Neler Yeni

Hangi Mesleği Seçeceğime Karar Veremiyorum Ne Yapacağım?

C4JN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Yasin Can Yüksel
Arkadaşlar 10.sınıfım ve bu sene bittiğinde sayısal eşit ağırlık veya dil seçmek zorunda kalacağım. Fakat ben hala ileride hangi mesleği olacağıma karar veremedim. Kafam da çok meslek var fakat hangisinde yetenekliyim, hangisini yapabilirim, hangisinden zevk alırım vb. hiç bilmiyorum. Kendime uygun mesleği nasıl bulabilirim yardımcı olabilir misiniz?

lionroper

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
892
İsim
Lionroper
İlgilendiği Kategoriler
Telefonlar, Donanım & çevre birimleri
Arkadaşlar 10.sınıfım ve bu sene bittiğinde sayısal eşit ağırlık veya dil seçmek zorunda kalacağım. Fakat ben hala ileride hangi mesleği olacağıma karar veremedim. Kafam da çok meslek var fakat hangisinde yetenekliyim, hangisini yapabilirim, hangisinden zevk alırım vb. hiç bilmiyorum. Kendime uygun mesleği nasıl bulabilirim yardımcı olabilir misiniz?
Kendine bir hedef koymassan bulamazsın. Mesleğini bulmak istiyorsan hangi mesleğin ne olduğunu araştır sana uygun olanı bul.

majorw0w

80+ Silver
Seçeceğin bölümdeki meslekler hakkında bilgi alabilirsin. Örneğin tercümanlık iş alanlari neler oluyor imkanları, zorluğu nasıl yapabilir misin sosyal mısın asosyal mi bunu sen bileceksin. Misal tıp istiyorsun kan tutuyor mu ? Ben veteriner hekimlik okurken 3. Sınıfta okul bırakanlar gördüm kan tuttuğunu yeni öğrendi 3 sene boşa gitti adamın.

Kinkof11

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
356
İsim
EMRE KAYA
ileride hangi mesleği değil bölümü de çünki okuduğun bölümle ilgili yapma olasılığın %3 anca

Alfha13

80+ Silver
İnternette yetenek testleri var, onlara bakarak hangi alanda daha iyi olduğunu görebilirsin. Hobilerin, ilgi alanların falan vardır; onlarla ilgili meslekleri de araştırabilirsin.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
963,458
Üyeler
152,060
Son üye
Yusuf Ls
Top Bottom