Neler Yeni

Öneri Grafik tasarım & yazılım 20K bütçe laptop önerisi

Efe0334

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
22
İsim
Efe Bulduk
Bütçe
20000
Merhaba arkadaşlar bütçem 15-20K Arasi zorlasam 25k olabilir grafik tasarım yazılım gibi işlere merakım var kendimi bu alanda geliştirmek için bir laptop almak istiyorum oyun oynamak için kullanmayacağım dediğim gibi grafik tasarım olur yazılım kısmı olur bu alanda uzun kullanımlık laptop öneriniz varsa bekliyorum

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,438
İsim
Olcay akbulut

Golf 4 R32

80+ Silver
26 olursa
26 olmazsa
İkisininde ekran kartı 140w olduğu için gayet güçlü ve yeterli. Ram takabilirsiniz bi 8gb daha.

Efe0334

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
22
İsim
Efe Bulduk
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Teşekkür ederim önerdiğin için verilen önerilerin notunu alıyorum araştıracağım
Mesaj otomatik birleştirildi:

upgrade ediliyor mu bilmiyorum ancak 8 gb ile hiç bir şey yapamaz, bana 16 gb ram yetmiyor bile photoshopta
Sizin bir öneriniz var mı

26 olursa
26 olmazsa
İkisininde ekran kartı 140w olduğu için gayet güçlü ve yeterli. Ram takabilirsiniz bi 8gb daha.

Önerin için teşekkürler başka önerin varsa onların da linkini atabilirsin

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,438
İsim
Olcay akbulut
Teşekkür ederim önerdiğin için verilen önerilerin notunu alıyorum araştıracağım

Sizin bir öneriniz var mı

Önerin için teşekkürler başka önerin varsa onların da linkini atabilirsin
ben olsam oyun oynanmayacaksa 2. el macbook air alırdım. Kaldı ki öylede yaptım ben. Bütün tasarım ve video edit işlerimde macbook air m2 kullanıyorum. Sen m1 li modele bakabilirsin

ben olsam oyun oynanmayacaksa 2. el macbook air alırdım. Kaldı ki öylede yaptım ben. Bütün tasarım ve video edit işlerimde macbook air m2 kullanıyorum. Sen m1 li modele bakabilirsin
tasarım yapacaksan önem vermen gereken en büyük 2 konu var "deneyimlerime göre" ekran kalitesi ve ram. Eğer 3d yapıp after effects üzerinden çok büyük projelerde çalışacaksan o zaman gaming laptop almanı öneririm ama yok illustrator ve photoshopda işler yapıcam şarjı çok gitsin ekranıda güzel olsun dersen kessssinlikle macbook air m1 öneririm.

tasarım yapacaksan önem vermen gereken en büyük 2 konu var "deneyimlerime göre" ekran kalitesi ve ram. Eğer 3d yapıp after effects üzerinden çok büyük projelerde çalışacaksan o zaman gaming laptop almanı öneririm ama yok illustrator ve photoshopda işler yapıcam şarjı çok gitsin ekranıda güzel olsun dersen kessssinlikle macbook air m1 öneririm.
işi öğrenip paranı kazandığından zaten kendi ihtiyaçlarını da anlamış oluyosun o zaman kendine uygun pcyi alırsın

Deepnise

80+
Tasarım alanında işin içine 3d girecekse eğer rtx ekran kartlı bütçene uygun f/p herhangi bir oyuncu laptop işini görecektir. Takip etmiyorum sistemleri ancak takip edenlerin önerilerinden birini alabilirsin.

Mac düşünüyorsan özellikle 25 k gibi bütçeyle hiç tavsiye etmem. Bu fiyata alabileceğin bir mac tamamiyle 3d render konusunda çöp. Ancak 2d tasarım, video edit ve yazılım için kullanılabilir tabi.

Son düzenleme:
Bu forumda npc gibi oyun bilgisayarı atıp duruyorlar. Adam yazılımcıyım diyor oyun bilgisayarı atıyor grafik tasarım diyor oyun bilgisayarı atıyor. Başka yerden araştır. Dikkat edeceğin şeyler srgb, ips, bu fiyatlarda olur mu bilmiyorum 2k, batarya süresi, incelik, sessizlik. Dışarıda kullanmayacaksan ona göre bataryadan kısabilirsin. Depolama alanının fazla olması lazım. Yani sen fiyat yükünü ekran kartının çektiği bilgisayarları almayacaksın. Geçen gün burada bilgisayar mühendisi 50k bütçeli pc isteyen adama şarjı 2 saat giden oyun pc'si atıyorlardı.

Top Bottom