Neler Yeni

GTA 5 AŞIRI TAKILMA SORUNU

emrhan216

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Emirhan Akbulut
2 gün önce Steam'dan GTA 5 aldım ve indirdim ve oyuna giriyorum aşırı bir takılma oluyor. Araba sürerken veya yürürken donup donup duruyor. Sistemim oyunu çok rahat açabilecek bir sistem fakat neden böyle yaptığını çözemiyorum.
Sistem:
Intel Core i5-8400 2.8GHz
8 GB DDR4 2666MHz CL16 RAM.
GTX 1660 Ti 6 GB.

LoserIl

80+ Silver
Grafik ayarları ve görüntü kalitesi nedir?

Genc0

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
22
İsim
Faruk Efe Genç
2 gün önce Steam'dan GTA 5 aldım ve indirdim ve oyuna giriyorum aşırı bir takılma oluyor. Araba sürerken veya yürürken donup donup duruyor. Sistemim oyunu çok rahat açabilecek bir sistem fakat neden böyle yaptığını çözemiyorum.
Sistem:
GTX 1660 Ti 6 GB.
Monitör kaç hz

emrhan216

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Emirhan Akbulut
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Siaus

80+
100fps fln alıyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

60hz ama vsync açıyorum yine aynı
v-sync açıksa kapatmayı kapalıysa açmayı dene msaa 2x de falan olursa iyi olur bir de advenced graphicsdeki şeyler açıksa kapatabilirsin

Armi3067

80+ Bronze
Sistem:
GTX 1660 Ti 6 GB.
1. GTA V'te yuksek fps kasma ve donmalara sebep verebiliyor oyun motoru cok yuksek fps aldirtmiyor, vsync acarak kontrol et
2. Ayni sorun vsync acik iken devam ediyorsa vram kullanimina dikkat et vram kullanimi arttiracak ayarlari bir akdeme kis doku kalitesi, golge kalitesi gibi
3. Oyun HDD kurulu ise SSD'ye kur dene fakat GTA V HDD de bile rahat calisir diye dusunuyorum
4. hem tek kanal ram kullaniyorsun hemde 8GB, 8GB belli bir yere kadar yeticektir birde tek kanal olmasiyla genel performansin dusuk olmasi gayet normal

Yani sadece cpu ve gpu bakarak rahat kaldirir denmemeli

emrhan216

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Emirhan Akbulut
1. GTA V'te yuksek fps kasma ve donmalara sebep verebiliyor oyun motoru cok yuksek fps aldirtmiyor, vsync acarak kontrol et
2. Ayni sorun vsync acik iken devam ediyorsa vram kullanimina dikkat et vram kullanimi arttiracak ayarlari bir akdeme kis doku kalitesi, golge kalitesi gibi
3. Oyun HDD kurulu ise SSD'ye kur dene fakat GTA V HDD de bile rahat calisir diye dusunuyorum
4. hem tek kanal ram kullaniyorsun hemde 8GB, 8GB belli bir yere kadar yeticektir birde tek kanal olmasiyla genel performansin dusuk olmasi gayet normal

Yani sadece cpu ve gpu bakarak rahat kaldirir denmemeli
şuan sadece 8gb ram takılı onu 8gb ram yapacağım ram kargoda şuan

Top Bottom