Neler Yeni

Yardım GTA V Anlamsız Düşük FPS Sorunu

pentiti

80+ Silver
işlemci 2400tl kanka 650 tllik işlemciyle nasıl bir tutuyosun :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

orası açık
Aynı özelliklere sahip işte fiyat ile alakası yok zamanında o işlemci ucuzdur stoklar tükendiği için olabilir mi diyorum sanaa.

6. nesil bi işlemci nasıl 4gblik ekran kartını besleyemiyor anlayamadım
Bakın nesile göre de alakası yoktur 9. nesil kullansanız bile kötü işlemciler var 9. nesil en kötü nesillerden biri. Core ve Thread sayısı önemli fiyat, nesil değil.

sc4rled

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
657
İsim
scarled.
Aynı özelliklere sahip işte fiyat ile alakası yok zamanında o işlemci ucuzdur stoklar tükendiği için olabilir mi diyorum sanaa.
kankacım 4 çekirdek olunca aynı özellik olmuyor işte 6. nesil bir intel işlemciden bahsediyoruz tek gtada mı darboğaz yapıyor bu sistem diğer oyunlarda nasıl hiçbir sıkıntı olmuyor

Alpbruh

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
139
İsim
Alp Goksel
Arkadaşlar yaklaşık 2 hafta önce ekran kartımı değiştirdim. GTX 750 Ti´den 1650 GAMING X´e geçmeme rağmen GTA´da fpsim artması gerekirken çok fazla düştü. 50 fpsin üzerine çok nadir çıkıyor genellikle 30 - 45 arası alıyorum. Sistemimin çok benzeri bi arkadaşımda var aynı sunucuda 90 fps alıyor ama ben de fps anlattığım şekilde. Nedeni ne olabilir (Ayarlar Very High fakat ayarları düşür demeyin her türlü ayar denedim hep aynı fps.)

Tam Sistem:
MSI GEFORCE GTX 1650 GAMING X 4G 4GB GDDR5 128bit
Intel Core i5 6500 Soket 1151 3.2GHz
GSKILL 8GB (1x8GB) Aegis DDR4 2400Mhz

Forza Horizon 4´de falan yüksek ayarlarda 80 fps e yakın alıyorum ama GTA nedensiz bi şekilde çok düşük fps veriyor.

Oyundaki sistem değerleride ortalama şu şekilde
Ramden kaynaklanabilir yada optimizasyon ile ilgili sorun var bugün başka biride demisti

sc4rled

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
657
İsim
scarled.

Bakın nesile göre de alakası yoktur 9. nesil kullansanız bile kötü işlemciler var 9. nesil en kötü nesillerden biri. Core ve Thread sayısı önemli fiyat, nesil değil.
işlemci sadece gtada mı darboğaza kaçıyor diğer oyunlarda bir sıkıntı yok

pentiti

80+ Silver
kankacım 4 çekirdek olunca aynı özellik olmuyor işte 6. nesil bir intel işlemciden bahsediyoruz tek gtada mı darboğaz yapıyor bu sistem diğer oyunlarda nasıl hiçbir sıkıntı olmuyor
6. Nesil Intel diyorsun da ben 9. nesil kullanıyorum. Nesil ile karşılaştırmak çok saçma. Core ve Thread sayısı önemli. Ben 9. Nesil kullanıyorum 9. Nesilin en dandik işlemcisi hatta bu zamanda asla 9. nesil önerilmez mesela.

sc4rled

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
657
İsim
scarled.
Ekran kartı güncel işlemci geride kaldı. 11.nesil işlemciler gelecek
yani ben şimdi 2gblik ekran kartıyla 80 90 fps aldığım bi oyunda sadece işlemci düşük kalıyor diye 35 fps mi oynıcam

!ROGStrix!

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Arkadaşlar yaklaşık 2 hafta önce ekran kartımı değiştirdim. GTX 750 Ti´den 1650 GAMING X´e geçmeme rağmen GTA´da fpsim artması gerekirken çok fazla düştü. 50 fpsin üzerine çok nadir çıkıyor genellikle 30 - 45 arası alıyorum. Sistemimin çok benzeri bi arkadaşımda var aynı sunucuda 90 fps alıyor ama ben de fps anlattığım şekilde. Nedeni ne olabilir (Ayarlar Very High fakat ayarları düşür demeyin her türlü ayar denedim hep aynı fps.)

Tam Sistem:
MSI GEFORCE GTX 1650 GAMING X 4G 4GB GDDR5 128bit
Intel Core i5 6500 Soket 1151 3.2GHz
GSKILL 8GB (1x8GB) Aegis DDR4 2400Mhz

Forza Horizon 4´de falan yüksek ayarlarda 80 fps e yakın alıyorum ama GTA nedensiz bi şekilde çok düşük fps veriyor.

Oyundaki sistem değerleride ortalama şu şekilde
Cpu kullanım acarmışım dar boğaz olabilir

Bestistaken

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
264
İsim
Ferid Mammadov
Darboğaz var ayarları yükseltin, etki etmezse Gpu Driverini güncelleyin sorun devam ederse DDU (Display Driver Uninstaller) ile mevcut driveri silip yeniden son driveri kurun bu da işe yaramazsa sisteme format atın.

sc4rled

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
657
İsim
scarled.
Darboğaz var ayarları yükseltin, etki etmezse Gpu Driverini güncelleyin sorun devam ederse DDU (Display Driver Uninstaller) ile mevcut driveri silip yeniden son driveri kurun bu da işe yaramazsa sisteme format atın.
ayarlar şuan ultra very high karışık ,ekran kartı driverları tam, DDU dediğiniz şeyi yapıcam teşekkürler

Brom şu videodaki ayarları yapar mısın (cidden dar boğaz olması gerekiyor ama sende var gibi )
yapayım

Bestistaken

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
264
İsim
Ferid Mammadov
ayarlar şuan ultra very high karışık ,ekran kartı driverları tam, DDU dediğiniz şeyi yapıcam teşekkürler

yapayım
DDU anlamazsanız Technopat da konu olucak tı ve ya interneten araştırın

sc4rled

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
657
İsim
scarled.
DDU anlamazsanız Technopat da konu olucak tı ve ya interneten araştırın
tamamdır yapıcam, ek olarak windowsun kendi sıfırlaması ile atsam formatı olur mu? yoksa biostan mı atmam şart

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
970,931
Üyeler
153,471
Son üye
Werzybey17