Neler Yeni

Hangi laptop bana daha uygun olur?

Şahan82

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Şahan
Bütçe
9500
Merhaba arkadaşlar. Uzun süredir akademik işler (Tez yazma, büyük pdfleri açma, çok sayıda Word, Excel kullanma) ve günlük kullanım için bir bilgisayar arayışındayım. İlk başlarda MacBook almak istedim ancak işletim sisteminin Windows kadar imkan sağlamadığı ve HDMI, enternet girişlerinin olmaması dolayısıyla vazgeçtim. Şimdi ise Windows işletim sistemli birkaç bilgisayar arasında karar vermekte zorlanıyorum. Aşağıda belirttiğim bilgisayarlardan hangisini almalıyım veya sizlerin önerdiği bir bilgisayar var mı? Mümkünse aydınlatmalı ve numpadli ve internet kablosu girişi olan bir bilgisayar olabilir. Oyun oynamıyorum.
MSI Bravo 15 B5DD-022XTR Dizüstü Bilgisayar, 15.6 FHD 144Hz, Ryzen 5 5600H, 8GB RAM, 512GB SSD, RX5500M 4GB, DOS
Huawei Matebook D 16 Amd Ryzen 5 4600h 16gb 512gb Ssd Windows 10 Home 16.1" 6941487213764
Hp Victus 16-E0001NT Amd Ryzen5 5600H 16GB 1tb SSD RTX3050 Freedos 16.1" Fhd Taşınabilir Bilgisayar 4H0L0EA
MSI Modern 15 A11SBL-444XTR i5-1135G7 8 GB 512 GB SSD MX450 15.6" Full HD Notebook
MSI Bravo 15 A4DCR-255XTR Ryzen 5 4600H 8 GB 512 GB SSD RX5300M 15.6 Full HD Notebook
Lenovo IdeaPad 3 81Y400XNTX002 i7-10750H 16 GB 1 TB SSD GTX1650 15.6" Full HD Notebook

StrongesT

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
293
İsim
Ahmet Ceyhun BİLİR
Huawei matebok veya msi modern tercih etmelisiniz.

lil musty

80+ Silver
En İyi Cevap
9
MSI Bravo 15 abartıya kaçar oyun oynamıyorsanız.
HP Victus belki olabilir o da depolamadan kaynaklı, ama render veya edit yapacaksanız da alabilirsiniz.
MSI Modern'in işlemcisi hakkında bir bilgim yok. Bir sürü program açacaksanız 8GB yetmeyebilir.
MSI Bravo 15 o fiyata iyi olsa bile oyun oynamayan ve işlemci performansı isteyen birisi için çokta tercih edilmeyebilir.
Lenovo IdeaPad için bir şey söylemek gerekirse, 4600H ile yakın performanslar sağlıyordu diye hatırlıyorum.

Ama bu attığınız laptoplar arasında HP Victus daha mantıklı olabilir. Sebebi işlemcisi güçlü, ekranı büyük, SSD'si fazla, RAM'de günümüze göre ideal seviyede. Ekran kartı olarak 3050 olması belki bazı yerlerde işinize yarar. Hem duruma göre 3050 ekran kartı sizi kurtarabilir. Bir render almanız falan gerekir gibi gibi.

Şahan82

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Şahan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
MSI Bravo 15 abartıya kaçar oyun oynamıyorsanız.
HP Victus belki olabilir o da depolamadan kaynaklı, ama render veya edit yapacaksanız da alabilirsiniz.
MSI Modern'in işlemcisi hakkında bir bilgim yok. Bir sürü program açacaksanız 8GB yetmeyebilir.
MSI Bravo 15 o fiyata iyi olsa bile oyun oynamayan ve işlemci performansı isteyen birisi için çokta tercih edilmeyebilir.
Lenovo IdeaPad için bir şey söylemek gerekirse, 4600H ile yakın performanslar sağlıyordu diye hatırlıyorum.

Ama bu attığınız laptoplar arasında HP Victus daha mantıklı olabilir. Sebebi işlemcisi güçlü, ekranı büyük, SSD'si fazla, RAM'de günümüze göre ideal seviyede. Ekran kartı olarak 3050 olması belki bazı yerlerde işinize yarar. Hem duruma göre 3050 ekran kartı sizi kurtarabilir. Bir render almanız falan gerekir gibi gibi.
Hp Victus evet gerçekten donanım ve görüntü olarak çok iyi duruyor ama yeni bir bilgisayar ve kullanan pek az kişi var. Hp markasından da birçok kişi şikayetçi forumlarda.

lil musty

80+ Silver
En İyi Cevap
9
Hp Victus evet gerçekten donanım ve görüntü olarak çok iyi duruyor ama yeni bir bilgisayar ve kullanan pek az kişi var. Hp markasından da birçok kişi şikayetçi forumlarda.
Fiyat performans olarak çok tercih edildiğini gördüm. Eğer bir ısınma sorunu veya bozuk parça olayı olursa iade edebilirsin kısa süre içinde.

StrongesT

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
293
İsim
Ahmet Ceyhun BİLİR
Ben hala msi moderni tercih ederim. İşlemcisi daha az güç çekmesi ve daha fazla performans vermesi bakımından, bu laptoplar arasında en güçlü işlemci konumunu koruyor. Ekran kartı olarak MX olması, düşük güç ve performans demek. Bu bilgisayar genel itibariyla gayet iyi. Hp victus gibı ısınmaz çünkü az güç çekiyor, onun kadar ağır değil bu sayede kompakt. İlerde ram ve depolama arttılabilir fakat içerisinde boş slot var mı araştırılmalı. Son olarak bu laptoplar arasında en hafifi huawei değilse budur.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dipnot: Nvidia GTX1650, Nvidia MX450'den ortalama %70 daha performanslı.

Top Bottom