Neler Yeni

Yardım Harddisk BIOS da görünüyor ama windows görmüyor

Xqezz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Doğu Tunç
Seagate Barracuda 2TB harddisk i bilgisayarıma taktım ve bilgisayarım her zamanki olduğu gibi açıldı daha sonra windowsun diski görmediğini farkedip bios a girdim disk bios da görünüyor fakat disk yöneticisinde görünmüyor yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
Seagate Barracuda 2TB harddisk i bilgisayarıma taktım ve bilgisayarım her zamanki olduğu gibi açıldı daha sonra windowsun diski görmediğini farkedip bios a girdim disk bios da görünüyor fakat disk yöneticisinde görünmüyor yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler
Yeni disk ise bunu uygulayın;

Kürşat K.T.K

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
15,087
İsim
Kürşat
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Disk yönetiminden bak orada gözüküyor mu

fatihhhh

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
219
İsim
fat
bilgisayar sağtık yönet>disk yönetimi kısmında görünmesi lazım sağ tıklayıp biçimlendir yapacaksın ve sağ tıklayıp sürücü harfi ataman gerekli.
orda görünmüyorsa farmat cd si veya flash belleğe atılmış format ile bilgisayarı başlat format kısmına kadar gel görünüyorsa biçimlendirme at, bilgisayarı tekrar başlat sürücü harfi ata tamamdır.

yukarda yazdıklarım işe yaramıyorsa yüksek ihtimal o disk bozuktur

Xqezz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Doğu Tunç
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
bilgisayar sağtık yönet>disk yönetimi kısmında görünmesi lazım sağ tıklayıp biçimlendir yapacaksın ve sağ tıklayıp sürücü harfi ataman gerekli.
orda görünmüyorsa farmat cd si veya flash belleğe atılmış format ile bilgisayarı başlat format kısmına kadar gel görünüyorsa biçimlendirme at, bilgisayarı tekrar başlat sürücü harfi ata tamamdır.

Format usb si nasıl yapabilirim

F1nerF1rst

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,361
İsim
Hasancan Bekdemir
İlgilendiği Kategoriler
Toplama Bilgisayar Oyunlar Driver Problemleri
disk yöneticisini bir ss atabilir misin
Mesaj otomatik birleştirildi:

Format usb si nasıl yapabilirim
önce windowsun sitesinden iso indir sonra en az 8 gb bir disk rufus ile gpt olarak yazdır unutma diskteki verileri yedekle yoksa gidecektir

Xqezz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Doğu Tunç
Disk yöneticisinde diğer disklerim çıkıyor o çıkmıyor söylemeyi unuttumda

disk yöneticisini bir ss atabilir misin

önce windowsun sitesinden iso indir sonra en az 8 gb bir disk rufus ile gpt olarak yazdır unutma diskteki verileri yedekle yoksa gidecektir
Teşekkürler

Kürşat K.T.K

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
15,087
İsim
Kürşat
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Muhtemelen virüs girmiş onuda şöyle yapabilirsin format ekranında cmd komut sistemi ile diski biçimlendirmek işe yarayabilir daha önce birçok kez yapmıştım olmuştu virüs girdiyse oralarda gözükmez disk gözükse bile kullanamazsın

Xqezz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Doğu Tunç

Diski görebiliyorum fakat biçimlendiremiyorum. Bende yeni tuşuna tıkladım 1tb alan ayırmayı denedim ve hata 0xe226fa40 aldım

Muhtemelen virüs girmiş onuda şöyle yapabilirsin format ekranında cmd komut sistemi ile diski biçimlendirmek işe yarayabilir daha önce birçok kez yapmıştım olmuştu virüs girdiyse oralarda gözükmez disk gözükse bile kullanamazsın
Tam olarak nasıl yapabileceğimi anlatabilir misiniz

Kürşat K.T.K

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
15,087
İsim
Kürşat
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Diski görebiliyorum fakat biçimlendiremiyorum. Bende yeni tuşuna tıkladım 1tb alan ayırmayı denedim ve hata 0xe226fa40 aldım

Tam olarak nasıl yapabileceğimi anlatabilir misiniz
Özele gel

Top Bottom