Neler Yeni

Gümrük ve ptt yavaşlığı

AquaMya

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
122
İsim
mustafa yaser
Fc moto üzerinde motor montu aldım revitin kargo ücretiyle beraber 146€ tuttu buda 150€ yurtdışı limitini geçmemesi demek oluyor. Fakat ürün haziran 12 de sipariş ettim. Trye gelmesi 3 gün sürdü fakat bizim gümrük ve o kadar yavaş ki ülkeye giriş yaptığını bile sisteme girmemişler. Sizce kaç gün sürer elime ulaşması gümrükte ki ürünümü nasıl sorgular durumunu öğrenirim yardımcı olur musunuz?

Marginale

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
761
İsim
Muhammed emin efe
Fc moto üzerinde motor montu aldım revitin kargo ücretiyle beraber 146€ tuttu buda 150€ yurtdışı limitini geçmemesi demek oluyor. Fakat ürün haziran 12 de sipariş ettim. Trye gelmesi 3 gün sürdü fakat bizim gümrük ve o kadar yavaş ki ülkeye giriş yaptığını bile sisteme girmemişler. Sizce kaç gün sürer elime ulaşması gümrükte ki ürünümü nasıl sorgular durumunu öğrenirim yardımcı olur musunuz?
Bazen 4 gün bazen 8 gün sürüyor ama 10 günden fazla sürmez. Bayram sonrası dönemde biraz fazla yoğun olabiliyor bazı gümrükler.

Farex

80+ Bronze
aynı durumu yaşıyorum dün gümrükten çıkıp ptt ye verilmiş 5 kargomdan 1 i ptt de şuan istanbulu gezdiriyor kargoyu şehir turu yaptırıyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bazen 4 gün bazen 8 gün sürüyor ama 10 günden fazla sürmez. Bayram sonrası dönemde biraz fazla yoğun olabiliyor bazı gümrükler.
Olay gümrük de değil ptt maalesef gümrük işlemi max 2-3 gün sürüyor.

Marginale

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
761
İsim
Muhammed emin efe
aynı durumu yaşıyorum dün gümrükten çıkıp ptt ye verilmiş 5 kargomdan 1 i ptt de şuan istanbulu gezdiriyor kargoyu şehir turu yaptırıyor

Olay gümrük de değil ptt maalesef gümrük işlemi max 2-3 gün sürüyor.
PTT postaya verirse çok geç gelir, araçlı kargoya verirse 2-3 gün içinde gelir. Kargo küçükse bu postaya verildiği için baya bekletir. Çok kargaşa var oradan oraya sürükleniyor kargo. Gümrük hızlı gümrük ise eğer 3 gün sürer. Normal gümrükte ürünü açıp hem kontrol edip hem değerine göre vergi oluşturdukları için 7-8 güne kadar sürebilir.

Farex

80+ Bronze
PTT postaya verirse çok geç gelir, araçlı kargoya verirse 2-3 gün içinde gelir. Kargo küçükse bu postaya verildiği için baya bekletir. Çok kargaşa var oradan oraya sürükleniyor kargo. Gümrük hızlı gümrük ise eğer 3 gün sürer. Normal gümrükte ürünü açıp hem kontrol edip hem değerine göre vergi oluşturdukları için 7-8 güne kadar sürebilir.
Benimkiler PTT kargo gözüküyor normalde geçen sene aldıklarım arasla geldi ben bu PTT ile kafayı yicem zaten tatile gidicem gittiğimde gelse bunlar ben yokken ger gönderir olay patlar

Marginale

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
761
İsim
Muhammed emin efe
Benimkiler PTT kargo gözüküyor normalde geçen sene aldıklarım arasla geldi ben bu PTT ile kafayı yicem zaten tatile gidicem gittiğimde gelse bunlar ben yokken ger gönderir olay patlar
Evet diğer firmalar hızlı gümrük işlemli geliyor. PTT'de Aliexpress vs gibi anlaşmalı yerden almadıysan ürünü açar kontrol eder vs mevzzu çok uzar. Benim de canımı çok sıkıyor bu durum.

AquaMya

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
122
İsim
mustafa yaser
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Evet diğer firmalar hızlı gümrük işlemli geliyor. PTT'de Aliexpress vs gibi anlaşmalı yerden almadıysan ürünü açar kontrol eder vs mevzzu çok uzar. Benim de canımı çok sıkıyor bu durum.
Öyle gerçekten hayır istanbuldaki birimimiz de diye bilgi bile girmemişler normalde 3 günlük işi 2-3 haftaya zor yapıyolar

cancan1135

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
377
İsim
can
3 günde amazon japonyadan aldığım kargolar oldu bazı gümrük kontrollerinin 15 dakika sürdüğünü hatırlıyorum tabi bunlar kısıtlamalar olmadan önce

AquaMya

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
122
İsim
mustafa yaser
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
3 günde amazon japonyadan aldığım kargolar oldu bazı gümrük kontrollerinin 15 dakika sürdüğünü hatırlıyorum tabi bunlar kısıtlamalar olmadan önce
Hocam tahminen benim sipariş tam 146€ tuttuğu için nerden ekleyip 150€ tamamlarızda ek vergi koyarız diye uğraşıyolar bence yoksa bu kadar uzun sürmesi normal değil.

AquaMya

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
122
İsim
mustafa yaser
150 euro olursa ek vergi değil gümrükte kalır, diye biliyorum
Gümrükten almanız için aldığınız fiyat kadar para istiyorlar.

Ptt ile iletişim kurabileceğim bir yer var mı hala bi değişiklik yok en son yurt dışına aktarıldı olarak gözüküyor

Böyle gözüküyor

Ekler

• Screenshot_20240628-084947.jpg
    Screenshot_20240628-084947.jpg
    286.1 KB · Hit: 7

Marginale

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
761
İsim
Muhammed emin efe
Gümrükten almanız için aldığınız fiyat kadar para istiyorlar.

Ptt ile iletişim kurabileceğim bir yer var mı hala bi değişiklik yok en son yurt dışına aktarıldı olarak gözüküyor

Böyle gözüküyor
Yurtdışı ulkemiz oluyor. Siz bekleyin çünkü zaten gümrükler yoğun normalden fazla sürer.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
935,804
Üyeler
147,015
Son üye
ksowkez
Top Bottom