
228
İsim
deniz asik
bende ilk kez duydum. vga girişini dönüştürücüye takıp ucundaki hdmı çıkışınıda ekran kartına taktım hocam.

hocam anakarta değil ekran kartına taktım dönüştürücüyle birlikte.
Anladım, dediğim gibi şans işi. Başka dönüştürücü deneyebilirsiniz ama gecikmeler olabilir biraz.

oguz23

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Oğuz Zeyrek
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
hocam kendi kasamı o kasanın yanına götüreceğim simdi tek tek herhangi bir parçada sorun var mı bakacam

oguz23

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Oğuz Zeyrek
Güncel olarak dönüştürücüyle denedim şuan öncekine kıyasla monitörün ışığı beyaza döndü ama yine görüntü gelmedi. Ama ışık beyaza döndü ne demek bu ?

oguz23

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Oğuz Zeyrek
sorunu hallettim vga kablosu arızalıymış başka bir vga kablosu ile sorun çözüldü.

Top Bottom