Neler Yeni

GTX 1080 ile 20 günlük mining değerlendirmesi

Lisa Su

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
546
İsim
Can Uzay
Hocam birkaç gün ethermine, birkaç gün binance poolda kazıp eth kazançlarına bakarak kıyaslama yapmak çok yanlış olur. Çünkü zorluk seviyesi her gün değişiyor. Ama benim tercihim her zaman binance pool'dan yana. Çünkü günlük ödeme alıyoruz alt sınır olmadan, Pool fee ethermine'ın yarısı kadar. Nadiren de olsa bonus veriyor binance. Yatan para direkt binance hesabına geldiği için %1 kesinti ile 1 dakika içinde paparadan banka hesabında oluyor paran.

Ayrıca kasımda tek kart ile miningi anlatan bir konu açmıştım. Linç yemiştim şimdi keşke biraz araştırsaydım önyargılı olmasaydım diyorlardır o linç edenler :D

Jason Statham

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
214
İsim
Jason Statham
1660S kartıma ayar yapmama rağmen 75W çekmesine rağmen 30MH hızında 24 saat çalışmada aylık 300TL elektrik faturası getiriyor fazladan. Kârım ise 200TL. İşlemcim 2700X 2.18GHz 35W'da sabit kullanıyorum. İşlemci monitör ekran kartı bellekler fanlar falan tüm hesaplamaları yapınca 150W çıkıyor ortaya. 1 kWh 79Kr ise maksimum aylık 100Tl fazla gelmesi gerekiyor. Gerçekten anlamadım garip bir sorun var. Sırf bu yüzden bıraktım bugün ETH kazmayı :( (PC ayda ortalama 700 saat açık duruyor, monitör geceleri kapandığı için ortalama güç tüketimi 120W).

slayerzs34

80+ Bronze
Ne birkaç günü kardeş
Mesaj otomatik birleştirildi:

1660S kartıma ayar yapmama rağmen 75W çekmesine rağmen 30MH hızında 24 saat çalışmada aylık 300TL elektrik faturası getiriyor fazladan. Kârım ise 200TL. İşlemcim 2700X 2.18GHz 35W'da sabit kullanıyorum. İşlemci monitör ekran kartı bellekler fanlar falan tüm hesaplamaları yapınca 150W çıkıyor ortaya. 1 kWh 79Kr ise maksimum aylık 100Tl fazla gelmesi gerekiyor. Gerçekten anlamadım garip bir sorun var. Sırf bu yüzden bıraktım bugün ETH kazmayı :( (PC ayda ortalama 700 saat açık duruyor, monitör geceleri kapandığı için ortalama güç tüketimi 120W).
75 w 30 mh ile mük kazanç sağlanır

Nvidia_GF_FX_500

80+ Silver
En İyi Cevap
3
Çıkarları var bu gibi işlerde firmaların. Data paylaşma zorunluluğu bırakıyorlar insanlarda. Cüzdan bilgisi paylaşma vs... Eskisi gibi değil artık kişisel veriler önem arz ediyor evet 8 dolar iyi para fakat benim kişisel bilgilerim bu kadar ucuz değil ki satmam yani bu şekilde.
O sadece bir tanesi farklı farklı ödül verenler var. Ben pek anlamadım, kusura bakmayın.

Lisa Su

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
546
İsim
Can Uzay
Ne birkaç günü kardeş
Birkaç gün derken bugün ile yarın bile birbirini tutmuyor sen uzun süre yapmışsın bir de. Bundan bahsediyorum. Ha desen ki aynı anda iki farklı rigde aynı mhlar ile kazım yaptım ethermine x eth verdi binance pool y eth verdi, o zaman kıyaslama yapabilirsin.

slayerzs34

80+ Bronze
benim tercihim her zaman binance pool'dan yana
Binancede şu anki değeri 0.40 cent eth daha az kazdım. Ethermine geçtim farklı daha çok kazıyor. Tartışmaya kapalı bu durum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

O sadece bir tanesi farklı farklı ödül verenler var. Ben pek anlamadım, kusura bakmayın.
Hepsi aynı. Önermiyorum

Son düzenleme:

Lisa Su

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
546
İsim
Can Uzay

Lisa Su

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
546
İsim
Can Uzay
Eyvallah ethermine binance pool'dan daha iyi demek kıyaslama değil :D Ben kaçar.

Konuyu okuyan diğer arkadaşlar için bilgilendirme yapayım, bu konuda çok bilgi kirliliği var.

İki havuz arasında seçim yapacaksanız 10 gün onda kazayım 10 gün diğerinde kazayım hangisi yüksek verirse o iyidir mantığı çok yanlıştır. Çünkü kazım zorluğu sürekli değişmekte ve aynı havuzdan 1 gün 0.1 diğer gün 0.2 bile alabilirsiniz. Bu zorluk tüm havuzları aynı anda etkilemektedir. Genellikle eth fiyatı artarsa zorluk da artar eth geliriniz düşer.

Peki nasıl doğru havuzu seçeceğiz? En basitinden iki farklı bilgisayardan aynı anda iki havuzda da bir süre (ne kadar uzun süre kazarsanız o kadar doğru sonuç alırsınız önerilen 1 ay) kazım yaparak eth gelirlerinizi kıyaslayabilirsiniz.

İşin detayına inersek Miningde her havuzun kendine has ödül mantığı vardır. PPS, PPLNS, PPS+, FPPS gibi. Örnek olarak iki havuzu ele alalım, ethermine ve binance pool. İki havuzun da kendine göre artıları ve eksileri bulunuyor.

Ethermine
PPLNS mantığıyla ödül dağıtır, PPLNS yalnızca blok çözüldüğü zaman ödül dağıtır ve blok çözerken şans faktörü her zaman bulunmaktadır. Ethermine toplam havuz gücü yüksek olduğu için genellikle sık olarak blok çözer ve şans faktörü pek fazla etki etmez.

ETHleri çekebilmek için en az 0.1 eth ulaşmanız gerekir, düşük hashrate ile kazım yapıyorsanız 0.1 ulaşamadığınız zaman 14 gün içerisinde kazdığınız kadar ödeme alırsınız. 0.05 ise bu süre 7 gün.

Pool fee %1 alır. Her havuzun kendine aldığı komisyon vardır, kazancınızın %99'u size ödenir ethermine havuzunda.

Binance Pool
PPS+ mantığıyla ödül dağıtır. PPS+ blok çözseniz de çözmeseniz de ödül alırsınız. Şans faktörü bulunmamaktadır. Bunu bir anlaşma olarak düşünün, blok binance pool tarafından çözülse de çözülmese de size her blok için vereceği miktar belirlenmiştir. Ayrıca blok ödülünün yanı sıra transaction feelerden de pay alırsınız.

ETHleri çekebilmek için herhangi bir alt limit bulunmamaktadır ancak her gün sadece 1 ödeme alabilirsiniz. düşük hashrate ile kazım yapıyorsanız ve paranızı hemen çekmek istiyorsanız, çekebilirsiniz. 7 gün veya 14 gün beklemenize gerek yoktur.

Pool fee olarak %0.5 alır, %99.5 size öder.

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
958,828
Üyeler
151,298
Son üye
RealFakih
Top Bottom