Neler Yeni

H270 Gaming M3 Anakartımı Değiştirmek Mantıklı mı?

Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
bayram köse
merhaba sizce anakartımı değiştirmelimiyim
anakartım h270 gaming m3
işlemci intel 7700k 4,2
ram 16 gb 2666 mhz
ekran kartı gtx 650 ti boost 2 gb 192 bit

En son bir moderatör tarafından düzenlendi:

M-Q^GÖKTÜRK

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
10,802
İsim
göksel yurtcan
anakartım h270 gaming m3
işlemci intel 7700k
ram 16 gb 2666 mhz
anakartta nekadar para harcayacağına bağlı

M-Q^GÖKTÜRK

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
10,802
İsim
göksel yurtcan
anakartım h270 gaming m3
işlemci intel 7700k 4,2
ram 16 gb 2666 mhz
ama oc yapmayacaksan anakartın çok dolu
Mesaj otomatik birleştirildi:

bundan daha iyisi olsun diye düşündüğümde 800 TL ve üzeri oluyor
senin anakart zaten 1200tl üzerinde fiyatı var 2.elde

Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
bayram köse
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

aslında memnunum ancak biraz fazla yordum baya oldu alalı şimdi değişim yapsam mı yoksa piyasadakilerden cok daha iyidir kullan mı onu kafamda çözemedim

Banxtre

80+ Gold
En İyi Cevap
21
Dahası  
Reaksiyon skoru
18,044
İsim
Batuhan
İlgilendiği Kategoriler
E-Ticaret
Şöyle başlayayım konuya :
Öncelikle o anakart o işlemci ile pek olmamış K ibareli bir işlemci için şahsi görüşüm Z serisi bir anakart olmalı ki bakabileceğiniz Z170 ve Z270 anakartlar olabilir lakin astarı yüzünden pahalıya gelecek çünkü o işlemciye ne kadar OC yaparsanız yapın yeni nesil bir anakart+işlemci kombinasyonu alıp sistemi RAM'ler dahil upgrade ederseniz çok çok daha iyi bir seçenek olacaktır .

Uzun lafın kısası sisteminizi komple 2.elden parça parça satışa çıkarın ,zaten bu eski nesil parçalar çok hızlı satılıyor çünkü bilgisayarcıların favori parçaları (Eski kafaya sahip oldukları için daha Ryzen'lerden habersizler) .

Oradan gelecek para ile yeni nesil bir Ryzen sistem toplamanız ve ucuz bir soğutucu ile (T6) yapacağınız OC işlemi ile bu sistemden kat ve kat daha iyi performans alırsınız.

M-Q^GÖKTÜRK

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
10,802
İsim
göksel yurtcan
aslında memnunum ancak biraz fazla yordum baya oldu alalı şimdi değişim yapsam mı yoksa piyasadakilerden cok daha iyidir kullan mı onu kafamda çözemedim
eğer anakartın bu ise bu dolulukta z serisi anakartları şuan anca 2500e bulursun

Ekler

• am4 socket.jpeg
    am4 socket.jpeg
    101.9 KB · Hit: 18
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
bayram köse
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Öncelikle o anakart o işlemci ile pek olmamış K ibareli bir işlemci için şahsi görüşüm Z serisi bir anakart olmalı ki bakabileceğiniz Z170 ve Z270 anakartlar olabilir lakin astarı yüzünden pahalıya gelecek çünkü o işlemciye ne kadar OC yaparsanız yapın yeni nesil bir anakart+işlemci kombinasyonu alıp sistemi RAM'ler dahil upgrade ederseniz çok çok daha iyi bir seçenek olacaktır .

Uzun lafın kısası sisteminizi komple 2.elden parça parça satışa çıkarın ,zaten bu eski nesil parçalar çok hızlı satılıyor çünkü bilgisayarcıların favori parçaları (Eski kafaya sahip oldukları için daha Ryzen'lerden habersizler) .

Oradan gelecek para ile yeni nesil bir Ryzen sistem toplamanız ve ucuz bir soğutucu ile (T6) yapacağınız OC işlemi ile bu sistemden kat ve kat daha iyi performans alırsınız.

anladığım kadarıyla elinde ne varsa sat yeniden bir sistem oluştur diyorsun. :(

M-Q^GÖKTÜRK

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
10,802
İsim
göksel yurtcan

Banxtre

80+ Gold
En İyi Cevap
21
Dahası  
Reaksiyon skoru
18,044
İsim
Batuhan
İlgilendiği Kategoriler
E-Ticaret
anladığım kadarıyla elinde ne varsa sat yeniden bir sistem oluştur diyorsun. :(
Evet,bizzat kendim de o nesil bir işlemci + anakarta sahiptim ne kadar yüklenirseniz yüklenin bir yere kadar sınırları var.
Elimde Sabertooth Z170S+İ5 6600K vardı 4.7Ghz'e kadar denedik bir yere kadar sınırı var soğutucu yetmeyince satma kararı verdim.
Kısacası satın yenisine geçin en mantıklı olan işlem.

Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
bayram köse
Evet,bizzat kendim de o nesil bir işlemci + anakarta sahiptim ne kadar yüklenirseniz yüklenin bir yere kadar sınırları var.
Elimde Sabertooth Z170S+İ5 6600K vardı 4.7Ghz'e kadar denedik bir yere kadar sınırı var soğutucu yetmeyince satma kararı verdim.
Kısacası satın yenisine geçin en mantıklı olan işlem.
2. el piyasasına pek hakim olmadığım için soruyorum çabuk gider mi ve ortalama bir ücret ne kadara gider bir bilginiz varmı

Banxtre

80+ Gold
En İyi Cevap
21
Dahası  
Reaksiyon skoru
18,044
İsim
Batuhan
İlgilendiği Kategoriler
E-Ticaret
2. el piyasasına pek hakim olmadığım için soruyorum çabuk gider mi ve ortalama bir ücret ne kadara gider bir bilginiz varmı
Çabuk gider,daha önce elimden 2 tane i5 6500 1 tane 6600k geçti bu kadar hızlı satılan ürün geçmemişti elimden.
Sarı sitedeki en ucuz 7700k 1750TL
En ucuz H270 M3 ise 950TL.

Siz bir tık daha piyasanın altına koyarsanız rahatlıkla satılır.
Diğer bileşenleri de piyasasına göre satarsınız.

Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
bayram köse
Çabuk gider,daha önce elimden 2 tane i5 6500 1 tane 6600k geçti bu kadar hızlı satılan ürün geçmemişti elimden.
Sarı sitedeki en ucuz 7700k 1750TL
En ucuz H270 M3 ise 950TL.

Siz bir tık daha piyasanın altına koyarsanız rahatlıkla satılır.
Diğer bileşenleri de piyasasına göre satarsınız.
burada bir deniyeyim bakalım şansımı i7 7700k ve h270 m3 talipli varmı :) hocam çok teşekkür ederim ben bir karar verip hemen işleme alıcam tekrar teşekkürler...

eğer anakartın bu ise bu dolulukta z serisi anakartları şuan anca 2500e bulursun
teşekkür ederim bilgi için (y)

Top Bottom