Neler Yeni

GümrükMüdürlüğü cimer'de vergi itirazıma olumsuz cevap verdi

Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
fatih
" Başvuru konusu gönderi ile ilgili olarak yapılan inceleme neticesinde; Söz konusu belgelerde kayıtlı kıymet düşük olduğundan 2022/9 sayılı Genelgenin II. maddesinde yer alan '' ...ibraz edilen belgede kayıtlı kıymetin düşük bulunması halinde, eşyanın kıymeti gümrük müdürlüğünce belirlenir." hükmü gereğince eşyanın tespit edilen kıymeti üzerinden yapılan işlemde mevzuata aykırı bir husus bulunmadığından söz konusu talep reddedilmiştir. Tebliğ olunur. "
3.15tl ye ürün aldık ta çinden buraya geldi 71.92tl vergi kesildi 3.15tl ürüne. memurun yazdığı cevaba bakın. eşyanın kıymeti az müdürlükçe belirlenirmiş bunun prosedürü falan yok mu ? ürünün kıymetinin belirlenmesi yazdık googlede ürünün piyasa fiyatına göre yazılması gerekiyor bu herifler kafalarına göre 1000 dolar yazsa 1000 dolar mı vereceğiz. böyle bir saçmalık muz cumhuriyetinde bile olamaz ancak türkiye gibi kıytırık bir ülkede olabilir.
bilgili arkadaşlar üst mahkeme nedir yazarlarsa sevinirim. bir de bir kaç madde bulun bana kesin itiraz vericem üst kurula
şu linkte yönetmenliğe ulaştım. yönetmenlik hala geçerliyse ürün kıymeti belirlenmesi maddelerini kullanabilirim sanırım.

Kontfire

80+ Silver
" Başvuru konusu gönderi ile ilgili olarak yapılan inceleme neticesinde; Söz konusu belgelerde kayıtlı kıymet düşük olduğundan 2022/9 sayılı Genelgenin II. maddesinde yer alan '' ...ibraz edilen belgede kayıtlı kıymetin düşük bulunması halinde, eşyanın kıymeti gümrük müdürlüğünce belirlenir." hükmü gereğince eşyanın tespit edilen kıymeti üzerinden yapılan işlemde mevzuata aykırı bir husus bulunmadığından söz konusu talep reddedilmiştir. Tebliğ olunur. "
3.15tl ye ürün aldık ta çinden buraya geldi 71.92tl vergi kesildi 3.15tl ürüne. memurun yazdığı cevaba bakın. eşyanın kıymeti az müdürlükçe belirlenirmiş bunun prosedürü falan yok mu ? ürünün kıymetinin belirlenmesi yazdık googlede ürünün piyasa fiyatına göre yazılması gerekiyor bu herifler kafalarına göre 1000 dolar yazsa 1000 dolar mı vereceğiz. böyle bir saçmalık muz cumhuriyetinde bile olamaz ancak türkiye gibi kıytırık bir ülkede olabilir.
bilgili arkadaşlar üst mahkeme nedir yazarlarsa sevinirim. bir de bir kaç madde bulun bana kesin itiraz vericem üst kurula
şu linkte yönetmenliğe ulaştım. yönetmenlik hala geçerliyse ürün kıymeti belirlenmesi maddelerini kullanabilirim sanırım.
Ben de 72 TL ödedim ve sırf uğraşmamak için itiraz etmemiştim. Geldiğimiz hâle bak. Oldu olacak arada bir kapıya ugrasinlar da haraç ödeyelim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Güzel ülkem ne hâle geldi üzülüyorum..

diekatze

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
579
İsim
Kerem Uyar
Ben 20 veya 21 Nisan'da yazdım hala cevap yok

ReDeX

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
47
İsim
Alper Ahmet ATAY
Şaşırılacak bir şey yok hocam ülkenin hali bu yani. Eşyanın kıymetini gümrük belirler ne demek Allah aşkına yazık günah artık.

Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
fatih
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Şaşırılacak bir şey yok hocam ülkenin hali bu yani. Eşyanın kıymetini gümrük belirler ne demek Allah aşkına yazık günah artık.
küfürlü mesaj attım gümrük müdürlüğüne got büyütüyorsunuz haram vergi paralarıyla diye sorun olur mu :D

Son düzenleme:

MasterOfPuppets

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
603
İsim
Gokhan
Şaşırılacak bir cevap değil. Üzgünüm ancak böyle olacağı belliydi. Bu zamana kadar kullanıcının lehine ne sonuçlanmışta bu sonuçlanacak.. Ne diyim üzücü.

Diyonel

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
673
İsim
Dionnel
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayara ait her şey
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
fatih
Ahahah silivri civarlarına dikkat edin hocam
1652168667280.png

onlardan korkan onlar gibi olsun :D

Gabenin yaveri

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
435
İsim
emre
cimere geri mesaj nasıl atabiliriz

Son düzenleme:

bayrock

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
murat akay
Arkadaşlar yıllardır vergi ödememek için satıcıya düşük yaz, gift yaz gibi taleplerle ödenmesi gereken vergiden kaçıldığı için gümrük böyle uygulama yapıyor. Aradan kurunun yanında yaş da yanıyor.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
965,856
Üyeler
152,560
Son üye
Grand Turc
Top Bottom