Neler Yeni

Yardım Harici HDD Bağlantı Kopuyor - Açılıp Kapanıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
İlker İleri
WD Elements 5TB olan harici harddiskimde bağlantı sürekli kendi kendine kopuyor.
Takıyorum, 20-30 saniye sonra bağlantı kopuyor. Aradan 1 dakika içinde tekrardan bağlanıyor sonra 20-30 saniye sonra yeniden kopuyor.

Yaşanan bu olay yüzünden içindeki verilerimi kurtaramıyorum. Bu 20 saniyelik süreçte klasörleri dosyaları teker teker hızlıca kesip yapıştırmak zorunda kalıyorum... 1gb üstü veri aktaramıyorum.
İçinde önemli bilgilerim var. Ne yaparsam yapayım çözemedim

Denediklerim;
Kabloyu değiştirdim (Evde hem bir adet daha 5tb var hem de 2tb daha var, iki kabloyla da denedim sonuç aynı)
Farklı bilgisayarlardan denedim (2 masaüstü, 1 laptop pcde denedim sonuç aynı. usb 3.0, usb 2.0 girişlerinde ayrı ayrı denedim)

Sorun neydedir ne yapmam gerekiyor? Sıfır olarak aldım aldığım yer birebir değişim yapacak ama bu içindeki verileri ben nasıl alabileceğim yardım lütfen. Diğer harici disklerim sorunsuz çalışıyor.

MasterOfPuppets

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
603
İsim
Gokhan
Başka bir marka olsa kutudan çıkartıp en kötü internal a çevirip alın diyecektim ama wd elements disklerde maalesef port tümleşik geliyor. Peki şöyle bir alternatif deneyin.

3.0 kablo 2li ağız gibi ya (aradaki tırnaktan ötürü böyle söylüyorum). Normal kaliteli bir micro usb kabloyu tek bağlayın büyük taraf boş kalsın. Böylelikle usb 2.0 olarak çalışır ama bakarsınız kesmez. Deneyin bakalım ne yapacak.

Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
İlker İleri
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Başka bir marka olsa kutudan çıkartıp en kötü internal a çevirip alın diyecektim ama wd elements disklerde maalesef port tümleşik geliyor. Peki şöyle bir alternatif deneyin.

3.0 kablo 2li ağız gibi ya (aradaki tırnaktan ötürü böyle söylüyorum). Normal kaliteli bir micro usb kabloyu tek bağlayın büyük taraf boş kalsın. Böylelikle usb 2.0 olarak çalışır ama bakarsınız kesmez. Deneyin bakalım ne yapacak.
Bu dediğinizi yaptım sadece usb 2.0 portunda çalışıyor ve yine kesinti var maalesef

MasterOfPuppets

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
603
İsim
Gokhan
Bu dediğinizi yaptım sadece usb 2.0 portunda çalışıyor ve yine kesinti var maalesef

Umudunuzu kırmak istemem ancak wdnin my passport serisi bir diskimde aynısı olmuştu veriler halen içerisinde duruyor. Yapılabilecek anca birebir aynısından bulup arka kart eğer değiştirilebiliyor ise değiştirip o şekilde denemek. Ama tabi bu durum 100 de 100 risk 2 diskin hiç olma ihtimali de mevcut.

Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
İlker İleri
Umudunuzu kırmak istemem ancak wdnin my passport serisi bir diskimde aynısı olmuştu veriler halen içerisinde duruyor. Yapılabilecek anca birebir aynısından bulup arka kart eğer değiştirilebiliyor ise değiştirip o şekilde denemek. Ama tabi bu durum 100 de 100 risk 2 diskin hiç olma ihtimali de mevcut.
Durumu Amazon ile görüştüm, aynı üründen değişim yapacaklarını söylediler. İçini açmayı vs. düşünmüyorum o yüzden.
Şu an tek isteğim verileri kurtarabilmek. İçinden verileri kurtarabilecek bir yol var mı acaba?

Sizin bu işlemi yapınca daha uzun açık kalmaya başladı :) Şu an bu şekilde taşıyorum verileri ama hala 1gb üstü dosyalarımı alamıyorum. 30-40 saniyede gidiyor bu sefer

Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
İlker İleri
farklı kablo ile deneyin bide
Evet denedim. Evimde 2tb ve 5tb harici harddisk daha mevcut. İki kabloyla da denedim sonuç aynı.
Hatta arıza veren 5tbdaki kabloyu diğer sorunsuz çalışanlara taktım ve hiç sorun çıkarmadılar.

MasterOfPuppets

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
603
İsim
Gokhan
Durumu Amazon ile görüştüm, aynı üründen değişim yapacaklarını söylediler. İçini açmayı vs. düşünmüyorum o yüzden.
Şu an tek isteğim verileri kurtarabilmek. İçinden verileri kurtarabilecek bir yol var mı acaba?

Sizin bu işlemi yapınca daha uzun açık kalmaya başladı :) Şu an bu şekilde taşıyorum verileri ama hala 1gb üstü dosyalarımı alamıyorum. 30-40 saniyede gidiyor bu sefer

Pcnize terracopy indirin. Kopyalama kesilse bile kaldığı yerden devam ettirin. Windowsun kopyalama arayüzünden kesinlikle daha iyi ve stabil calışır bu tarz durumlarda.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
909,399
Üyeler
141,129
Son üye
AylaM.
Top Bottom