Neler Yeni

gtx 1650 ekran kartlı laptop tercih etmeyi düşünüyorum çünkü :

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Muhammet İMİR
Herkese merhaba arkadaşlar bir konuda yardıma ihtiyacım var bu sene mühendislik derslerim ve oyun oynamam için laptop almaya karar verdim toplama sistem almanın hem performans hem fiyat olarak daha iyi olduğunun farkındayım fakat günlük kullanımda laptopa ihtiyacım var . Bundan dolayı size laptoplar hakkında danışmak istedim. 2 seçeneğim vardı çunkü bütçem 16-17bin tl ya gtx1650 li bir laptop almak ya da 3050ti /3050li bir laptop almak . Fakat ben düşündümki 1650 ile 3050 arasında dlss teknolojisini destekleyen oyunların haricinde pek fps farkı yok fakat para farkı var . Eğer 3050li bir sistem alırsam raminden kısıcaktım ssdsinden kısıcaktım veya pek tercih etmeyi düşünmediğim markalardan alacaktım. Ama 1650 alırsam hem fiyatı 2-3 bin tl arasında farkım olacaktı hem de fps açısından benim oynamak istediğim türde oyunlardan pek bi fark olmayacaktı (oynamak istediğim oyunlar lol , valorant , ow2 , csgo tarzı online oyunlar ) bende 1650li sistem almaya daha yakın hissetmeye başladım fakat pek de bir bilgim olmadığından size danışmak istedim .Birde 3050 ile 1650 ekran kartlarının bellekleri 4gb zaten yüksek sistem isteyen oyunlarda yüksek performans alamayacağım diye düşündüm ve yüksek performans isteyen oyunları da çok tercih etmiyorum en azından şu sıralar. İleride iş sahibi olunca belleği yüksek bi ekran kartlı masaüstü bir sistem toplama hayalim de var açıksa o yüzden beni üniversite hayatımda götürsün diye laptop alıyorum da denebilir. Özetleyecek olursam size sorum 1650li bilgisayar işimi görür mü yoksa daha fazla para verip 3050li laptop mu almalıyım ?

Bu arada almayı düşündüğüm iki model de bu : https://www.hepsiburada.com/monster...yari-p-HBCV00002RJF15?magaza=Monster Notebook

Dahası  
Reaksiyon skoru
136
İsim
Yakup Bolat
Mesaj otomatik birleştirildi:

O cihazları almaktansa bu cihazı tavsiye ederim

Monsterda ısınma ve ses problemleri var gerçi tongfang kasalar biraz daha iyi diyorlar ama bilmiyorum tam olarak
Hp de çok abartı kalitede değil ama fiyat performans konusunda attığım cihaz işini görür 8 ram ekleyip kullanırsın

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Muhammet İMİR
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

O cihazları almaktansa bu cihazı tavsiye ederim

Monsterda ısınma ve ses problemleri var gerçi tongfang kasalar biraz daha iyi diyorlar ama bilmiyorum tam olarak
Hp de çok abartı kalitede değil ama fiyat performans konusunda attığım cihaz işini görür 8 ram ekleyip kullanırsın
teşekkür ederim

Dahası  
Reaksiyon skoru
87
İsim
Bahri Karakoç
Link1
Link2
Link3
Kafanızda bir fikir oluşması için attım, fiyatlarına ve özelliklerine çok bakmadım. Lenovo kullanmadım fakat Acer Nitro 5 i kullanan birisi olarak çok memnun olduğumu söylemeliyim. Klavyesi aşırı derecede rahat hissettiriyor, ısınmıyor. Gayet güzel bir ürün. Ekran kartı olayına gelince de bana kalırsa rtx serisi bir ekran almanız. Eğer Gtx serisi bir ekran kartı alırsanız ileriki süreçte değiştiremezsiniz çünkü anakarta lehimli oluyor. Fakat Rtx serisi bir ekran kartı alırsanız ileride elinize para geçince Ram de alırsınız SSD'de.Ayrıca DLSS teknolojisi eninde sonunda lazım olacaktır, dünyanın sonuna kadar rekabetçi oyunlar oynayamazsınız :)

Top Bottom