Neler Yeni

Öneri Güç Kaynağı Önerisii

yigido7

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Yiğit
Dostlar Selam
R5 5600 ve RTX 4060 lı sistem topladım.

PowerBoost PR028BB 650W 80+Bronze Tempered Glass ARGB USB 3.0 ATX Mid Tower Kasa

Sinerji üzerinden bu kasa ve PSU yu aldım.
Kasamı topladım.Fişe taktıktan sonra PSU dan beyaz duman geldi.Görür görmez gücü kestim.
Daha sonra bununla ilgili konu açtım.
Bilgisayarcı ya gidip diğer parçaları test ettirdim çalıştı.
Daha sonra ürünü sinerjiye geri gönderdim.
İade/Değişim hakkı çıktı.Ancak üstüne koyucak bütçem kalmadığı için mecbur değişim yapmak zorunda kaldım .Bir sonraki ay mutlaka yenisini alıcam çünkü forumlarda güç kaynağına C4 bomba almışsın gibi söylemler var.Durum bu.
İki sorum var;

1- Bu almış olduğum PSU gerçekten söylenenler gibi mi?PC yi yakar mı ?Zarar verir mi? 1 Aylığına olsa bile kullanmamalı mıyım?

2-İleride ddr5 geçmeyi ve ekran kartını 4070 yapmayı düşünüyorum.Bu parçalara göre PSU önerileriniz nelerdir?

Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.

Kratos2008

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
964
İsim
Ömer
Instagram
aydomer39
Steam
1316142768
Dostlar Selam

PowerBoost PR028BB 650W 80+Bronze Tempered Glass ARGB USB 3.0 ATX Mid Tower Kasa

Kasamı topladım.Fişe taktıktan sonra PSU dan beyaz duman geldi.Görür görmez gücü kestim.
İade/Değişim hakkı çıktı.Ancak üstüne koyucak bütçem kalmadığı için mecbur değişim yapmak zorunda kaldım .Bir sonraki ay mutlaka yenisini alıcam çünkü forumlarda güç kaynağına C4 bomba almışsın gibi söylemler var.Durum bu.
İki sorum var;

1- Bu almış olduğum PSU gerçekten söylenenler gibi mi?PC yi yakar mı ?Zarar verir mi? 1 Aylığına olsa bile kullanmamalı mıyım?

2-İleride ddr5 geçmeyi ve ekran kartını 4070 yapmayı düşünüyorum.Bu parçalara göre PSU önerileriniz nelerdir?

1: kullanma anakart yanar bütün parçalar çöp olur
2: https://www.vatanbilgisayar.com/msi-mag-a750gl-pcie5-750w-80-plus-gold-guc-kaynagi.html

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Dostlar Selam

İki sorum var;

PSU zaten kendinizinde tecrübe ettiği üzere sıkıntılı. PSU larda böyle dandik ürünlerde bir sorun olduğunda 2 seçenek var ya şanslısındır yani ilk seferde olduğu gibi sadece PSU gider. 2. durum ise PSU beraberinde anakart, işlemci, RAM gibi bileşenleride bozabilir.

Bu riskli durumda 1 aylığına bilgisayarı kullanman gerekmiyor ise bence kullanma dursun öyle.

İleriye dönük olarak bir bütçe belirtmemişsin ama uygun bir PSU olarak bu olur:

yigido7

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Yiğit
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
PSU zaten kendinizinde tecrübe ettiği üzere sıkıntılı. PSU larda böyle dandik ürünlerde bir sorun olduğunda 2 seçenek var ya şanslısındır yani ilk seferde olduğu gibi sadece PSU gider. 2. durum ise PSU beraberinde anakart, işlemci, RAM gibi bileşenleride bozabilir.

Bu riskli durumda 1 aylığına bilgisayarı kullanman gerekmiyor ise bence kullanma dursun öyle.

İleriye dönük olarak bir bütçe belirtmemişsin ama uygun bir PSU olarak bu olur:

PC yi yaklaşık 20 gün kullanmam gerekiyor
10 yıllık bir apartmanda oturuyorum ayrıca akım korumalı priz fln var 20 gün idare etmez mi

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
PC yi yaklaşık 20 gün kullanmam gerekiyor
10 yıllık bir apartmanda oturuyorum ayrıca akım korumalı priz fln var 20 gün idare etmez mi

Yani net bişey denemez bu şans işi, elektronikte her şey anlıktır.

Top Bottom