Neler Yeni

Görüntü donuyor, sesler ve kontroller devam ediyor. Acil yardıma ihtiyacım var.

wDread

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Gökalp Yavaş
Yaklaşık 1 ay önce görüntü donuyor ancak sesler ve kontroller devam ettiği bir sıkıntı yaşamıştım. Güç kaynağını değiştirmiştim ve sorunum çözülmüştü fakat çözüldükten 1 hafta sonra tekrar başıma geldi sonra bir süre daha başıma gelmedi ama sonra ara sıra tekrar başıma gelmeye başladı.
Bende parçaları değiştirmeye karar verdim.
Bir akrabamızda kullanmadığı bir bilgisayar vardı ondan bazı parçalar aldım

Anakart, işlemci, ram, vs. aldım.
Ekran kartı, hdd, ssd ve güç kaynağı aynı kaldı.
Ancak görüntünün donup sesin devam etmesi sıkıntısı tekrar başladı.
Bende sıkıntının tekrar güç kaynağından olduğunu düşündüm çünkü aldığım işlemci daha fazla güç kullanıyordu. 550w 80+ psu aldım ve daha 1 saat önce monte ettim. ve de 4 gb daha ram adlım ve ram'i 8gb'a yükselttim ama ne göreyim donma sorunu devam ediyor.
Tek çözümüyse "Msi Afterburner"dan ekran kartı gücünü düşürmekti ancak o da tam bir çözüm sunmuyordu ara sıra yine oluyor. Ben artık sıkıntının ekran kartından olduğunu düşünmeye başladım. Kafayı yemek üzereyim ne olur acil yardım edin 500 lira masraf ettim sırf 20 gün doğru düzgün oyun oynayabilmek için. 20 gün sonra şehir dışına gitmem gerek ve seneye yks'ye gireceğim için daha oyun vs oynayamam. Ne olur acil yardım edin.
Önceki sistemim;
PSU: 220w (300w'a yükseltmiştim.)
CPU: İntel Pentium E6700 3.2GHZ
RAM: 4GB DDR3
GPU: GT710 2GB GDDR3
1x 480gb SSD, 1x 1TB HDD
3x Fan

Şimdiki Sistemim;
PSU: 550w 80+
CPU: i5 750 2.6ghz
RAM: 8GB DDR3 1333MHZ
GPU: GT710 2GB GDDR3
1x 480gb SSD, 1x 1TB HDD
3x Fan
Msi Afterburner ekran görüntüsü ektedir.
Msi-gt710.PNG

İlk konum olduğu için hatam varsa kusura bakmayın. Acil yardıma ihtiyacım var lütfen acil yardım edin.

wDread

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Gökalp Yavaş
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
FurMark stres testi yaptım ve test 10 saniye olmadan kapandı. Ekran kartı 50 dereceyi geçmemesine rağmen kapandı. Test yarıda kapanıyorsa ısınma problemi olduğuna işaretmiş diye duymuştum ama 50 derece gösteriyor. Ne yapmalıyım acil yardıma ihtiyacım var.
Bilgisayar değil sadece uygulama kapanıyor.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

Forum istatistikleri

Konular
991,457
Üyeler
156,777
Son üye
İreoooni
Top Bottom