Neler Yeni

Gözlük kullanımı hakkında bir sorum var

rafetsunal

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
158
İsim
Rafet Sunal
Dün göz hastalıkları randevum ile birlikte devlet hastanesine gittim. Görmede bir kusurum yok diyerekten sadece güneş altında sağ gözümü zor açıyorum şikayeti ile gitmiştim. Bana sol 1 sağ 0.75 miyop dediler ve gözlük verdiler tamam dedim bugün gözlüğümü aldım fakat bir problem var gözlüğü taksamda takmasam da aynı görüyorum hatta hiç gözlük kullanmadığım için gözlüğü takınca algılarım değişiyor mesafeyi ayırt edemiyorum. Sizce ne yapmalıyım? Belki psikolojiktir bilmiyorum fakat gözlüğü takınca dahi görüşümde bir değişim olmuyor.

oEnesQlf

80+ Silver
Dün göz hastalıkları randevum ile birlikte devlet hastanesine gittim. Görmede bir kusurum yok diyerekten sadece güneş altında sağ gözümü zor açıyorum şikayeti ile gitmiştim. Bana sol 1 sağ 0.75 miyop dediler ve gözlük verdiler tamam dedim bugün gözlüğümü aldım fakat bir problem var gözlüğü taksamda takmasam da aynı görüyorum hatta hiç gözlük kullanmadığım için gözlüğü takınca algılarım değişiyor mesafeyi ayırt edemiyorum. Sizce ne yapmalıyım? Belki psikolojiktir bilmiyorum fakat gözlüğü takınca dahi görüşümde bir değişim olmuyor.
Gözlük nesneleri biraz daha uzak ve küçük gösteriyor ama zamanla alışıyorsun.

Cwenna

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Aykut
0.75 küçük bir rakam. Ayırt etmesi zor olabilir. Daha uzaklara bakmayı dene gözlüklü ve gözlüksüz. Ayrıca algılarım değişiyor dediğin kısım gayet normal. Gözlük gözüne alışması lazım. Alışması zaman alabilir.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
994,920
Üyeler
157,300
Son üye
Eren4236
Top Bottom